biva
10.11.12,14:47
Dobry den, minuly rok v oktobri som podpisala zmluvu na vyhotovenie projektovej dokumentacie na stavbu a zabezpecenie stavebneho povolenia. Zhotovitel - podnikate (SZCO) vypracoval projektovu dokumentaciu a odovzdal ju podla terminu v zmluve, no z dovodu jeho zaneprazdnenosti a nepozornosti nestihol vybavit stavebne povolenie do zmluvne urceneho terminu 1.2.2012 ako urcovala zmluva. K stavebnemu povolenie sa dostal az teraz, co vsak ma za nasledok ze povodna cena za povolenie okolo 70 EUR sa zmenila na 700 EUR. Rada by som vedela ci si mozem narokovat na nahradu skody, ktora mi vznikla nezodpovednym konanim tohto podnikatela. Zmluva jasne ukladala povinnost dodat stavebne povolenie do 1.2.2012, co sa vsak nestalo. Neskorsi termin vybavenia je zapricineny zo stravy zhotovitela, no ten sa teraz vyhovara na zmenu zakona (od 1.10.2012) a tym padom na zasah tretej strany, zo co on nemoze. Ziadnu nahradu nepripusta!
andiablo
10.11.12,14:15
čo je psáno to je dáno
chandler
10.11.12,14:38
to bude asi dost komplikovane, su v tej zmluve nejake sankcie? vyse pol roka nevadilo ze neni stavebne povolenie? je v zmluve napisane kto plati poplatky? v zasade mas asi pravdu, ale asi tam bude vela veci ktorymi sa bude moct obhajovat a asi uspesne