dreduska
16.11.12,12:11
Dobry den, prosim vas aky je postup pri vyvlastneni pozemku, ktory rodina vyuziva uz dlhe roky, dokonca ho ma oploteny, len nieje zapisany v katastre pod ich katastralnym cislom a pravne im nepatri?ide o maly pozemok 7m2 pri plote, ktory este patri susedovi.potrebujeme tento pozemok prepisat na nas, aby sme mohli stavat rodinny dom.na pozemku dom stat nebude, ale mozu tade viest inzinierske siete.dakujeme.
arizona
16.11.12,11:20
Ak pozemok patri susedovi, tak ho mozete odkupit.


/vyvlastnenie si asi mylis s vydrzanim/
felix1
16.11.12,11:28
Ide ti asi nie o vyvlastnenie, ale vydrzanie. ,,Len,, 7m2 v Hornom Dolnom ma inu cenu ako v Ba pod hradom. To ze sa sused nedomaha jeho uzivania neznamena ze mu na tom nezalezi. Mozno ma len viac slusnosti a nechce sa dotahovat s odstranenim plotu na nepravom zabratom pozemku. Nenapadlo ta ten pozemok kupit od vlastnika ? Na svete je dost s..ň dokonca a aj s prav. vzdelanim co ti poradia, ale dufam ze konecna cena bude vyzsia ako za normalne odkupenie. V tom lepsom pripade pre teba rovnake peniaze co mohol dostat vlastnik pohltia pravnici a sudy a tebe zostane v susedstve nepriatel na zvysok zivota.
dreduska
16.11.12,11:39
..jasne my sme skusali aj darovaciu zmluvu aj kupno-predajnu, sused s tym suhlasi, pozemok je za nasim plotom, on ho nevyuzije a ani nechce, ma postaveny velky barak, je za vodou, ale ten barak nema skolaudovany, takze geodeti ho nemali od coho odpichnut, myslim ten pozemok, sused je stale mimo republiky, ma dom niekde na malorke a davno si myslel, ze my uz mame vedla neho nieco postavene, je mu to jedno, len my mame problem ze budeme "stavat" na cudzom pozemku...
draik
16.11.12,11:51
So susedom potrebujete uzatvoriť zmluvu a ak nejde o samostatnú parcelu, tak aj urobiť nový geometrický plán. Bez toho (resp. vecného bremena) nezískate stavebné povolenie na daný pozemok.
felix1
16.11.12,11:58
..jasne my sme skusali aj darovaciu zmluvu aj kupno-predajnu, sused s tym suhlasi, pozemok je za nasim plotom, on ho nevyuzije a ani nechce, ma postaveny velky barak, je za vodou, ale ten barak nema skolaudovany, takze geodeti ho nemali od coho odpichnut, myslim ten pozemok, sused je stale mimo republiky, ma dom niekde na malorke a davno si myslel, ze my uz mame vedla neho nieco postavene, je mu to jedno, len my mame problem ze budeme "stavat" na cudzom pozemku...

Priprav vsetky podklady na kupu/predaj alebo zamenu. Ked tu bude sused, staci podpisat zmluvu a mozes kludne spavat. Co ak pozemok preda alebo ho bude niekto neocakavene dedit ? Pri pravne nedoriesenom vlastnictve ta cakaju len starosti.
dreduska
17.11.12,16:39
..lenze geodeti povedali ze ten kusok sa neda od coho odpichnut, lebo sused nema skolaudovany dom, v katastri je zakresleny stary dom co tam stal predtym..:(je to zacarovany kolotoc...
ivka70
17.11.12,16:42
Geodeti dokazu zamerat aj cez satelity pozemok. To ti mohli povedat.
Nerobia to vsetci, ale daju a najst aj taki (moderni).
To meranie je ovela presnejsie ako zameriavanie podla znamych bodov.