Janulijan
09.11.12,07:24
Ahojte poradaci, chcem sa opýtať : asi 2 roky som si dobrovolne priplácala dobrovoľné nemocenské poistenie v septembri som otehotnela v oktobri som nastúpila na marodku. Mám nárok na vyššiu marodku a materskú ? Ked som bola v 8 mesačnej lehote ? som fyzicka osoba. Vopred Vám dakujem Janka.
Mila123
09.11.12,06:32
Janka, nenapísala si VZ z ktorého si si prispievala do DP.....tak odpoveď je možno máš, možno nie.....
Janulijan
09.11.12,06:53
prosím skratka VZ je čo ? :-) som fyzicka osoba
veronikasad
09.11.12,07:05
VZ je vymeriavací základ, z ktorého si platíš dobr.poistenie. Kedy ti skončilo dobr.poistenie? Uhradila si v lehote splatnosti dobr.poistenie za posledný mesiac ?

FO v tvojom prípade znamená živnostník, alebo zamestnanec ?
Janulijan
09.11.12,07:22
VZ som platila 14,47 vo februari mi poslali rozhodnutie,že sa to zrušilo,od februara som už neplatila kedže mi to zrušili,FO som zamestnanec
Mila123
09.11.12,11:34
prečo si nepísala vtedy keď si išla na PN?
prečo? pretože si mohla dostávať aj PN z DNP....
Katy a R
09.11.12,12:20
prečo si nepísala vtedy keď si išla na PN?
prečo? pretože si mohla dostávať aj PN z DNP....
.. však ešte aj terazby mohla - treba to dať do poriadku ...
- len z toho zadania nie je jasné, či splnené podmienky na dávku sú, alebo nie :confused:
doplnenie:
No tak teraz - po doplnení čítam, že poistenie dávno skončené - tak nárok na dávku nie je - nebola si v 8 mesačnej OL. Ale ak by si sa pred materskou prihlásila na balík sociálneho poistenia - tak by mohla byť materská z min VZ aj z dobrovoľného poistenia.
Mila123
09.11.12,12:23
.. však ešte aj terazby mohla - treba to dať do poriadku ...
- len z toho zadania nie je jasné, či splnené podmienky na dávku sú, alebo nie :confused:
jasne.....ale musí ukončiť PN a začať novú a medzi tým sa prihlásiť na celý balík poistenia i keď jeden deň a na druhý ísť znovu na PN......
Katy a R
09.11.12,12:28
pôvodne som tipovala, že poistenie skončilo keď už bola tehotná ...
Janulijan
09.11.12,15:57
nevedela som, že sa to ešte dalo, ked to zrušili,tak som si myslela ,že už nemám nárok,ked som otehotnela bolo mi tak zle,že som ani nemyslela na PNku, bola som rada,že žijem :-)
Katy a R
09.11.12,16:07
nevedela som, že sa to ešte dalo, ked to zrušili,tak som si myslela ,že už nemám nárok,ked som otehotnela bolo mi tak zle,že som ani nemyslela na PNku, bola som rada,že žijem :-) m
však môžeš sa prihlásiť ... treba len dať pozor - aby nebola dlhá puza!! Zariadiť sa treba podľa zravotného stavu:confused: