dada7701
09.11.12,08:12
Prosím poradte mi,
K 01.11.2012 som dostala v práci výpoved po 15 rokoch s 3 mesačnou výpovednou lehotou z dôvodu,že už pre mna nemá prácu . Zo zamestnávateľom sme sa dohodli,že nevezmem odstupne,ale budem pracovať ešte 3 mesiace t.j. do konca 01/2013. Podarilo sa mi v oktobri otehotnieť (plánovane).Teraz by som to chcela urobiť tak, že potiahnem do konca 11/2012 od 12/2012 pôjdem
na podporu a zároven v ochrannej lehote na PN-ku do materskej a vezmem odstupné za 2 mesiace (zamestnávateľ by mi to umožnil).
Myslite si,že to môžem takto urobiť ? alebo ako ináč by som to mala vyriešiť ? A ešte jedna otázka,budem mať potom nárok na materský príspevok ?
Dakujem za odpovede, dufam,že som napísala všetko podstatné...
veronikasad
09.11.12,07:17
Ak si zamestnávatelovi do 31.10. (pred začiatkom plynutia výpovednej doby) neoznámila termín skončenia prac.pomeru dohodou, nárok ná odstupné, ani jeho pomernú časť, ti nevznikne (iba ak sa so zamestnávatelom dohodneš, že tak urobíš spätne).
Neunáhli sa so skončením prac.pomeru, prídeš o poistenie v nezamestnanosti. V prípade tehotenstva sa na teba vzťahuje zákaz výpovede, čo v tvojom prípade znamená, že výpovedná doba skončí až po skončení rod.dovolenky.
dada7701
09.11.12,07:48
zo zámestnávateľom sa viem dohodnuť, ale otehotnela som až po podpísaní výpovede...
veronikasad
09.11.12,07:50
zo zámestnávateľom sa viem dohodnuť, ale otehotnela som až po podpísaní výpovede...
to vôbec nevadí, aj v tomto prípade platí pre teba, čo som napísala v predch.príspevku, ak tehotenstvo písomne oznámiš zamestnávatelovi.