elliko
14.11.12,16:56
Chcem sa spýtať ako ste absolvovali ergometricke vyšetrenie, mám dlhoročnu arytmiu, momentálne v zhoršenom stave, nezvládam ani rýchlejšiu chodzu,velmi sa potím,zadýcham a preto ma poslali na toto vyšetrenie, mám ale obavy, že to nezvládnem, práve z toho dôvodu. ďakujem
ludmilla
14.11.12,16:54
Ergometria sa robí aj ľuďom s rôznymi ťažkými pred-ochoreniami, ak by to z tvojho zdravotného hľadiska možné nebolo, lekár by ťa tam neposlal. Práve pri arytmiách má toto vyšetrenie výpovednú hodnotu o ich nebezpečenstve a prognóze, odhalí chorobné zmeny regulácie krvného tlaku a preverí súčasnú liečbu liekmi.
Svoje telo zaťažuješ a pohybuješ sa aj v bežnom živote, pri vyšetrení je aj lekár, ktorý ti v prípade nejakých komplikácií môže ihneď pomôcť, okrem toho všetky zmeny sa ihneď prejavia na monitore, takže netreba sa dopredu znepokojovať - vyšetrenie prebieha len po istú hranicu zaťaženia, keď vzniknú problémy, EKG-zmeny, zmeny TK sa zaťaženie ihneď preruší.
Ide tu vlastne o dosiahnutie väčšej práce srdca pri zaťažení, pričom svaly musia byť viac zásobené kyslíkom a tým aj viac krvi musí prepumpovať. S vyššou prácou srdca stúpa svalová spotreba kyslíka, ak je nejaké zúženie v srdcovej tepne, tým vznikne pri zaťažení nedostatok kyslíka v srdci a vznikajú bolesti na hrudníku, sťažené dýchanie, arytmie a taktiež zmeny na EKG.
kaivorus
14.11.12,19:55
potiaže na srdiečku a Ďalšie spomínané problémy môžu spôsobovať rôzne vplyvy ako napr,:
porucha v štítnej žľaze, napadnutie komôr, alebo chlopní mikróbami, taký enterococ urea, staphiloccocus, streptococcus pneumonia, streptococcus haemo... atď to sú potvory
Je na to systém ako sa ich zbaviť, a následne stabilizovať funkčnosť všetkých súvisiacich činností jednotlivých orgánov, ktoré nevykazujú správnu činnosť a funkčnosť...
.
petermikuláš
15.11.12,09:13
nemajte z toho žiadnu obavu, lekár, ktorý Vás poslal na toto vyšetrenie veľmi dobre vie prečo Vás tam poslal a výsledky tohoto vyšetrenia sú pre neho veľmi dôležité, toto vyšetrenie je neinvazívne, takže sa netreba ničoho báť a po druhé pri meraní srdcovej činnosti pri záťaži tam vedľa Vás je predsa na dosah ruky lekár, tak žiadne obavy a pekne si zabicyklovať.