olgab
08.11.12,08:21
Dobrý deň,

neviem či sa môžem prihlásiť aj s takouto témou. Mám 5 ročného berňáska, ktorému diagnostikovali rakovinu. Od veterinára som dostala "šancu" na vyliečenie chemoterapiou. Má prosím niekto nejaké skúsenosti s takouto liečbou u psíkov? Na internete som čítala dosť rozdielne názory...veľmi by som chcela aby žil, ale nechcem aby trpel... Ďakujem
pasuliatko
08.11.12,12:27
chudatenko držím mu palce...
bonita
09.11.12,07:10
rakovinu coho?

Nedavno bol lieceny jeden psik na rakovinu lymf. uzlin, nepomohla chemo.

Ja som mala zase bernardyna s osteosarkomom zadnej nohy. Aj ked mu ju amputovali, o tri mesiae mal uz pluca plne metastaz, prestal jest, kaslal, museli sme ho dat uspat.

Moj ciste osobny nazor je, ze by som spa netrapila chemoterapiou, aj ked by jeho majitel na to mal stovky, tisicky eur.

Dopriat mu posledne dni, tyzdne v kruhu rodiny, dobru stravu, varenu a potom ked uz psik trpi, dat ho uspat a byt s nim do poslednej chvile.

Niektori veterinari volia dost zle usmrtenie. Ziadajte si najprv uspavacku a az zaspi, tak smrtiacu injekciu.
olgab
11.11.12,15:48
Ďakujem veľmi pekne za reakcie. Žiaľ môj Huginko má rakovinu aj lymf. uzlín, metastázy už má skoro všade...Teraz som sa vrátila z infúzie, celú noc aj deň preskučkal, takže asi už má bolesti...už nechce papať, chodiť, už len pije...Len je to pre mňa strašne ťažké skončiť, aj keď viem že trpí...dohodla som sa s veterinárom, že počkáme do zajtra a potom asi budem musieť urobiť zatiaľ najťažšie rozhodnutie v mojom živote...
kopretinka
11.11.12,15:58
:mee: :mee:
ak už skučí,musí mať ozaj veľmi veľké bolesti,netráp ho........a ako píše bonita,najprv uspávaciu injekciu.....:mee:
žažila som si také niečo....
Kvaka
11.11.12,16:12
Urobte, ako bonita píše, ja viem, že je to veľmi ťažké rozhodnutie, ale netrápte psíka. Dajte mu niečo od bolesti, ale ak už ani neje, je koniec, aj tak by sa sám rozhodol kdesi v kúte odísť. My sme tiež dali našu najprv uspať a až potom išla druhá injekcia. A ver mi, že to bolo ťažké rozhodnutie. Do posledného dňa mala liek na bolesti, ale viem aj to, že po uspaní mala úsmev na tvári od úľavy.
pasuliatko
11.11.12,18:43
je to ťažké a raz to čaká aj mňa (máme psíka) a prosím nepredlžuj jeho trápenie :(
reddwarf
11.11.12,22:46
Ludia... chemoterapia nepomoze nikomu, ani ludom a ani zvieratam. Je to len svinstvo pachane na "obetiach". Uz bolo dokazane ze prave zhorsuje a podporuje bujnenie rakovinovych buniek. Samozrejme to Vam lekar nepovie, ved farmacfeuticke spolocnosti by prisli o miliony az miliardy ziskov keby sa to rozsirilo.
olgab
12.11.12,09:17
Ďakujem všetkým za podporu...už je môj anjelik v nebíčku...už sa netrápi, už mu je dobre...
Kvaka
12.11.12,09:31
Ďakujem všetkým za podporu...už je môj anjelik v nebíčku...už sa netrápi, už mu je dobre...Je mi to moc ľúto, plačem s tebou, ale mysli na neho, že už ho nič nebolí.
alaya1
12.11.12,09:38
je to velmi smutne, ale myslim, ze takto je to pre neho lepsie .Zial, nam trva dlho, kym sa zmierime so skutocnostou. cas je najlepsi lekar.
lujza.j
12.11.12,15:28
Je mi to moc ľúto, plačem s tebou, ale mysli na neho, že už ho nič nebolí.
ani nehovor......ja som si to prečítala v robote:mee: ja ešte ani po tých mesiacoch nie som zmierená....a revem...neviem o ňom rozprávať:mee:
olgab
13.11.12,11:55
aj ja stale placem...pre mna to bol anjelik...moja trubka, ktora sa vsade motkala...moje slniecko...a teraz mi vsade strasne chyba, ten jeho kukuc....uz pred piatimi rokmi som toto prezila, ked mi doktorka pri "banalnom" zakroku nechala vykrvacat tiez bernaska a teraz toto...mam sice este dvoch malych "zmatkov" :o) ale Huginko bol moj anjelik...
bonita
06.12.12,15:31
Záveť psíka
Když lidé zemřou, zanechají závěť, aby dům a všechno co mají zůstalo těm, co milují.
Také bych chtěl zanechat takovou závěť.
Nějakému opuštěnému a nechtěnému tulákovi bych chtěl přenechat můj laskavý domov, mojí misku, pohodlnou postel, moje hračky, milované ruce, milé hlasy a místo, které mám v srdci těch, kteří mě budou držet v náručí při mém odchodu.
Pokud zemřu, tak nikdy nemluvte : Nechci nikdy víc žádné zvíře, jeho odchod velmi bolí. Hledejte osamělého a nemilovaného pejska nebo kočičku a dejte mu moje místo. To je moje dědictví ... Láska, kterou tu nechávám, je všechno, co můžu dát ♥ ♥ ♥ ...