MAMINAS
08.11.12,17:37
Ahojte poraďáci.Máme 8roč.dcéru s ADHD,je v 3.roč.a v minulom roku niekedy v novembri dostali novú,začínajúcu učiteku,ktorá je pod dozorom.Ich pôvodná učiteľka (bola špeciálny pedagóg), sa stala riaditeľkou.Náš problém spočíva v chovaní novej učiteľky voči dcére.Hneď na začiatku nám dala najavo,že malá zaostáva v tempe za ostatnými deťmi,robí chyby v diktátoch,je nesústredená atď.Tieto veci sme samozrejme vedeli,súvisia s jej diagnózou,ale ona to nechcela uznať,pokiaľ nebude vyšetrená v psych.pedagog.poradni a integrovaná.S ťažkým srdcom a po konzultácií s bývalou učiteľkou-riaditeľkou sme súhlasili a dcéru integrovali.Odvtedy nám začali problémy,učiteľka sa začala k nej chovať posmešne,často ju zhadzuje pred celou triedou,čo sa už prejavuje v chovaní niektorých jej spolužiakov.Nedávno sme riešili kopance do brucha od spolužiaka,bola som za učiteľkou,že prečo nezakročila,a ona mi kľudne do očí povedala,že nebol ten kopanec dosť !!!silný!!!na to,aby sa tým zaoberala!!!Potom jej zas rozrezal čižmy vreckovým nožíkom,ale zas sme nepochodili,keďže sa jednalo o róma,najprv sa to riešilo aj s ním,ale na 2.deň prišla riaditeľka s tým,že ho nik pri tom nevidel a v podstate sa vyjadrili v zmysle,že si to dcéra mohla odtrhnúť sama.Situácia už začína byť neúnosná,dcéra z jednotkárky prešla rovno na štvorky,učiteľka reaguje podráždene,keď sa na niečo sťažujem,už sme za blbcov,čo večne s voľačím otravujú.Došlo to až tak ďaleko,že dcéra sa pred dvomi dňami od rána sťažovala,že jej je špatne,má bolesti v chrbte a hrdle,a keď decká vykrikovali,že si vymýšľa,učiteľka vyhlásila pred celou triedou,že,,JA VIEM,POZNÁME JU AKÁ JE!!!Podotýkam,že dcéra mala horúčku 38,5 čo si učiteľka nevšímala,až v družine,keď dostala zimnicu si ju všimla upratovačka.Asi o 15.09hod.!!!mi zavolali,čo som bohužiaľ nepočula,nemala som poruke telefón.Prišli sme pre ňu asi o 15.45hod.hneď som volala učiteľke,že čo to má znamenať,tá naziapala na mňa,že moja dcéra je klamárka,čo sa stále sťažuje na bolesti hlavy,ako oná ma rozoznať kedy neklame!!!Tak som jej doniesla papier od lekárky,aby si ho nalepila na čelo,načo mi volala rozčúlená riaditeľka,že ju neoprávnene obviňujem,lebo mi volali a ja som nedvíhala tel.Áno,po 6tich hodinách sťažností na bolesť!!!A posmechov od učiteľky.Ako by ste riešili takéto problémy?Zmena školy neprichádza do úvahy,museli by sme sa presťahovať,ani dcéra nechce odísť,má tu kamarátky.Rozhovory boli k ničomu,ešte mi učiteľka vytkla,že všetko žalujem riaditeľke.Aj riaditeľka už je z nás podráždená.Bohužiaľ si to odnáša dcéra.
osky
08.11.12,17:30
nechapem riaditelku.bola predsa jej ucitelkou,tak ju pozna.
stazuj sa vyssie.
ked jedna mlada zaucajuca sa ucitelka nechape psychiku dietata,maloleteho,tak ako moze ucit?
a to s tymi cizmami je vrchol!!!
Stazuj sa vyssie,chod za tym!nenechaj so sebou zametat,na toto su paragrafy!!!
osky
08.11.12,17:31
inak ak sa bojis ze si to odnesie dcera a bude mat este horsie znamky,mozes si poziadat o zvlastnu komisiu,ktora bude zlozena z ludi nepochadzajucich z tej skoly a ti posudia jej vedomosti vzhladom na jej zdravotne obtiaznosti.
pepsikova
08.11.12,17:48
..vidím problém len z jednej strany, zo strany matky, ktorá tu píše...ale , no teda, ako matka sa budem prizerať, ako nejaká učiteľka ubližuje môjmu dieťaťu?....dlhodobo?...toľko sĺz je v tomto príspevku-ale od dieťaťa,ktoré sa nevie brániť a čo je najhoršie, ,nechajú ho v tom maraste...nechápem tú matku...sorry......
gilda
08.11.12,17:49
Z prečítaného mi vychádza minimálne zjavná neprofesionálnosť začínajúcej učiteľky. Zdravotné problémy žiaka sa nepodceňujú a pred triedou už vonkoncom nie. Zosmiešňovanie je tiež veľmi neprezieravé. Racionálny dohovor medzi rodičom a pedagógom v záujme dieťaťa by bol riešením. Pri zaujatosti jednej, či druhej strany bude málo pravdepodobný. Ak by situácia pokračovala, najmä zjednodušovanie a nezohľadňovanie zdravotného stavu dieťaťa, sťažnosť bude na mieste.
MAMINAS
08.11.12,18:01
Oni bohužiaľ nič nepriznajú,všetci sa kryjú.Prakticky sa dohodli,že je najjednoduchšie urobiť z dcéry klamárku,čo si na učiteľku vymýšľa,vraj sa v tom vyžíva!Pritom je to úzkostné dieťa,čo potvrdila aj psychologička,verbálne aj inteligenčne nadpriemerná,len to nedokáže zúžitkovať,vzhľadom na diagnózu.Kam vyššie sa mám sťažovať?Riaditeľka bola zvolená po prešľapoch bývalého riaditeľa(na škole kvitla šikana,sprenevera a iné)stále tvrdí,že bojuje proti zabehnutým praktikám,ale v našom prípade už toho má dosť.Povedala,že kľudne môžem podať písomnú sťažnosť ani neviem na koho...Komisia nemusí dopadnúť najlepšie,keďže dcéra má kolísavý výkon,ale na to majú stanovy,ako ju majú hodnotiť.Ako integrovaná by nemala písať 5minutovky,ale učiteľka jej veselo za ne praskne kvôli 4 chybám štvorku.Vraj jej ju nedá do žiackej knižky,ale dcére stačí že ju dostala do zošita,je z toho úplne špatná.Učitelka si na ňu sadla a ani sa to nesnaží nijak maskovať.Decká sa jej už posmievajú,vidia že si nepomôže,sú čím ďalej drzejšie a nik sa dcéry nezastane.Ak sa to dozviem,samozrejme to riešim,ale učiteľka to poprie,klame aj o tom čo povie mne,všetko prekrúca.Ak za tým pôjdem,dcéra na tej škole dlho nevydrží!Pritom sa na ňu vzťahuje antidiskriminačný zákon,ale ako mám dokázať,že jej vedome poškodzuje?Je to slovo proti slovu a učiteľka vidí,že ju riaditeľka zastane,tak si robí čo chce!
alaya1
08.11.12,18:05
Ahojte poraďáci.Máme 8roč.dcéru s ADHD,je v 3.roč.a v minulom roku niekedy v novembri dostali novú,začínajúcu učiteku,ktorá je pod dozorom.Ich pôvodná učiteľka (bola špeciálny pedagóg), sa stala riaditeľkou.Náš problém spočíva v chovaní novej učiteľky voči dcére.Hneď na začiatku nám dala najavo,že malá zaostáva v tempe za ostatnými deťmi,robí chyby v diktátoch,je nesústredená atď.Tieto veci sme samozrejme vedeli,súvisia s jej diagnózou,ale ona to nechcela uznať,pokiaľ nebude vyšetrená v psych.pedagog.poradni a integrovaná.S ťažkým srdcom a po konzultácií s bývalou učiteľkou-riaditeľkou sme súhlasili a dcéru integrovali.Odvtedy nám začali problémy,učiteľka sa začala k nej chovať posmešne,často ju zhadzuje pred celou triedou,čo sa už prejavuje v chovaní niektorých jej spolužiakov.Nedávno sme riešili kopance do brucha od spolužiaka,bola som za učiteľkou,že prečo nezakročila,a ona mi kľudne do očí povedala,že nebol ten kopanec dosť !!!silný!!!na to,aby sa tým zaoberala!!!Potom jej zas rozrezal čižmy vreckovým nožíkom,ale zas sme nepochodili,keďže sa jednalo o róma,najprv sa to riešilo aj s ním,ale na 2.deň prišla riaditeľka s tým,že ho nik pri tom nevidel a v podstate sa vyjadrili v zmysle,že si to dcéra mohla odtrhnúť sama.Situácia už začína byť neúnosná,dcéra z jednotkárky prešla rovno na štvorky,učiteľka reaguje podráždene,keď sa na niečo sťažujem,už sme za blbcov,čo večne s voľačím otravujú.Došlo to až tak ďaleko,že dcéra sa pred dvomi dňami od rána sťažovala,že jej je špatne,má bolesti v chrbte a hrdle,a keď decká vykrikovali,že si vymýšľa,učiteľka vyhlásila pred celou triedou,že,,JA VIEM,POZNÁME JU AKÁ JE!!!Podotýkam,že dcéra mala horúčku 38,5 čo si učiteľka nevšímala,až v družine,keď dostala zimnicu si ju všimla upratovačka.Asi o 15.09hod.!!!mi zavolali,čo som bohužiaľ nepočula,nemala som poruke telefón.Prišli sme pre ňu asi o 15.45hod.hneď som volala učiteľke,že čo to má znamenať,tá naziapala na mňa,že moja dcéra je klamárka,čo sa stále sťažuje na bolesti hlavy,ako oná ma rozoznať kedy neklame!!!Tak som jej doniesla papier od lekárky,aby si ho nalepila na čelo,načo mi volala rozčúlená riaditeľka,že ju neoprávnene obviňujem,lebo mi volali a ja som nedvíhala tel.Áno,po 6tich hodinách sťažností na bolesť!!!A posmechov od učiteľky.Ako by ste riešili takéto problémy?Zmena školy neprichádza do úvahy,museli by sme sa presťahovať,ani dcéra nechce odísť,má tu kamarátky.Rozhovory boli k ničomu,ešte mi učiteľka vytkla,že všetko žalujem riaditeľke.Aj riaditeľka už je z nás podráždená.Bohužiaľ si to odnáša dcéra.


Chapem vas, ako matku. Kazda matka chrani a brani svoje dieta. Nesedia mi tu urcite suvislosti.
Dieta zjavne chodi do beznej ZS, nebolo integrovane, az do prichodu novej ucitelky. Hyperaktivne deti, verte mi, daju zabrat aj v specialnych triedach ZS, kde je o polovicu deti menej, ako v beznej triede ZS.vyzaduju si neustalu pozornost ucitela, ucitel okrem takeho dietata ma este 30 inych deti.
neuvazovali ste dcerku zaradit do ZS- triedy s podobnymi detmi? verte mi, ulavilo by sa aj vam, aj dietatu.
Pisete, ze dcera bola jednotkarka, potom pisete, ze dcera nezvladala diktaty.
Ak ju v poradni integrovali, tak urcite problemy tam boli. Viem, ze pre rodica je velmi tazke priznat si, ze dieta je ine, ako ostatne.
Ucitelka nie je pod dozorom- ako pisete, nakolko ak ma ukoncene VS vzdelanie prislusneho smeru je to plne kvalifikovana ucitelka.
Ucitelky po skonceni VS dostavaju uvadzajuce ucitelky, ktore im pomahaju hlavne v administrativnych ukonoch, dozeraju na priebeh hodin- preco nepoziadate, aby ste na vyucovacej hodine mohli byt pritomni? Je to bezne.

Co a tyka tej horucky- kludne ju mohla mat,. Vy ste to rano doma nezistili? Pripadne mohla horucka stupat az popoludni,vtedy su vyssie horucky, ako rano.

Vas prispevok je plny myslim rodicovskej bolesti, zatrpknutosti voci ucitelke. neuvazujete dceru prelozit inde? Pisete, ze ju nema rada ucitelka, spoluziaci.
Mozno v novom kolektive sa bude aj ona, aj spoluziaci, aj ucitelka viac tolerovat.

Prehliadla som to, ze nechcete vymenit skolu. No, ak by mojmu dietatu niekto ublizoval tak, zeby to pre mna ako rodica bolo neunosne, urcite by som riesila mozno aj to prestahovanie.

