eika6
08.11.12,12:03
Ahoj mam problem zo zapalenou sliznicou v zaludku,mam helicobactera a este k tomu aj vela zaludocnej stavy.Na helicobaktera som brala antibiotika no musela som ich prerusit,lebo ma bolel strasne zaludok.Prosim vas poradte mi ako sa mam stravovat chcem sa toho vsetkeho zbavit a co by bolo pre mna vhodne a ake caje mam pit.
a_je_to
08.11.12,11:55
Určite sa dočkáš rád, ktoré Ti budú odporúčať jedno cez druhé a späť. Ale isté je, že musíš šetrne zmeniť stravovacie návyky. Potom helicobacter odíde aj sám, bez antibiotík. Obed si daj tak, ako si zvyknutá doteraz. Ale doobeda predtým si daj nalačno ovocie, koľko bude chutiť, alternatívne jogurty. Ovocie čistí celý tráviaci trakt a pripravuje ho na trávenie hlavného jedla. Vylúč sladkosti a biele pečivo. Kávu a čaje môžeš, ale bez mlieka a bez cukru. Žiadne kofoly, coca coly, ani iné farebné sladené vody. Večeru – zeleninové šaláty, strúhanú kapustu, papriku, mrkvu bez cukru a bez citróna, surovú brokolicu, kaleráb. Alternatívne kyslú kapustu, bryndzovú nátierku s cesnakom, kyslé ryby, pivo na vytrávenie pred spánkom. Určite po 17:00 nie mäso s uhľohydrátmi, ani mlieko, to vylúč čo najviac. Pred spaním zapi tabletku vápnika samého, alebo s horčíkom. Jednu môžeš každý večer cmúľať ako cukrík aj kým nezaspíš.
Kým si organizmus nezvykne na zmenenú stravu, tak bude štrajkovať, ale do mesiaca si zvykne, budeš sa cítiť lepšie.
Ja vždy, keď sa cítim prekyslený si dám surovú papriku a nemám problém.
pasuliatko
08.11.12,12:28
antacidum upokojí vylučovanie šťavy Ranital je veľmi dobrý na gastritídu mne vždy pomohol.
Ella2
08.11.12,13:08
Ja som mala v minulosti tiež veľmi citlivý žalúdok, vyústilo to do vredu, čo je vlastne tiež forma zápalu. Takisto som mala veľa žalúdočnej kyseliny. Zmenila som stravovanie, úplnesom vylúčila a hovädzie mäso , občas si dám hydinu-iba dusenú,viac sa zamerala na zeleninu a ovocie. Veľmi mi pomohlo každodenné pitie vlažnej citrónovej vody na lačno, ktorá zneutralizuje natrávené kyseliny počas noci. Úplne treba vylúčiť vyprážané jedlá.
Valcake
08.11.12,13:33
...mne pomáha Helicid, ..surový zemiak..na vredy Venter
Ella2
12.11.12,08:58
Dôležité je nájsť cestu prostredníctvom úpravy stravovania, aby sme nemuseli užívať Helicid, Venter atd.
petermikuláš
12.11.12,09:53
V lekárni si kúpte rumanček pravý sypaný nie v nálevových sáčkoch. Dva krát za deň mimo jedla si z neho urobte čaj. Do vriacej vody nasypte rumanček, nechajte 10 min. vyluhovať, pozor nie viac ako 10 min. a po vychladnutí vypiť naraz celú šálku /cca 3 deci/. Musíte ho ale vypiť čerstvý, teda hne´d po vychladnutí. Rumančekový čaj pripravený pred hodinou a neskôr, musíte vyliať, nepiť. Zaberá veľmi dobre aj na ťažké zápaly v zmmysle Crohnovej choroby či ulceróznej kolitídy, samozrejme aj v prípade gastritídy /teda zápalu žalúdka/.
taiko
12.11.12,10:22
Určite sa dočkáš rád, ktoré Ti budú odporúčať jedno cez druhé a späť. Ale isté je, že musíš šetrne zmeniť stravovacie návyky. Potom helicobacter odíde aj sám, bez antibiotík. Obed si daj tak, ako si zvyknutá doteraz. Ale doobeda predtým si daj nalačno ovocie, koľko bude chutiť, alternatívne jogurty. Ovocie čistí celý tráviaci trakt a pripravuje ho na trávenie hlavného jedla. Vylúč sladkosti a biele pečivo. Kávu a čaje môžeš, ale bez mlieka a bez cukru. Žiadne kofoly, coca coly, ani iné farebné sladené vody. Večeru – zeleninové šaláty, strúhanú kapustu, papriku, mrkvu bez cukru a bez citróna, surovú brokolicu, kaleráb. Alternatívne kyslú kapustu, bryndzovú nátierku s cesnakom, kyslé ryby, pivo na vytrávenie pred spánkom. Určite po 17:00 nie mäso s uhľohydrátmi, ani mlieko, to vylúč čo najviac. Pred spaním zapi tabletku vápnika samého, alebo s horčíkom. Jednu môžeš každý večer cmúľať ako cukrík aj kým nezaspíš.
Kým si organizmus nezvykne na zmenenú stravu, tak bude štrajkovať, ale do mesiaca si zvykne, budeš sa cítiť lepšie.
Ja vždy, keď sa cítim prekyslený si dám surovú papriku a nemám problém.

