skrecok233
08.11.12,19:11
Dobrý deň!
Včera sa mi stala taká vec, že za mnou prišiel môj nadriadený a položil mi na stôl 2 Upozornenia o porušení pracovnej disciplíny. Mám pocit že potrebuje uvolniť miesto na ktorom pracujem. Uvádza v obidvoch prípadoch paragraf 81 ZP, písmeno a), e). Tieto upozornenia zakončil paragrafom 63 písmeno d), odstavec 4. V jednom prípade použil aj paragraf 179 ZP. Preštudoval som si tieto paragrafy a pochopil som o čo mu ide. aká je doba na nápravu a kedy môžem očakávať tretie, teda posledné upozornenie? Dôvod si určite nájde. Ako to je z novelou ZP od 1.1.2013? Mám dať výpoveď radšej sám už teraz, alebo mám dočkať na výpoveď od zamestnávateľa. Mal by som teda nárok na odstupné, pokiaľ by výpoveď prišla až v roku 2013? Mám už odpracovaných 4 a pol roka. Ďakujem.
Tweety
08.11.12,18:16
Dobrý deň!
Včera sa mi stala taká vec, že za mnou prišiel môj nadriadený a položil mi na stôl 2 Upozornenia o porušení pracovnej disciplíny. Mám pocit že potrebuje uvolniť miesto na ktorom pracujem. Uvádza v obidvoch prípadoch paragraf 81 ZP, písmeno a), e). Tieto upozornenia zakončil paragrafom 63 písmeno d), odstavec 4. V jednom prípade použil aj paragraf 179 ZP. Preštudoval som si tieto paragrafy a pochopil som o čo mu ide. aká je doba na nápravu a kedy môžem očakávať tretie, teda posledné upozornenie? Dôvod si určite nájde. Ako to je z novelou ZP od 1.1.2013? Mám dať výpoveď radšej sám už teraz, alebo mám dočkať na výpoveď od zamestnávateľa. Mal by som teda nárok na odstupné, pokiaľ by výpoveď prišla až v roku 2013? Mám už odpracovaných 4 a pol roka. Ďakujem.
AK by si dostal výpoveď podľa §63 odst 1. písm d., nárok na odstupné by si nemal. Je na tebe, či sa tzv. polepšíš a zlepšíš si svoje výsledky,(ak fakt má zamestnáv. pravdu) a výpoveď nebude. ALe záleží na Tebe.
skrecok233
08.11.12,21:29
No obhajovať sa nejdem, no čokoľvek poriešim ku spokojnosti tak aj tak sa nájde nejaký problém. Pracujem na vedúcej pozícii a do doby kým sa nevymenili moji nadriadený, naša firma stúpala a bola úspešná. Človek ktorý bol môj nadriadený odišiel a vystriedala ho mladá slečna, ktorá teraz robí zmeny podľa seba. Z niektorými nariadeniami na záchranu dobrého obchodu nesúhlasím a začali sa kopiť problémy. Ale to je v podstate jedno. O to tu teraz nejde. Ako to je vlastne z odstupným po 1.1.2013? Je údajne schválené odstupné aj keď dá výpoveď zamestnanec? Ďakujem.
ewita888
08.11.12,21:36
Určite nebude nárok na odstupné, ak dá výpoved zamestnanec..
skrecok233
09.11.12,10:51
Určite nebude nárok na odstupné, ak dá výpoved zamestnanec..

Hmm, aj som si myslel
ivka70
09.11.12,11:18
2 upozornenia nemozes dostat naraz .... ty mozes pisomne napadnut neplatnost upozornenia .....
skrecok233
11.11.12,19:45
2 upozornenia nemozes dostat naraz .... ty mozes pisomne napadnut neplatnost upozornenia .....
Tak to som nevedel, rozumné bude sa asi opýtať nejakého právnika. Ďakujem.