Este raz som precitala pozorne cely prispevok. Prepacte, je jednostranny, myslim, ze napisany vo velkom emocnom strese a vypeti. Vela veci tam nesedi. Sedi len to, ze mate ucitelku, riaditelku, spoluziaka- no celu skolu poriadne v zuboch. Myslite si, ze vase dieta je 100%-ne?
Vela stastia a hlavne pevne nervy.
MAMINAS
08.11.12,18:06
V čom ma nechápete?
osky
08.11.12,18:24
alaya mi hovori z duse-üreco si jednoducho nevezmete par dni volna a nesadnete do lavice v triede?
mozete si to aj natocit-dokonca i tajne,aby o tom nik nevedel.alebo pridte namatkovo,bez toho aby ste sa hasili.
prekvapte ich a uvidite,ako to je naozaj.
alaya1
08.11.12,18:31
tajne sa natacat alebo nahravat ucitela nesmie! nepodavaj nepravdive info.obc.zak. par.12, odfs.1
gilda
08.11.12,18:38
Tvoj problém sa skôr-neskôr dostane do bodu, kedy budeš musieť konať. Buď sťažnosť (keď kľudne, tak kľudne - aj riaditeľ školy má svojho nadriadeného) Školská inšpekcia rieši sťažnosti. Alebo budeš musieť zariadiť prestup dcéry na inú školu. Veľa z napísaného hovorí pre túto voľbu. Situácia sa stane neúnosnou v prvom rade pre dieťa. Zotrvať bude znamenať pre dcéru len psychickú traumu. Obdobné prípady končia skôr odchodom zo školy.
osky
08.11.12,18:40
aha,tak sory,to som nevedela.
MAMINAS
08.11.12,18:48
Dcéru som dala otestovať ako 3ročnú.Vedela som že má ADHD s tým aj nastúpila do školy,dokonca predčasne vzhľadom k tomu že je októbrová,ale odporučili ju učiteľky s MŠ s tým že je veľmi šikovná.Bola opäť testovaná všetko prebehlo ok.Pokiaľ mala pôvodnú učiteľku,prosperovala až na to pomalé tempo.Diktáty písala tak že občas nedala dĺžeň,bodku,splietla si malé k s h a pod.S matematikou problém nebol,diagnostikovali jej dyslexiu.Na rodičovských nám nikdy učiteľka nehovorila že by zle čítala,iba že pomaly píše.Ja nemám problém s tým,že je integrovaná,ale s prístupom učiteľky ktorá každú jej chybu necitlivo komentuje pred spolužiakmi.Nepáči sa mi to čo som samozrejme chcela riešiť,ale dosiahla som len to že sa to začína meniť na otvorený boj,kto z koho.Pritom som nežiadala nič iné len aby si z nej nerobila triednu ,,opicu,,!To by snáď mala byť samozrejmosť.Zo začiatku sa jej riaditeľka zastávala štýlom,,NO VIETE,JE TO MLADÁ NESKÚSENÁ UČITEĽKA,EŠTE NEVIE HOVORIŤ DIPLOMATICKY,JA SI S ŇOU POHOVORÍM,,Ale učiteľka to poprie a my sme za ,,POTÍŽISTOV,,A k tej horúčke:ráno jej nič nebolo,zle sa začala cítit od 2.vyučovacej hodiny,čo aj povedala učiteľke.Tá ale povedala,že keď nevracia tak jej nič neni.Pri 5.hod.sa už nemohla dobre hýbať bolelo ju celé telo,ale učitelka sa neobťažovala ani jej siahnuť na čelo,vraj nech sa nepredvádza.Výmena školy neni možná,presťahovali sme sa z mesta na dedinu,len tento rok sme dokončili dom,je tu jediná škola.Možno preto,že sme ,,PRIŠELCI,,nás tak berú.Spolužiaci ju mali radi,ale sa to rýchlo mení,keď vidia ako sa k nej chová učiteľka.Ale to sa týka chlapcov(zatiaľ!)Spolužiačky sa jej zastávajú,má tu kopec kamarátok,nechce ani prestúpiť do inej triedy,aj keď aj tam má kamarátky.
osky
08.11.12,19:13
no,tak ked nechce prestupit,potom musi znasat nasledky.nepomozete si.
skuste to teda inak-s humorom.
viem si predstavit,ze pretake male dieta je to tazke,ale ked bude ucitelka blba a mat znova blbe poznamky,nech sa radsej usmieva,nech jej neukaze ze ju to trapi...
a vy takisto.skuste ucitelke pritakavat,pochvalit aka je super a ze asi ma ravdu...ja to volam sokova terapia-je to sice len teoretizovanie vo vasom pripade ale u mna to uz zabralo na vela blbych ludi,samozrejme v uplne inych situaciach,no mozno by to zabralo i tu-ucitelka by bola z novej strategie prekvapena.skuste.myslim ze horsie to uz aj tak nemoze byt.
MAMINAS
08.11.12,19:19
Určite si nemyslím že je moje dieťa 100%né.Každá matka ktorá vychováva dieťa s ADHD,vie čo má doma.Ale zároveň viem,že u dcéry v škole prevláda porucha pozornosti,je skôr utiahnutá a ku škole pristupuje zodpovedne až úzkostlivo.To mi povedala jej bývalá učiteľka.Ale ak sa dieťa snaží,a stačí malá chybička,aby sa učiteľka k nej vyjadrila necitlivo,potom ju to zbytočne stresuje.Je jasné že sme si s učiteľkou nesadli,ale som si myslela že normálny rozhovor pomôže k tomu aby bola vo svojich vyjadreniach opatrnejšia,ale malo to presne opačný účinok.Čo ju ja mám čo poučovať!Rieši si svoju averziu cez dcéru.Mala zopár poznámok aj na moju adresu,ale ich nepovedala mne,ale dcére.To je myslím dosť neprofesionálne.Môžem vedieť akých veľa vecí Vám na príspevku nesedí?
gilda
08.11.12,19:27
Kvalifikácia neznamená, že učiteľ sa automaticky stáva dobrým učiteľom. Na to treba roky praxe. Keď si "mladá" už na začiatku kariéry nepripúšťa svoje nedostatky, nebude nikdy dobrým pedagógom.
gilda
08.11.12,19:38
...ak bude mladá učiteľka takto pokračovať, čoskoro narazí. S takýmito metódami prejde možno u osemročných, ale už o málo starší žiaci jej to môžu poriadne osladiť. Puberta dnes začína veľmi skoro.
MAMINAS
08.11.12,19:39
VĎAKA
MAMINAS
08.11.12,19:45
Aspoň som sa trošku zasmiala...
viki2
08.11.12,19:45
keď Vašu dcéru prijímali do školy, vedeli, že je ADHD, to znamená, že vedeli do čoho idú..na dieťa s takouto diagnózou treba skúseného pedagóga a tejto mladej žabe sa to vymyká spod kontroly, preto sa rozhodli, že k odchodu Vašej dcéry zo školy dopomôžu, keďže podľa zákona ju oni nemôžu zo školy vylúčiť, iba navrhnúť riešenie.....
ja na Vašom mieste by som určite navštívila CPPPaP, čo je centrum pedagogicko-psychologického poradenstva, kde Vašu dcéru vyšetria a dokonca napíšu aj odporúčania, ktoré škola musí dodržiavať..dcéra dostane individuálny plán, čiže ak v CPPPaP napíšu, že nemôže dostávať štvorky z diktátov, tak jej ich učiteľka jednoducho nebude môcť dať, ale bude musieť použiť iné hodnotenie...
s výsledkom z CPPPaP chodte do školy a pohovorte si naraz aj s učiteľkou aj riaditeľkou a zoberte so sebou aj manžela, jednak, aby ste mali svedka rozhovoru a jednak, aby neboli v presile, ak budú do Vás naďalej skákať, môžete podniknúť ďalšie kroky, napr. sťažnosť na krajskom školskom úrade, vyšetrenie dieťaťa psychológom, kde sa preukáže zaobchádzanie učiteľky k dieťaťu...tu ale treba rátať tým, že tieto kroky môžu byť pre dieťa traumatizujúce a vtedy by som už naozaj zvážila preradenie dieťaťa, lebo zotrvanie u tejto učiteľky by jej mohlo viac uškodiť ako pomôcť
...inak v tom CPPPaP vedia posúdiť aj to, či je vhodné, aby dcéra zotrvala v tejto škole na základe týchto okolností...a toto vyšetrenie by som riešila okamžite, nakoľko aspoň v našom meste sú čakacie doby na vyšetrenie okolo mesiaca....
MAMINAS
08.11.12,19:47
Prepáčte,aké veci Vám nesedia?
MAMINAS
08.11.12,19:51
Vyšetrenie v CPPPaP už sme absolvovali,papiere v škole majú,a odvtedy to ide od 10-tich k 5-tim.
viki2
08.11.12,19:57
a čo odporúča CPPPaP? má individuálny plán, je hodnotená ako ostatné deti? veď toto musia v škole dodržať!!!!potom zostáva len ten krajský školský úrad...prípadne by som ju zobrala ešte raz do CPPPaP, či je vhodné, aby za týchto okolností zotrvala v škole...
MAMINAS
08.11.12,20:07
Dcére mali zostaviť ako dyslektičke a ADHD individuálny plán,aspoň tak sľúbili na začiatku šk.roka a triedna by sa ho mala držať.Nemala by jej dávať 5minútovky,ale ich dáva každý deň,vraj jej nedá známku do žiackej,ale na konci týždňa známky spriemeruje a tú jej potom zapíše.Väčšinou jej z toho vznikne 2-ka, lebo jej dá z niektorej 5minútovky štvorku a dcéra hneď zaberie,aj to doma precvičíme,ale ju to veľmi stresuje.Dcéra nerozlišuje,ktorá známka ide do žiackej,pre ňu je každá podstatná.
viki2
08.11.12,20:12
zdá sa , že milá pani učiteľka, si robí čo chce a absolútne si neuvedomuje, čo to narobí s krehkou detskou dušičkou.....mala by sa hanbiť a nie si dokazovať aká je úžasná.....určite by som sa išla ešte raz poradiť do CPPPaP a veľmi rýchlo, pretože Vaša dcéra bude do školy ešte chodiť dosť dlho a táto "učiteľka" jej to môže nadobro znechutiť!!!
gilda
08.11.12,20:14
... dosť argumentov, aby si obidvom "dámam" zavarila.... za týchto okolností zotrvávať v takejto škole....
Melnick
08.11.12,20:31
Mňa vedia takéto tiežučiteľky doviesť do nepríčetnosti. Prepáčte mi, ale je to KRAVA na N-tú a to som mierna vo vyjadrovanísa .
gilda
09.11.12,04:40
....moja rada: tvoj problém má jednoznačné riešenie. Dcéru urýchlene prelož do inej školy. V priaznivom prostredí sa rýchlo zadaptuje. Kamarátstva v tomto veku málo zavážia. Dnes jedna, zajtra druhá. Kamarátky budú aj na novej škole. Po podaní sťažnosti by tam, kde je teraz už vôbec nemohla existovať. Je to ako keď sa súdiš so zamestnávateľom. Súd vyhráš, ale zostať sa už nedá. Že si sa sťažovala sa ponesie s dcérou aj na druhú školu. Ver, že z traumy, ktorú dcéra už teraz prežíva sa bude veľmi dlho spamätávať. Nepripusť aby pokračovala, môže ju poznačiť trvale. Zmena školy je východiskom z popísanej situácie, veľa podobných prípadov sa vyriešilo práve týmto spôsobom.
alaya1
09.11.12,06:45
Maminas- ako toto vsetko viete, kto vas o pristupe ucitelky informuje?
MAMINAS
09.11.12,09:42
Moja dcéra a jej spolužiačky.Keď ju dokopal ten róm bola som sa na to opýtať ako zakročila triedna a jej odpoveď som tu už napísala
MAMINAS
09.11.12,09:51
Je to dedina,každý s každým rodina.Aj keby som ju preložila do niektorej vedľajšej dediny,od 2.stupňa by sa aj tak musela vrátiť.A voziť ju do mesta,by znamenalo denne najazdiť 4x25 km,keďže sa musím vrátiť domov.
MAMINAS
09.11.12,09:59
S dcérou sme preberali aj to preloženie,ale chudera preplakala celú noc.Nechce o tom ani počuť.Veľmi zle znáša každú zmenu,aj keď sme sa presťahovali trvalo jej veľmi dlho,kým si zvykla.A len čo sa trochu adaptuje,už zase toto.Od budúceho roku by mali dostať novú učiteľku.Ale Bohvie ako to dopadne.Keď raz dieťa aj jeho rodičia dostanú nálepku,nová učiteľka od tej starej dostane,,ECHO,,a keď to bude taká podobná
ako táto,utvorí si názor skôr,ako dcéru vôbec spozná.
viki2
09.11.12,10:11
chápem Vašu bezmocnosť, sama teraz riešim ranný plač, bolesti hlavy a brucha u dcéry, ktorá je prváčka....ale, nehovorte stále o tom ako sa to nedá, lebo za dcéru nesiete zodpovednosť a ona sa na Vás spolieha, že jej pomôžete, ste jej matka, nikto iný jej nepomôže...hľadajte riešenia, napr. čo tak skúsiť detského psychológa?
...aj to vozenie do mesta...viem veľmi dobre, čo to obnáša, sama to denne absolvujem a Vaša dcéra je už 3-čka, za 1-2 roky môže cestovať sama...za cenu, že sa jej psychický stav zlepší by som ja do toho za spolupráce s detským psychológom išla....
MAMINAS
09.11.12,10:15
Samu ju púštť by som sa asi bála,pri jej ADHD a poruche pozornosti niekolkokrát takmer skončila pod autobusom.
SERVIS
09.11.12,10:22
Tiež som sa stretla s niečim podobným. Namiesto chápajúcich učiteľov ktorý sú tam pre žiakov a nie žiaci pre nich, som sa utvrdila len v tom, že "držia spolu". Neverím učiteľom!!!
kukučka
09.11.12,10:29
Taká učiteľka nemá čo robiť pri deťoch. Bodka.
alaya1
09.11.12,11:09
Ukazkovy pripad davovej psychozy v tejto teme.

