Tulo00
09.11.12,07:48
Ahojte,

mam problem uz dlhsiu dobu s rannou nevolnostou, myslel som si, ze to casom prejde ale stale nic. Tesne potom ako sa zobudim ma o chvilu zacne napínať na vracanie. Potom ako odidem do skoly ma uz nenapina ale stale citim ze este vsetko nie je ok, prejde to az niekedy doobeda v skole. Zaujimave cele na tom je, ze zle mi býva len ked niekam cestujem alebo idem do skoly, comu dobre nerozumiem. Ked som bol mensi tak mi bývalo zle v autobusy, ale teraz uz vobec a v skole sa ucim dobre, nemam ziadne stresy zo skoly. Ďakujem za všetky odpovede, btw mam 18.
bodliak
09.11.12,06:54
Mám pocit, že to bude psychosomatické. Hoci nemáš problém so školou, môže v tom byť iný blok v podvedomí.
Ako dlho to trvá, dlhšia doba môže byť 3 týždne, 3 mesiace alebo aj 3 roky.
Stáva sa Ti to aj cez víkendy a počas prázdnin ?

Nemáš už žalúdočnú nervozitu vypestovanú z toho, že ráno mávaš pravidelne žalúdočnú nervozitu, ktorá Ťa deptá ?
Tulo00
09.11.12,07:59
Ono sa to zacalo este ked som bol deviatak na ZS, potom to chvilu pokracovalo na strednej, asi ked som bol druhak to skoro prestalo na cely rok, a potom sa to znovu zacalo, neviem presne povedat ako dlho to teda trva. A cez vikendy a prazdniny mi zle nebyva. Ak by to bolo tak, ze mi je zle z toho, ze mi bude zle, tak potom by mi asi bývalo aj zle cez vikendy, prazdniny a pod., len cele je to divne, ze je to len prave ked cestujem alebo idem do skoly...
bodliak
09.11.12,08:15
Podvedomie. Zlá skúsenosť. Môže to robiť zážitok, na ktorý si vedome už ani nespomeniete, ale v podvedomí šarapatí.
Bude to mať spojenie buď so školou, s cestovaním... Možno konflikt so spolužiakom alebo učiteľom ?
A čo sny, nesníva sa vám niečo v noci ? Napríklad že nemôžete vstať, a utiecť keď vás niekto naháňa ?
Tulo00
09.11.12,08:33
Zle sni nemávam, ale na zakladnej mi strasne nesla matika a mal som trocha nervy z prísnych uciteliek (mal som dve matikarky), na strednej uz matiku nemam. Ale na nic ine si nepamatam, mal som inak dobre vztahy v skole. Co mam spravit aby som sa toho zbavil?
bodliak
09.11.12,08:56
Nemyslím, že by to malo nejakú hmatateľnú príčinu (jedlo, ochorenie), ale ja nie som doktor.
Ak to má psychické pozadie,
jedna možnosť je počkať, kým z toho človek "vyrastie". Čo môže byť po skončení školskej dochádzky, ale aj nemusí, môžete tým trpieť aj pri vstávaní do práce.
Druhá možnosť je návšteva odborníka, ktorý príčinu odhalí buď pri vedomí, alebo v hypnóze.
Ak vás to skutočne trápi, išiel by som tou druhou cestou a nečakal.
ludmilla
09.11.12,10:10
Možno máš nalacno nízky cukor, bolo by dobre ho niekedy zmerat. Na tu nevolnost by v tom prípade pomohlo niečo ľahké zjest hneď po prebudeni alebo vypiť čaj s cukrom.
bodliak
09.11.12,18:13
Možno máš nalacno nízky cukor, bolo by dobre ho niekedy zmerat. Na tu nevolnost by v tom prípade pomohlo niečo ľahké zjest hneď po prebudeni alebo vypiť čaj s cukrom.

Jemu sa to stáva až po prebudení, nesťažuje sa, že by sa na ten pocit budil.
Cukrovkárov to budí aj o 4 ráno, podľa toho, ako jedli. Im príde zle a z toho dôvodu sa budia. On to spomína naopak. Zobudí sa a príde to až potom.
Navyše, cez víkendy a počas prázdnin je OK.
Martin1310
09.11.12,20:28
Jedlo na to nemá vpliv? Ked sa naješ nepomôže to? Možno by si mal skočiť na vyšetrenie žalúdka.Pri žalúdočných vredoch býva stav ovplivnený tiež aj psychikou.
korela
09.11.12,22:04
Ako si na tom so životnou energiou? Máš kvalitnú výživu? Netrpel si niekedy predtým dlhšiu dobu uskromňovaním?
Inak súhlasím s bodliakom.