Dubak2000
11.11.12,22:07
Nenasiel som ze by sa tato tema uz diskutovala tak by som rad polozil otazku. Mame s manzelkou malu cestovnu agenturu (sro) a uvazujeme ze by sem vyuzili aktualne zacaty program podpory zamestnavania mladych. V novinach som par informacii cital, ale niec moc kompletne. Mate niekto prehlad ako to bude fungovat?
- je potrebne najprv dat ziadost a cakat na schvalenie a potom hladat cloveka ci opacne?
- ako je to s celkovymi mzdovymi nakladmi? pise sa myslim ze stat da max 95% nakladov a max myslim 456 euro po dobu 12 mesiacov. Ake budem mat ja naklady ak dam zamestnancovi napr. hruby plat 600 euro?
- kolko moze byt taky hruby plat mladych so znalostou pocitaca a ciastyocnou znalostou jazykov v Poprade?
Dakujem. Myslim ze je to idealny program pre nas, nedovolim si riskovat zamestat niekoho sam a plne ho platit ale ak sa zabehne tak by mohol byt aj dlhodobe u nas. Kedze nemame stalu kancelariu tak by asi pracoval z domova...
Dakujem
zalobaba
11.11.12,21:44
http://www.upsvar.sk/vyzvy-ustredia-psvr-a-detskych-domovov/vyzvy-ustredia-prace-socialnych-veci-a-rodiny/vyzva-narodny-projekt-c.-xxi..html?page_id=236037

mám to už do istej miery naštudované, už teraz tam vidím zopár nedostatkov, v tomto programe sa akosi "pozabudlo" na teleprácu....
Dubak2000
11.11.12,22:06
dakujem. pozral som na to a tiez ma zarazila povinnost..
b) hodnovernú kópiu zmluvy o prenájme nebytových priestorov na podnikanie, resp.
kópiu listu vlastníctva

To nemame, sidlo mame v byte, nas zamestnanec robi z domu. Nechapem preco to ma byt podmienka. V nutnom pripade si nieco prenajmem od znamych aby sme mali akoze zmluvu..
A druha vec ze zas chcu kopu povoleni dokladov atd ktor by si vramci statnej spravy mohli vymenit navzajom.

Vie niekto poradit ohladne celkovych nakladov na takto zamestnaneho cloveka?
Dubak2000
24.11.12,22:47
Ma uz niekto skusenost podavanim ziadosti? A ohladne podmienky najomnej zmluvy na nebytove priestory, je to len formalita? Ja si mozem od niekoho prenajat 1 stvorcovy meter aby som mal zmluvu, ale cloveka chcem aby robil z domu:)