Nestojim a nepritakavam ani jednej strane.
Nepoznam objektivnu skutocnost

Matke odporucim len to- miesto vypisovania tu dnes, mala uz sediet na stolicke v tirede dcery a sledovat vyucovanie. Je to mozne, akceptovane a ukotvene aj v skolskych poriadkoch kazdej skoly.

Vyslovit zavery na ucitelku z rozpravania deti, no...neviem...ja by som urcite ...vid odsek vyssie.

Myslim si, ze ste sa stretli 2 rovnake povahy- matka- ucitelka. A teraz "bojujete" kto z koho.

Ja zelam len tomu dievcatku, aby z toho vyviazlo bez ujmy na zdravi, lebo, keby jej bolo v tej triede az tak zle, neplakala by, ze z nej musi odist.
Ale plakala by, ze do tej triedy musi ist.

A to nepisem ako pedagog, ale ako matka- presla som si tiez svojim. Ale nevypisovala som tu,nenadavala na ucitelku na nete, riesila som okamzite v realnom zivote.
alaya1
09.11.12,11:10
Tak to sa teda velmi mylis.
alaya1
09.11.12,11:11
ak ju poznas osobne, neuzitocne je pase.
SERVIS
09.11.12,11:17
Ale no.. nie je každý taký praktik ako ty..
kukučka
09.11.12,11:17
Ale veď matka to v reálnom živote rieši, nevšimla si si? Vážim si učiteľov, aj sa ich zastávam. Ale že je aj dosť takých čo tam nemajú čo robiť to vieme všetci, vyzerá to tak, že je to tento prípad. Už len chýba tvoja citlivá rada matke, aby si šla zabehať...
alaya1
09.11.12,11:22
Ale veď matka to v reálnom živote rieši, nevšimla si si? Vážim si učiteľov, aj sa ich zastávam. Ale že je aj dosť takých čo tam nemajú čo robiť to vieme všetci, vyzerá to tak, že je to tento prípad. Už len chýba tvoja citlivá rada matke, aby si šla zabehať...


