andiablo
13.11.12,14:04
Nazdar PORAĎÁCI
V prílohe mám nakreslený projekt môjho rodinného domu. Porposil by som o komentáre čo by sa dalo vylepšiť. Dom bude postavený s Ytong P2-400 hr.300mm (obdobný materiál) a zateplený šedým EPS hr.200-250mm
Ďakujem za Vaše názory
marko182
13.11.12,19:29
Vseobecne:
- nevidim ziadny "kumbal", kam sa budu ukladat cistiace prostriedky, kufre, vysavac, iny blizsie nespecifikovany bordel :) Pokial je plan skladovat to v garazi, tak je vsetko ok.
- zrusit balkon lebo peniaze naviac, slusny tepelny most a kavickovat aj tak budete na terase predpokladam
- ja osobne by som uvital aspon jedno samostatne WC, cize nie v kupelni
- nikde nevidim ziadny satnik. Da sa to riesit napr. vstavanymi skrinami, otazka vkusu.

Poschodie:
- neviem, ci je ta miestnost v dolnom rohu na poschodi obytna, ale ak ano, tak bude chladna a hlavne velmi tmava, male okno a este k tomu orientovane na sever, takze tam nikdy nezasvieti Slnko.
- dve umyvadla, v dnesnej dobe strasne moderne... vec vkusu, ale v praxi sa mi nikdy nestalo, ze by sme si nevystacili s jednym
- ja by som si dal sprchovy kut aj do hornej kupelne, ovela praktickejsie ako sprchovanie sa vo vani. Inak treba bud zaves alebo zalubu v utierani podlahy :)

Prizemie:
- spajza v kuchyni v praxi nepouzitelna, 100 cm je sirka miestnosti a dvere do nej su 60 cm a otvaraju sa dovnutra. Automaticky tam nemoze byt ziadna policka, inak neotvoris dvere. Ono celkovo 100 cm sirka miestnosti je dost o drzku, ked tam das povedzme 50cm hlboku policku, tak mas len 50 cm na prechod okolo. V reale to mozno nie je az take strasne, ja sa len snazim si to priestorovo predstavit.
- umiestnenie chladnicky prave na prechode medzi kuchynou a obyvacou castou. Nehovorim, ze nemoze byt, len by mi asi prekazalo, ze navsteva z gauca pozera rovno na chladnicku. Ale toto je vyslovene prkotina.
- pracovna plocha (napr. na krajanie, miesanie a pod.) v kuchyni mi pride trochu mala, lebo roh sa velmi vyuzit neda a potom je len kusok vedla dresu a kusok vedla sporaku. Neviem ale, co je ten ruzovy stvorcek v lavom rohu. Mozno je to len nejaky zabudovany spotrebic a tym padom je plocha nad nim volna.
- do kuchyne sa da dostat len cez obyvacku, cize aj s nakupmi sa bude chodit cez obyvacku

Inak pekne triezvo robeny projekt, ziadne extra vymysly projektantov.
marko182
13.11.12,19:31
Neda sa ti prilozit aj ten rez v pdf? Ten obrazok je strasne malicky.
andiablo
14.11.12,07:16
veci sa budu ukladať pod schody (taký malý kumbálik),
poschodie -tá miestnosť bude vlastne taký šatník pre celé obyvateľstvo :-D,
no kuchyňu sme prešpekulovali a chladnička bude vstavaná. Pod barovým pultom je tiež vytvorený ukladací priestor a pracovná plocha
špajza viem že je malinká, budú tam len úzke poličky cca. 30cm. Je to len na odkladanie muky a pod. Máme teraz takú u svokrovcov a v pohode ná to stačí. Väčšiu pivnicu mám v záhrade kde budú ostatné veci.
Projekt robím celý sám a snažím sa dostať čo najbližšie k pasívu.
Diky za pripomienky
andiablo
14.11.12,07:18
rezy boli pridané