korienko
09.11.12,18:36
Poprosil by som vas o radu.
Chcem murovat stit domu z tehal na hotovej streche , krokvu mam asi 20cm od muru cize tehla pojde k folii. Mam medzy tehlou a foliou nechat nejaky priestor, alebo domurovat az k folii. Podbitie strechy budem robyt tak ze budem kopirovat krokvy s osb a potom fasadna farba. Strecha je sedlova.
Dakujem
anonym222
12.11.12,16:14
Riešil som podobný problém. Bolo mi povedané, že netreba murovať až celkom k fólii, veď z vnútra bude izolácia a zvonku to prekryje podhľad. Ja som muroval z pórobetónu, takže som to dal takmer až k folii (+/- 1cm).
oondrejj
16.12.12,18:02
najlepšie by bolo vymúrovať to čo najbližšie. Predsa len keď tam nechaš priestor môže tadiaľ ťahať vzduch. Je pravda že sa bude pravdepodobne zatepľovať ale aj tak čím menšia diera tým menšie starosti. Z vonku predpokladam budeš tiež zatepľovať ale ak nie tak potom bude problém s omietkou. Najlepšie to bude čo najtesnejšie. Trocha sa s tým pohrať a ono to pôjde.
bluehen
17.12.12,07:07
vystriekaj skary PU penou, lahsie ako tam pchat maltu
alltracboy
17.12.12,07:58
Ja som nechal medzi strechou a murom medzeru asi 20cm a v nej je tepelna izolacia strechy. Takto sa prepojila s vonkajsim zateplenim ktore je az po vrchny zaklop.
amada
29.05.13,19:32
Myslím, že bez izolácie nad múrom, smerom k fólií, by bol tepelný most, alebo sa mýlim?