Zabehat nie, ale ist si posediet na vyucovanie.
alaya1
09.11.12,11:23
hm...to je velka skoda, lebo tu na nete tej malej nepomoze.
kukučka
09.11.12,11:23
A myslíš si, že učiteľka bude dieťa ponižovať pred matkou?
alaya1
09.11.12,11:28
A myslíš si, že učiteľka bude dieťa ponižovať pred matkou?
Ako vies, ze to robi, ked tam matka nie je. Ze to povie dieta a kamosky pritvdria?
Co matke odporucis ty? Konkretne, ked dieta nechce odist z triedy prec?
Stretla som sa s roznymi rodicmi, aj s roznymi ucitelmi - ako matka. Napisala som svoj nazor a svoje odporucania, ak ti nevyhovuju, nemusia. Ale bez osobnej zainteresovanosti, ci bez toho , aby som cloveka poznala v realnom zivote, nebudem ho ociernovat na nete.
gilda
09.11.12,12:04
Ako vies, ze to robi, ked tam matka nie je. Ze to povie dieta a kamosky pritvdria?
Co matke odporucis ty? Konkretne, ked dieta nechce odist z triedy prec?
Stretla som sa s roznymi rodicmi, aj s roznymi ucitelmi - ako matka. Napisala som svoj nazor a svoje odporucania, ak ti nevyhovuju, nemusia. Ale bez osobnej zainteresovanosti, ci bez toho , aby som cloveka poznala v realnom zivote, nebudem ho ociernovat na nete.

Mladá učiteľka zjavne zlyháva v profesnom živote ako verejná, nie súkromná osoba.
gilda
09.11.12,12:12
alaya ajajáj, vidieť, že "pozorne" čítaš, najmä odsek tretí a posledný ma o tom "presvedčil".
viki2
09.11.12,12:51
netvrdím, že hneď, ale ADHD sa predsa postupným dozrievaním mozgu zlepšuje o 1-2 roky to môže byť lepšie....a dcéra zvládne cestovať aj sama...
viki2
09.11.12,12:53
myslíš, že to vyučovanie bude také isté, keď tam bude sedieť mama ako keď tam mama nie je?
viki2
09.11.12,12:54
mýliš sa, niekto možno poradí, ako sa problém dá riešiť....
Zimama
09.11.12,13:00
Bohužiaľ, za istých okolností ani nie...teda nemýli sa. Alaya, trávim v školách dosť času a mohla by som rozprávať...aj to, čo mi hovoria kolegyne o svojich kolegyniach i riaditeľoch...
alaya1
09.11.12,13:08
Mladá učiteľka zjavne zlyháva v profesnom živote ako verejná, nie súkromná osoba.


-)), tak som to myslela, realny- skutocny, nie virtualny- chytanie za slovicka.
Zimama
09.11.12,13:13
Mladá učiteľka zjavne zlyháva v profesnom živote ako verejná, nie súkromná osoba.

Bohužiaľ, podľa mňa tu veľmi zlyhal aj niekto iný - preletela som toto len tak rýchlo, ale hneď mi udrelo do očí:


Dcéru som dala otestovať ako 3ročnú.Vedela som že má ADHD s tým aj nastúpila do školy,dokonca predčasne vzhľadom k tomu že je októbrová,ale odporučili ju učiteľky s MŠ s tým že je veľmi šikovná.Bola opäť testovaná všetko prebehlo ok. ...............

To kto Vám odporučil dieťa s takýmito problémami zaškoliť PREDČASNE??? :confused::eek::eek::eek: Veď takýmto deťom sa odporúča skôr odklad PŠD o 1 rok a ani ten nevyrieši problémy na 100%, ale dieťa sa s nimi borí často počas celej PŠD. Pred zaškolením ste boli v CPPPaP? Lebo veď predčasné zaškolenie je výnimka zo zákona a takéto dieťa musí byť oproti "bežne" zaškoleným deťom 120%-né, teda aspoň keď ho vyšetrujem ja...:) A nechce sa mi veriť, že sa symptómy ADHD neprejavovali už v MŠ - ibaže by sa dcérky a problémov s ňou boli chceli zbaviť, namiesto aby ich riešili, a tak Vám odporúčali zaškolenie...

Ale čo sa týka prístupu terajšej pani učiteľky - ak je to tak, ako píšete - súhlasím, že takto postupovať NESMIE, ale možné je aj to, že pravdy sa nedovoláte - máloktorý riaditeľ otvorene prizná, že jeho zamestnanec zlyhal, chyba je - ako inak;):cool: - vždy len v dieťati a jeho rodine...
alaya1
09.11.12,13:31
Tak to potom chodime po inych skolach-). ja vzdy vravim, ze spolu drzuia lekari, pravnici a my nie.Niektore by kolegyne aj v lyzicke kavy....
alaya1
09.11.12,13:31
viki, tak jej porad ty....za podmienok, ktore napisala.
alaya1
09.11.12,13:32
drzim prsty.
Jarka 1
09.11.12,13:33
Ako si teda matka môže overiť, či naozaj učiteľka svojimi výrokmi v triede pred spolužiakmi, ponižuje, "zhadzuje dieťa? Nahrávať si nič nemôže, ak tam bude sedieť, tak učiteľka, dieťa a spolužiaci budú reagovať úplne inak. Tak ako sa môže dozvedieť pravdu? Poraďte jej.
alaya1
09.11.12,13:51
Ja som temu citala pozorne.
Matka dceru prelozit nechce, dcera sa nechce dat prelozit, lebo je jej dobre v triede s kamoskami.
Co poradite?

S touto diagnozou bola integrovana az v 3 rocniku., Najskor matka pise, ze dieta napredovalo, neskor pise, ze mala problemy, ako kazde dieta s touto diagn.

Ucitelka si nemoze vycucnut z prsta, ako hodnoti dieta. Integrovane deti su hodnotene presne podla danych predpisov. A ze to dcerka nezvlada? Kazde decko je smutne, ked ma zle znamky.Kde je pozitivna motivacia od rodica? Ze na znamkach nezalezi, ale na vedomostiach hej? Ci aj to ma robit ucitel?

Tak vylucili ste hospitaciu matky na vyucovani,vraj zbytocne, prelozenie matka odmieta- ostava mi len to, ze treba vyhodit ucitelku. nezvlada jedno dieta. Mozno pride ohladuplnejsia, alebo?

Napisem to na rovinu.
Matka vobec nie je vysporiadana so situaciou, ake ma dieta. Podla 1.prispevku, dieta je 100%ne.
Co ak jej dcera toho ciganika provokovala, alebo sa mu vysmievala? Preto takto reagoval?

Pisala som uz, ze nestojim ani na strane ucitelky, ani matky, ani riaditelky. len na strane dietata.



To ma z tohoto gulasu poriadnu traumu.

Ja mam dceru- zial dysortografku.dyslexia, dysgrafia,viem, o com je ucit take dieta.

