Larrsson
12.11.12,16:14
Dobry den,

Chcel by som sa spytat ako to je ak som si pred mesiacom zalozil zivnost a po mesiaci som musel ist na operaciu a nasa lekarka mi dala PN, ktoru mi kamarat zaniesol do socialnej poistovne, ale nic viac mu nepovedali co mam dalej robit. Do Socialnej poistovne neplatim prvy rok nic, kedze som len zacal podnikat.
Do zdravotnej si platim mesacne 47,58E.

Mam na nieco narok, alebo to bolo zbytocne vobec tu PN vystavovat ?

vopred dakujem za odpoved.
Mila123
12.11.12,15:16
nárok na dávku z nemocenského poistenia ti zo živnosti nevznikol.....

Tvoj status pred začatím podnikania bol aký? kde si bol ? UP? zamestnaný?
Katy a R
12.11.12,15:17
ak nie si nemocensky poistený (resp nie si ani v OL) - tak nemáš nárok na nemocenskú dávku
veronikasad
12.11.12,15:18
Dobry den,

Chcel by som sa spytat ako to je ak som si pred mesiacom zalozil zivnost a po mesiaci som musel ist na operaciu a nasa lekarka mi dala PN, ktoru mi kamarat zaniesol do socialnej poistovne, ale nic viac mu nepovedali co mam dalej robit. Do Socialnej poistovne neplatim prvy rok nic, kedze som len zacal podnikat.
Do zdravotnej si platim mesacne 47,58E.

Mam na nieco narok, alebo to bolo zbytocne vobec tu PN vystavovat ?

vopred dakujem za odpoved.
Ak by si sa bol spýtal predtým ako si išiel na PN, niečo by sme možno "vymysleli" s DNP. Keď si už PN-ku odovzdal do SP - nárok nemáš, lebo nie si povinne poistený v SP a ochranná doba zo zamestnania už uplynula.
Larrsson
12.11.12,15:18
najprv na urade prace asi 1 a pol roka a potom som bol asi 3 mesiace dobrovolne nezamestnany a potom som zalozil zivnost.
Mila123
12.11.12,15:19
najprv na urade prace asi 1 a pol roka a potom som bol asi 3 mesiace dobrovolne nezamestnany a potom som zalozil zivnost.
si bez nároku na dávku NP......
veronikasad
12.11.12,15:19
najprv na urade prace asi 1 a pol roka a potom som bol asi 3 mesiace dobrovolne nezamestnany a potom som zalozil zivnost.
Bohužial, nesplňaš ani podmienku 270 dní nem.poistenia, ktorá je potrebná pre vznik nároku na nemocenské z DNP. Keďže ti nevznikol nárok na nemocenské, počas PN-ky musíš platiť aj preddavky do ZP.
Larrsson
12.11.12,15:21
dakujem za odpovede. Takze vsetko ostava po starom, budem si dalej platit do zdravotnej poistovne a ked mi skonci PN zanesiem ju do Socialnej poistovne a hotovo ?
veronikasad
12.11.12,15:23
dakujem za odpovede. Takze vsetko ostava po starom, budem si dalej platit do zdravotnej poistovne a ked mi skonci PN zanesiem ju do Socialnej poistovne a hotovo ?
Keď si odniesol do SP začiatok, odnes aj koniec. Inak PN-ku ti vôbec lekár nemusel vystavovať.
Katy a R
12.11.12,15:24
dakujem za odpovede. Takze vsetko ostava po starom, budem si dalej platit do zdravotnej poistovne a ked mi skonci PN zanesiem ju do Socialnej poistovne a hotovo ?
vôbec si si ju nemusel dať vystaviť - je ti zbytočná.
Mila123
12.11.12,15:25
a Tvoj lekár bude hromžiť, že za vystavenie PN nedostane od SP zaplatené......