Mr.Crow
14.11.12,21:43
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať keďže si aspoň mysím, že tento môj prípad je trošku zložitejší.

Kúpil som si mobilný telefón (MT) cez internet a bol som si ho osobne prevziať. Vyplatil som ho faktúru som dostal po ceste domov som overil funkčnosť vložením batérie a zapnutím MT. MT fungoval tak som ho zabalil naspäť do škatule. Doma (mimo kamennej predajne) som zistil, že je na ňom výrobná vada a to tá, že plastový kryt (digitizer) displeja nedolieha na displej. Po zatlačení zostal tam, ale do rána to opäť vyskočilo. Je jasné, že za túto chybu nemôžem a pri prezeraní MT som tento digitizér asi zatlačil a vadu som si nevšimol. Hneď na ďalší týždeň (hneď ako to bolo možné) som ho vzal na reklamáciu.

Mal som nárok na vrátenie objednávky a spätné vrátenie sumy, za ktorú som ju kúpil, no ja sm sa rozhodol pre reklamáciu.

Reklamáciu sme spísali s poverenou osobou kde stojí, že zákazník žiada o výmenu za nový kus, nakoľko na pôvodnom zariadení sa odštiepuje displej v ľavej hornej časti. Výmena bude možná len v tom prípade, ak u MT neprišlo k mechanickému poškodeniu.
MT má ochranné fólie, žiadny škrabanček nič. Ak mi povedia, že vznikla mechanická vada a MT mi neopravia?

OTÁZKA ZNIE: Mám nárok do 15 dní od zakúpenia MT odstúpiť od zmluvy a nárok na vrátenie peňazí aj keď je MT v štádiu reklamácie?

Ak bude mať servis čas 30 dní tak mi prípadný nárok o zrušení zmluvy padá.
arizona
15.11.12,06:36
Mal si narok do 7 dni tovar vratit. Alebo na reklamaciu-co je v tomto tvojom pripade nevyhodnejsie pre teba...
Ale ked si sa rozhodol pre reklamaciu, tak predajca riesi reklamaciu. Predajca ma 30 dni na vybavenie reklamacie.

V tomto stadiu odstupenie od zmluvy je jedine na tvojom dohovore s predajcom, je na nom ci bude,alebo nebude suhlasit...