Nebola som spokojna s pristupom ucitelky v 1. rocniku. Isla som na hodiny. Raz, druhykrat. Dohodla som sa s riaditelom, ze ked chcem, mozem prist pozriet. Nie sledovat ucitelku, ale svoje dieta. Neohlasila som sa, len som zaklopala a vosla.
Nikdy nevedela, kedy pridem.
Po roku, som dceru prelozila. No, nespravali sa ku mne vtedy , ako ku kolegyni. Ale ja som pozerala len na dieta- nie na ucitelku.
,
Clovek musi nechat dieta aj zakopnut, vybojovat si nieco aj sam, lebo rodic ho cely jeho zivot nebude moct chranit.
To som si ja uz uvedomila a dcera je stredoskolacka bez IVP, studuje velmi dobre, chysta sa aj na VS.
alaya1
09.11.12,13:57
a ako moze matka verit slovam 3-cok, ja by som to brala s rezervou.
c.s.i.
09.11.12,15:36
Ja mám syna s ADHD s poruchou pozornosti, viem aké je to ťažké. Je v šiestej triede, A môžem povedať, že nie raz som bola na pokraji nervového zrútenia. :mee: Navštevovali sme psychologičku, urobili sme aj testy v špecialno-pedagogickej poradni, tiež mu zistili nadpriemerné IQ. Ale vďaka ADHD som nie raz pochybovala, či je to pravda. Pravidelne sme strácali veci, telesné a pod. A kedže tiež cestuje do školy vo vedľajšej dedine, tak sme to väčšinou ani nenašli... Zo školy chodili poznámky, že sa bije, vyrušuje, nemá úlohy, nadáva .... Samozrejme, že keď sme to doma riešili, vždy bol na vine niekto iní. Keď mal dobré obdobie tak sme nosili dobré známky, keď sa to zhoršilo, tak to šlo dole vodou. Občas som mala dojem, že tú psychologičku už potrebujem ja:o. Ale stále ma utešovala, že však z toho vyrastie a vraj sa to postupne zlepšuje. Samozrejme, že pre jeho nevyspitateľné chovanie ho nechceli brávať na výlety, do školy v prírode... Nie raz som to riešila v škole. A tiež dostal učiteľku, ktorá nastúpila rovno z VŠ a nevedela čo majú žiaci za diagnozy.
Pred koncom 5ročníka som sa rozhodla, že vyskúšame detskú psychiatričku a môžem len vrelo odporučiť. Po porade sme mu nasadili liek Concerta, je to liek na ADHD, ktorý tlmí prejavi choroby. Postupne sa ukludnil,a celkovo sa to začalo zlepšovať. Teraz sme absolvovali znovu návštevu poradne , kde mu urobili všetky testy ešte raz a dostal veľkú pochvalu... Výsledky ešte nemám v ruke, ale psychologička povedala, že tým že berie ten liek, tak mu potlačilo to ADHD.

Viem, že je ťažké niekedy komunikovať zo školou v takýchto prípadoch, pár krát som ho chcela preradiť, ale sama psychologička mi povedala, že to nie je riešenie.. Treba len trpezlivosť a veľa komunikovať zo školou, zo psychológom.
MAMINAS
09.11.12,15:39
Ak si to prečítate opäť:1.dozviete sa že netvrdím že malá je 100%.
MAMINAS
09.11.12,15:40
2.dcéra napredovala s bývalou učiteľkou-špeciálnym pedagógom
MAMINAS
09.11.12,15:42
3.zmeny nastali AŽ PO NASTÚPENÍ MLADEJ NESKÚSENEJ UČITEĽKY
kukučka
09.11.12,15:43
Ja som temu citala pozorne.
Matka dceru prelozit nechce, dcera sa nechce dat prelozit, lebo je jej dobre v triede s kamoskami.
Co poradite?

S touto diagnozou bola integrovana az v 3 rocniku., Najskor matka pise, ze dieta napredovalo, neskor pise, ze mala problemy, ako kazde dieta s touto diagn.

Ucitelka si nemoze vycucnut z prsta, ako hodnoti dieta. Integrovane deti su hodnotene presne podla danych predpisov. A ze to dcerka nezvlada? Kazde decko je smutne, ked ma zle znamky.Kde je pozitivna motivacia od rodica? Ze na znamkach nezalezi, ale na vedomostiach hej? Ci aj to ma robit ucitel?

Tak vylucili ste hospitaciu matky na vyucovani,vraj zbytocne, prelozenie matka odmieta- ostava mi len to, ze treba vyhodit ucitelku. nezvlada jedno dieta. Mozno pride ohladuplnejsia, alebo?

Napisem to na rovinu.
Matka vobec nie je vysporiadana so situaciou, ake ma dieta. Podla 1.prispevku, dieta je 100%ne.
Co ak jej dcera toho ciganika provokovala, alebo sa mu vysmievala? Preto takto reagoval?

Pisala som uz, ze nestojim ani na strane ucitelky, ani matky, ani riaditelky. len na strane dietata.



To ma z tohoto gulasu poriadnu traumu.

Ja mam dceru- zial dysortografku.dyslexia, dysgrafia,viem, o com je ucit take dieta.

Nebola som spokojna s pristupom ucitelky v 1. rocniku. Isla som na hodiny. Raz, druhykrat. Dohodla som sa s riaditelom, ze ked chcem, mozem prist pozriet. Nie sledovat ucitelku, ale svoje dieta. Neohlasila som sa, len som zaklopala a vosla.
Nikdy nevedela, kedy pridem.
Po roku, som dceru prelozila. No, nespravali sa ku mne vtedy , ako ku kolegyni. Ale ja som pozerala len na dieta- nie na ucitelku.
,
Clovek musi nechat dieta aj zakopnut, vybojovat si nieco aj sam, lebo rodic ho cely jeho zivot nebude moct chranit.
To som si ja uz uvedomila a dcera je stredoskolacka bez IVP, studuje velmi dobre, chysta sa aj na VS.
Preloženie dieťaťa je krajné riešenie a nezaručuje automatické zlepšenie. Nemôže a nechce sú rozdielne veci.
Predpisy? Vyjadri sa prosím k tomu, že to dieťa píše každý deň päťminútovky!
Odkiaľ si zobrala, že matka dieťa nemotivuje?
Ani sme nevylúčili hospitáciu matky atd, atď....
Smutné je, že v tomto prípade nevidíš pochybenie učiteľky a aj riaditeľky.
Ja to vidím tak ako Majka Melnick. Držím palce dieťaťu aj matke.
MAMINAS
09.11.12,15:43
Ak moja dcéra provokovala róma,má on automaticky právo ju dokopať?!!!!
MAMINAS
09.11.12,15:49
Moja dcéra je motivovaná myslím dostatočne,nikdy som jej nepovedala,že známky sú všetko.Sama chce byť jednotkárka,aj sa jej to darilo.Stačil citlivý prístup bývalej učiteľky a nepredovali aj tí rómovia.Dnes sú tie deti ako z reťaze odtrhnuté.
MAMINAS
09.11.12,15:57
Riaditeľka novú učiteľku vybrala sama ako náhradu za seba,sú z jednej dediny.Ak by aj hneď videla že to nebola najlepšia voľba,určite to neprizná.Ale o to nejde.Stačilo by trochu empatie od učiteľky.
MAMINAS
09.11.12,16:02
Ďakujem krásne.
MAMINAS
09.11.12,16:10
Doteraz som ani nevedela,že mám právo byť na hodinách,nik mi o tom nepovedal,nedajbože navrhol.Chápem,že ma majú plné zuby,ale nič by sa takto nevlieklo,keby učiteľka namiesto boja so mnou,prejavila trochu porozumenia.To chcem tak veľa,keď prosím o to aby dcéru nechala pracovať ako najlepšie vie,a ak to aj nevyjde najlepšie,nech to preboha nezosmiešňuje,nekomentuje.NIE JE TO VTIPNÉ!!!
alaya1
09.11.12,17:54
Doteraz som ani nevedela,že mám právo byť na hodinách,nik mi o tom nepovedal,nedajbože navrhol.Chápem,že ma majú plné zuby,ale nič by sa takto nevlieklo,keby učiteľka namiesto boja so mnou,prejavila trochu porozumenia.To chcem tak veľa,keď prosím o to aby dcéru nechala pracovať ako najlepšie vie,a ak to aj nevyjde najlepšie,nech to preboha nezosmiešňuje,nekomentuje.NIE JE TO VTIPNÉ!!!

Ak si presvedcena, ze chyba je u ucitelky, co tak, ak sa tymto sposobom, ako to robis neda, ist na to opacne? Urobit si z nej spojenca? Pytat sa jej na jej nazor, ziadat jej pomoc ako s nou doma pracovat a pod. Mysliet si o nej mozes co len chces, do tvojej hlavy nikto nevidi.

