lienkaxx
11.11.12,13:43
Dobry den,

chceme si postavit trampolinu s priemerom 4m do rohu zahrady, stavebnu ciaru mame 5metrov od zadnej strany plota. Potrebujem k tomu nieco (suhlas suseda, ohlasenie...), aj ked bude trampolina pevne spojena so zemou? Poprosim aj podklady, o co by som sa mohla opriet, ak by sa nahodou ozvali susedia. Vyskovo bude urcite presahovat sucasny plot. Dakujem
lienkaxx
13.11.12,15:35
Nikto nic? Ak je to v poriadku a nikto mi to nemoze zakazat, potvrdte mi to pls. Mam "aktivneho" suseda a urcite mu bude vadit, ze mu decka na stotinu sekundy vo vyskoku uvidia na terasu. Len chcem byt pripravena sa branit...
misomiso
13.11.12,15:51
A musi byt spojena so zemou?
alltracboy
13.11.12,17:49
pevne spojena so zemou bude aj ked zarazis do zeme 1m ocelovu tyc a o nu prisrobujes trampolinu. Navyse sa to bude dat presunut ak by nieco. Betonovat treba co najmenej, blbo sa to toho potom zbavuje.
lienkaxx
14.11.12,07:06
Zakotvena musi byt, strasne tu fuka a naviac je tak trampolina stabilnejsia. Ale zakotvena bude zrejme len takymi kovovymi kolikmi, ktore dodavaju spolu s trampolinou. Beton ziadny.
buchač
14.11.12,07:20
Nikto nic? Ak je to v poriadku a nikto mi to nemoze zakazat, potvrdte mi to pls. Mam "aktivneho" suseda a urcite mu bude vadit, ze mu decka na stotinu sekundy vo vyskoku uvidia na terasu. Len chcem byt pripravena sa branit...

Zakotvena musi byt, strasne tu fuka a naviac je tak trampolina stabilnejsia. Ale zakotvena bude zrejme len takymi kovovymi kolikmi, ktore dodavaju spolu s trampolinou. Beton ziadny.
...ja nič....ja muzikant ...len sa opýtam ...

Nebude náhodou vám vadiť , ak nejaké aktívne decko odfúkne k susedovi ??? ;)
Tiež by ma nebavilo následne detičky cez plot nazad k rodičom prehadzovať ...:---


Teraz vážne .
Ešte ani trampolína nie postavená a Ty už zbrane pripravuješ na boj ???...žeby to známe " najlepšia obrana je útok " ...???
" Skákal by som veru od radosti " ( ani 4 m trampolínu by mi nebolo potrebné ) aj tých 5 metrov , keby sa na vedľajšom pozemku realizovali decká ...
lienkaxx
14.11.12,08:07
Sused sa uz viackrat ukazal, mame s nim viacero skusenosti ;( Takze preto opatrnost. A mozno este rozsirim otazku, keby sme si vedla dali hojdacku, ktora by bola len zakopana do zeme, ziadny beton, bola by to drobna stavba? Resp. moze byt v priestore, kde sa nema stavat?
marjankaj
14.11.12,08:11
Sused sa uz viackrat ukazal, mame s nim viacero skusenosti ;( Takze preto opatrnost. A mozno este rozsirim otazku, keby sme si vedla dali hojdacku, ktora by bola len zakopana do zeme, ziadny beton, bola by to drobna stavba? Resp. moze byt v priestore, kde sa nema stavat?
Veď sa opýtaj na stavebnom úrade.
buchač
14.11.12,08:16
Sused sa uz viackrat ukazal, mame s nim viacero skusenosti ;( Takze preto opatrnost. A mozno este rozsirim otazku, keby sme si vedla dali hojdacku, ktora by bola len zakopana do zeme, ziadny beton, bola by to drobna stavba? Resp. moze byt v priestore, kde sa nema stavat?

...ohľadom hojdačky by som mal každého v trubke ....aj keby BOLO potrebné stavebné povolenie ( no nie je ..)

Sused sa dá vždy poriešiť , ak neadekvátne reaguje ....
Na druhej strane je dobré vyhýbať sa zbytočným konfliktom ... jednému ale jeden nikdy nevyhovie ...
Ferdosondo
15.11.12,06:50
Sused sa dá vždy poriešiť , ak neadekvátne reaguje ....
Na druhej strane je dobré vyhýbať sa zbytočným konfliktom ... jednému ale jeden nikdy nevyhovie ...

:eek:Takto pred rokom si aspoň raz za deň tasil kolty spoza pása a teraz takto zmierlivo? Stalo sa niečo?Alebo sa našiel nad Buchača ešte väčší Buchač?:D
day
15.11.12,07:18
... pomaly to rozsirujes, trampolina, hojdacka, ..., maly domcek,
trampolinu, hojdacku by som postavil
buchač
15.11.12,12:07
:eek:Takto pred rokom si aspoň raz za deň tasil kolty spoza pása a teraz takto zmierlivo? Stalo sa niečo?Alebo sa našiel nad Buchača ešte väčší Buchač?:D
Hm ...

Nie je pravdou , to o tých coltoch ...a keby aj ???
Ja som zástancom zmierlivého konania , argumentácie ...
Keby aj niekto bol za múdreho , aj tak sa nedá len tak , pre hocakú malichernosť kvér tasiť ... ja rád čerstvý luft dýcham ...

Keď sa mám vyjadriť k tým susedským vzťahom ???
Nuž , pred 3 rokmi sme kúpili chalúpku ... zlatí susedovci sú naokolo ...zatiaľ sa nemôžem sťažovať .
Vyše roka ale trvalo , pokiaľ ma začali akceptovať a po tej " lustrácii " uznali , že asi som/sme zapadli do dedinky ...

Preto sa aj čudujem tým všeliakým vzťahom ... či medzi susedmi alebo aj medzi rodinnými príslušníkmi ( síce aj ja mám fasa švagra...odpísaný je ale na furt ...)..

Lenže na druhej strane ???
Čo je moje , to je moje !!!
Záleží síce aj podľa okolností , lenže vtedy idú srandičky bokom ...
Spomínaš , Ferdo , tasenie kvérov ...
Možno sa niet čím chváliť , nuž vedz , že aj to už bolo ... ;)


...a k tej zmierlivosti ?????
Nuž , čo dodať ???
HEJ ... našiel sa lepší , múdrejší , skúsenejší , otrlejší , zdravší ( dúfam , že aj naďalej ) , ......atď ...:rolleyes:
Jeden mieni a druhý mení ... občas aj mieri ( dúfam , že presne ...) ...:---