Pises, ze sa maju vylucit sladkosti, ale obavam sa ze jablko, hruska a ine sladke ovocia sa tiez daju povazovat za sladkosti. Dalej pises, ze by si mala dat kysle ryby a pivo. Ja si myslim, ze helicobacter bude oslavovat ked mu das fermentovanu potravinu ako ryby a pivo.
Ja by som si pocas liecby dal oddelenu stravu, vela zelenej zeleniny ( aspon tonu denne :D ) na odkyslenie a ziadne mlieko. No a o tom vyluceni antibiotik (ked sme ich uz zacali brat) by som sa veru radsej porozpraval s lekarom.
Valcake
12.11.12,11:33
Dôležité je nájsť cestu prostredníctvom úpravy stravovania, aby sme nemuseli užívať Helicid, Venter atd.
..
Ok,.. lenže mám kĺbové problémy okrem iného 9x op.koleno, bolo by treba chrbticu...doktori by ma najradšej rozobrali, rozšrubovali ako Terminátora:eek: tak neberte tabletky od bolesti:rolleyes: ..no a nebudú sa tvoriť vredy:---..pcha, liečim ako viem,.. lebo fungovať chcem;)
taiko
12.11.12,18:19
..
Ok,.. lenže mám kĺbové problémy okrem iného 9x op.koleno, bolo by treba chrbticu...doktori by ma najradšej rozobrali, rozšrubovali ako Terminátora:eek: tak neberte tabletky od bolesti:rolleyes: ..no a nebudú sa tvoriť vredy:---..pcha, liečim ako viem,.. lebo fungovať chcem;)
Proti bolestiam mozes skusit aj enzymaticku liecbu. Moja zena brala po zlomenine kostrce wobenzym a veru ziadne NSAID (vsetky tie brufeny, paraleny, ibuprofeny, paracetamoly, mig100000 a ine ufony), ktore drazdia zaludocnu sliznicu brat nemusela. Paradne jej to tisilo bolesta este aj vraj urychlovalo hojenie.
http://www.wobenzym.info/en/home/enz...nzyme-therapy/ (http://www.wobenzym.info/en/home/enzyme-therapy/enzyme-therapy/)

Dobra je aj serrapeptasa. Tu berie teraz, kvoli vycisteniu krvi, zrazenin a cist a veru tiez je to pomaha proti bolesti, ked ma svoje dni,
http://www.enerex.ca/en/products/serrapeptase

samozrejme okolo oboch enzymov je velky marketing a niektori ich povazuju za vselieky, tazke tie ucinky treba brat s rezervou, ale mojej zene dokazatelne oba enzymy pomohli. A dobre je ze nenicia telo
Valcake
12.11.12,21:05
..brala som..nepomohli..ja už pečeň musím čistiť..no nie od pijatiky..čistím čajom a prír.liečivami.
taiko
13.11.12,11:25
hmmm, to je mi luto. Citim s Tebou, to asi nie je ziadna sranda mat neustale bolesti
kaivorus
13.11.12,19:35
serapeptáza je na streptokoky, ako vieš že zápaly robí strptokok?
Indeed
14.11.12,10:13
www.aloeveraforever.sk/skusenosti.html
Indeed
15.11.12,07:54
su PODLOŽENÉ a realne skusenosti konkretnych osob,ktorým dreň z ALOE VERA pomohla vyliečiť žaludočný vred
taiko
13.06.13,09:25
suhlas, treba ist po pricine, nie po dosledkoch