Lebo naozaj si myslim, ze velkym HALOO nic nezmozes.


Zelam ti, aby si sa rozhodla len v prospech dietata.

P.S. co ma obsahovat IVP a ako ma byt dieta hodnotene, si lahko najdes na nete, alebo kazda skola ma svojho specialneho pedagoga, informuj sa tam. lebo ak ma v IPV, ze nema pisat tie 5- minutovky, tak nech ich nepise, ale ked to tam nie je, pisat ich ma.

Ten IPV si predsa pri intergacii podpisovala.
alaya1
09.11.12,17:58
Co vlastne chcete? Aby vyhodili tu ucitelku? ked je , aka je, zjavne sa koli vam nezmeni. Nechapem,.
MAMINAS
09.11.12,18:05
5minútovky písať nemá a píše ich.Vraj jej ich neznámkuje,ale priemer z nich jej zapíše.Zo začiatku som sa s nou radila,ale len mikala plecami.
MAMINAS
09.11.12,18:06
potom som šla za riaditeľkou,ale to ju asi vytočilo,mala pocit,že bonzujem.
alaya1
09.11.12,18:11
hm..asi ste obidve tvrdohlave, ja uz radit neviem, lebo ani netusim co ocakavas. Ci sa chcela len vyrozpravat, alebo najst riesenia, niektotre som ti napisala, neviem, asi nevyhovuju. Este som sa vo svojej praxi nestretla s pojmom 5-minutovka v IPV plane.
MAMINAS
09.11.12,18:17
Ono to celé asi vyplynulo z toho že sama učiteľka nevedela ako postupovať,tak som sa logicky obrátila na riaditeľku,mala ju vyše roka ako šp.pedagóg vedela čo treba,možno iniciatívne poučila triednu o postupoch,čert ho vie ako to zobrala učiteľka.Zjavne tak,že kvôli nám bola na koberčeku.V triede je len 16 detí a z toho 2 integrovaný,tým je viac pod drobnohľadom a k tomu ešte nejaká mamina,čo večne niečo rieši.Zakaždým jej musela riaditeľka niečo povedať,tak si to začala liečiť cez dcéru.
alaya1
09.11.12,18:22
Ono to celé asi vyplynulo z toho že sama učiteľka nevedela ako postupovať,tak som sa logicky obrátila na riaditeľku,mala ju vyše roka ako šp.pedagóg vedela čo treba,možno iniciatívne poučila triednu o postupoch,čert ho vie ako to zobrala učiteľka.Zjavne tak,že kvôli nám bola na koberčeku.V triede je len 16 detí a z toho 2 integrovaný,tým je viac pod drobnohľadom a k tomu ešte nejaká mamina,čo večne niečo rieši.Zakaždým jej musela riaditeľka niečo povedať,tak si to začala liečiť cez dcéru.

Stale to iste pises. Myslela som, ze tu hladas riesenie, myslim si vsak, ze si potrebovala pocut suhlasne stanoviska.Tie si aj pocula.
alaya1
09.11.12,18:30
-)))
MAMINAS
09.11.12,18:31
No viac-menej kvôli tebe sa stále opakujem,keďže VIAC VECÍ NESEDELO
MAMINAS
09.11.12,18:48
Inak ďakujem veľmi pekne za všetky dobre mienené rady.A aj za tie ostatné.Naozaj som tu hľadala nejaké riešenie,čím viac názorov človek počuje,tým lepšie.Dcéra momentálne maródi,tak som sa chcela za ten čas nejak zariadiť.Viem,že nejaké zázračné riešenie sa nedá vymyslieť,ale z toho čo tu píšete som sa pár vecí dozvedela.Snáď si s tým nejako poradíme.
korela
10.11.12,21:23
Horeuvedený prístup pedagóga by sa na súkromnej škole nemohol stať.
V spomienkach som prebiehala všetky školské ročníky, aj na strednej, nespomínam si na jediného žiaka s poruchami. Ani nikoho, kto by chronicky neustále vyrušoval, alebo nejako inak zasahoval a rušil vyučovanie. Okrem jednej jedináčky, ktorá ak nebola ohodnotená jednotkou, ak si už sadla po odpovedi, resp.písomke, začala búšiť rukami o hlavu a do lavice. Stalo sa to párkrát, boli sme z toho všetci šokovaní. Učiteľka bola veľmi spravodlivá, neustúpila jej. Čo to bolo, hystéria? To bolo na prvom stupni.
ivuliatko
10.11.12,22:28
Ak sú informácie o správaní učiteľky objektívne a pravdivé (ruku na srdce - ktoré dievčatko povie mame svojej spolužiačky a kamarátky "teta, ale Anička bola na vine, provokovala, nedbala na napomínanie" a pod.?), je to neprofesionálny a necitlivý prístup. Niečo také by sa možno dalo pochopiť ako ojedinelé "rupnutie nervov" alebo prejav neskúsenosti, ale ak sa to deje sústavne... niet ospravedlnenia.
Musíme však myslieť v prvom rade na dieťa. Ak vylučuješ preradenie na inú školu, prečo neurobiť kompromis a nedať dcéru do inej triedy? Tam bude mať inú učiteľku. Prečítala som všetky príspevky v téme a viem, že dcéra nechce ani len prejsť do inej triedy. Napriek tomu Ti radím, aby si to skúsila. Sú veci, o ktorých predsa nemôžu rozhodovať 8-ročné deti (ako napr. Vaše presťahovanie sa na dedinu - tiež sa s tým musela vyrovnať).
Možno mimotemy - moja dcéra je augustová a rozhodla som sa, že ju dám do školy o rok neskôr. Keďže rovnako ako pri predčasnom zaškolení bolo treba odporúčanie CPPPaP, boli sme na vyšetrení a psychologička mi vtedy povedala, že by v pohode mohla nastúpiť do školy, ale schvaľuje a podporuje moje rozhodnutie, vraj keby mohla o tom rozhodovať ona, uzákonila by pre všetky deti zaškolenie v 7 rokoch... za X rokov praxe zažila kopec prípadov, keď predčasné zaškolenie bolo na škodu, ale ani jediný prípad, keď by uškodil ročný odklad. Dcéra si 1-2 dni pofňukala, že ostatné deti z jej triedy v MŠ pôjdu do školy atď., ale po prvom dni prišla natešená, koľko má nových kamarátov. Ďalší rok sa so mnou radil kamarát, ktorý má takisto dcéru narodenú v auguste, či ju má dať do školy, opísala som mu všetky tieto skúsenosti a samozrejme poradila, nech počkajú. Urobil opak, dal ju do školy, lebo "keď ona tak veľmi chcela byť školáčka ako jej brat". Po rokoch mi povedal, že som mala pravdu a priznal, že urobil chybu - nechal o veci, ktorá ovplyvní možno celý život, rozhodnúť ani nie 6-ročné decko.
korela
11.11.12,00:54
Viem aj o dvojročnom odklade. Dieťa výborne prosperovalo. Rodič psychológ, malo to opodstatnenie.Učiteľky odporúčajú vôbec letným deťom, aj júlovým odklad, dozretie.
bettylou
11.11.12,03:28
nie s čižmami, ale s tým kopancom do brucha, ty materialistka
alaya1
12.11.12,08:34
MAMINAS (http://www.porada.sk/member.php?u=273610)

