command
08.11.12,08:08
Zdravím,
chcem zrekonštruovať starý hlinený dom(zaklad kamen potom par vrstiev palena tehla spajana hlinou a potom hlinený múr(časť stien je prelezená myšami a potkanmi. Pôvodnú hlinenú omietku malovanú vápnom sme dali dole. Teraz by som chcel vedieť aka najvhodnejšia omietka by tam bola ale hlinenú tam nechcem a samozrejme čo najlacnejsie. A takisto ako by bolo dobré opraviť múr ktorý je prelezený potkanmi. Ujo čo opravoval podobnú stavbu mi vravel ze najidealnejsie je nahodit na steny pletivo(aby nepreskala omietka) potom normalne cementovapený spric a na to cementovapenu omietku. Na tie diery od potkanom i radil navrtat diery a vyplniť maltou. Ten dom co robil nevhlne a je to uz ale 10 rokov. Ak som nieco zabudol pytajte sa.
vladik55
12.11.12,06:19
spric, nato sietka+lepidlo a omietka .... je aj moznost zateplit alebo sadrokarton.
Brčo
12.11.12,06:44
spric, nato sietka+lepidlo a omietka .... je aj moznost zateplit alebo sadrokarton.

To by som velmi neodporucal,ani tu cementovu omietku.Pokial viem,na hlinu sa dava bud hlinena,alebo klasicka vapenna omietka. Skus sa popytat tuna http://www.ozartur.sk/page30/page0/page23/files/2f89c7dfdb05cb81a006a21fea40c1ae-6.html
vladik55
12.11.12,16:02
nehadam sa !!! ja som doma zateplil staru garaz ktora bola postavena z kamena a hliny lebo som si nevedel stym rady a drzi to pekne vsetko do dnes a je tomu teraz 3rok. toje len moja skusenost