Ak budes mat chvilu cas, napis, ako si to vyriesila. Velmi ma to zaujima.
gilda
13.11.12,05:03
Vyjadrovanie sa diskutujúcich k osobe mladej učiteľky nemožno považovať za "očierňovanie na nete". Reaguje sa tu na to čo napísal zadavateľ témy. Nič menej, nič viac.
MAMINAS
13.11.12,16:11
Tiež ma napadlo,že bola chyba dať ju skôr do školy,ale po rozhovore s psychologičkou mi je jasné že ani 2roky odklad by nestačil,jednoducho ADHD je na celý život...
GabiZ
14.11.12,09:33
Neviem, do akej miery je ešte téma aktuálna, či už Maminas problém riešila a ako, ale je to takmer rovnaký problém, s ktorým som sa stretla. Mamička, učiteľka, riaditeľ. Ten istý prípad. Bol tu návrh na podanie sťažnosti na KŠÚ. Ale.......ešte predtým sme zašli za pracovníčkou KŠÚ (metodik odd. špeciálnej pedagogiky), ktorej sme objasnili problém a sama navrhla riešenie bez toho, aby sa to komplikovalo šetrením, sťažnosťou a pod. Samozrejme záleží aj od ochoty pracovníčky a jej profesionálneho prístupu (táto je osoba na správnom mieste). Proste iniciatívne pozvala na úrad učiteľku, rodičov, psychologičku (ktorá vydala potvrdenie), školského psychológa a všetci za jedným stolom riešili daný problém. Hľadali sa riešenia hlavne aby sa pomohlo dieťaťu a rodičia s pedagógmi si zbytočne nerobili problémy. Riešenie bolo také, že psychológ odporučil spôsob výučby, ktorý učiteľ aj tak už sčasti realizoval a dohodli sa na jeho dodržiavaní s tým, že aj rodičia dostali rady od psychológa ako naväzovať na výučbu v škole v domácom prostredí. Okrem toho rodičia nakoniec zistili, že nie je všetko tak, ako im bolo podané a tiež uznali, že treba urobiť niečo viac, ako len "brániť" dieťa bez toho, aby si overili fakty (netvrdím, že je to tak aj v tomto prípade). Nakoniec našli spoločnú reč, aj keď to nebola priamo priateľská ale skôr povedala by som "pracovná" konverzácia. Po čase tzv. skúšobnej doby mali nové stretnutie na úrade, kde sa ukázalo, že spoločné východisko našli a všetci fungujú ako treba ale hlavne sa pomohlo dieťaťu. Nebola potrebná sťažnosť a oficiálne riešenie problému úradom.
alaya1
14.11.12,11:22
gilda- to vazne? ked napisem, ze si kradla, tak to je v pohode tiez?
alaya1
14.11.12,11:26
Presne tak- treba ochotu z kazdej strany a nie len hladat chybu v jednom cloveku. To sa tu snazim argumentovat uz vo viacerych prispevkoch.
kaivorus
14.11.12,19:40
U detí s ADHD sa objavujú prípady cca 80% , kde je CNS zasiahnutá mikroorganizmami. Tieto vyžierajú výživu pre bunkový systém CNS, štítnej žľazy a nadľadvín.
Z uvedeného dôvodu sa CNS vydrážďuje a prejabuje sa tento "syndróm", ja ho však nepovažujem za syndrém, nakoľko po jednom až dvoch mesiacoch ozdravovania sa dieťa správa normálne. Nastavia sa mu ozdravné terapie , pri ktorých rodič nesmie diťaťu povoliť , a samotné dieťa bude spokojné.
alaya1
14.11.12,20:44
U detí s ADHD sa objavujú prípady cca 80% , kde je CNS zasiahnutá mikroorganizmami. Tieto vyžierajú výživu pre bunkový systém CNS, štítnej žľazy a nadľadvín.
Z uvedeného dôvodu sa CNS vydrážďuje a prejabuje sa tento "syndróm", ja ho však nepovažujem za syndrém, nakoľko po jednom až dvoch mesiacoch ozdravovania sa dieťa správa normálne. Nastavia sa mu ozdravné terapie , pri ktorých rodič nesmie diťaťu povoliť , a samotné dieťa bude spokojné.
Myslis alternativnu medicinu? Co to bude tu matku stat?
Petra Hanzelová
15.11.12,19:51
mám syna s ADHD..presne viem o čom píšete..zmenili sme školu...chvalabohu sme z velkeho mesta a mame tu zakladnu školu pre deti s ADHD
bettylou
24.11.12,09:38
možno aj sklamanie zo seba samej
MAMINAS
05.12.12,08:01
Písali ste,že Vás zaujíma ako som to vyriešila.Takže sme opäť išli na CPPPaP,pani psychologičke som vysvetlila o čo ide,ukázala som jej aj zošity z 5minútoviek,bola dosť prekvapená,že aj napriek odporúčaniam dcéra každý deň musí písať 5minútovky z matematiky aj zo SJ,pohovorila si s dcérou a napísala ďalšie odporúčanie,že dcéra má byť hodnotená ako zdravotne znevýhodnená podľa neviem akej vyhlášky,kopec paragrafov atď., s tým,že sa toho škola môže držať aj nemusí.Tak som si dojednala schôdzku s pani riaditeľkou aj školskou poradkyňou,chcela som aj s triednou učiteľkou,ale tá nemohla prísť,mala niečo dôležitejšie.Spomenula som im,že uvažujem nad žiadosťou o to,aby som mohla byť prítomná na vyučovaní,na to mi povedali,že by to narušilo celý vyučovací proces.Neviem či mám právo sa toho dožadovať,alebo to závisí len od školy,či mi to umožnia,ale každopádne sa toho asi zľakli,lebo mi sľúbili držať sa odporúčaní a zatiaľ to vyzerá,že sa aj držia.Aj keď dcéra stále píše tie testy ako ostatní,keď niečo nestihla napísať,hodnotili jej to čo stihla a to mala správne.Čo sa týka triednej učiteľky,zatiaľ sa zdržiava nemiestnych poznámok na dcéru.Takže dúfam,že to takto zostane a nebudem musieť zase niečo riešiť.
Meichan
05.12.12,08:28
Dúfam, že Vy to vyriešite lepšie. Pred 15timi rokmi som mala podobný problém, vtedy to neriešil nik a doteraz mám z toho psychické problémy.....Veľa šťastia!!
delonka
06.12.12,07:47
Maminas teším sa s vami, že sa to takto podarilo a želám, aby ste už nič podobné nemusela ani vy a ani vaša dcérka prežívať., ten, kto vám vyčítal vaše emócie, malo by mu podľa mňa stačiť to, že "učiteľka" ktorej sa to najviac týkalo, mala niečo" iné dôležitejšie"., pokiaľ to bude len trošku možné, snažte sa čo najskôr na toto všetko zabudnúť, neupriamujte ani dcérkinu pozornosť na minulosť, radšej s ňou preberajte len tie pekné príhody zo školy., želám všetko dobré
Valcake
06.12.12,16:22
Ja tiež držím palce, aby to tak zostalo, alebo len zlepšovalo.:)
Nedovoľ mamina, aby bolo ubližované dcérke za nijakých okolností.
Nech to bolo akokoľvek, zrejme si uvedomili, že nedodržali predpisy.
MAMINAS
08.12.12,10:29
Ďakujem krásne.
MAMINAS
08.12.12,10:30
Tiež si to myslím.Snáď už bude v rámci možností kľud.