aisha_rr
16.11.12,13:07
Dobry den, chcel by som sa opytat niekoho, kto sa uz vo svoj praxi alebo okoli stretol s horeuvedenou diagnozou. Pred viac ako 13 rokmi, ked som bol v najvykonnejsej (pracovnej, fyzicke aj psychickej) etape mojho zivota som jedneho dna, konkretne v noci dostal obrovsku teplotu (cez 40), triasku a bluznenie, nasledne pri vyprazdnovani mocoveho mechura na toalete som stratil na niekolko desiatok sekund vedomie, mal som zasklby, stisnute usta bez slin a chvenie celeho tela. Manzelka ma ma musela prefackat aby som sa prebral a ulozila ma opat do postele, zavola RZP a ten ako inac nasadil mi antibiotika a isiel zachranovat urcite dalsieho pacienta. Rano (teda asi po 6 hodinach od incidentu) som teplotu uz nemal ziadnu ale opat pri vyprazdnovani sa som opakovane stratil vedomie.
Manzelka ma okamzite zobrala do nemocnice, na prijme to zhodnotili ako najpravdepodobnejsi nespecificky infekt a ostal som lezat na infekcnom oddeleni, problem ale nastal v tom ze som "zabudol slova" pri rozpravani, nebolo mi rozumiet a tak na konzilium si prizvali neurologa, ktory za mnou chodil ako casto to len bolo mozne, po niekolkych dnoch jeho starostilovosti som pomaly nachadzal stratene slova ale vyjadrovacie schopnosti som do dnesneho dna nenadobudol do povodneho stavu, jeho konecna diagnoza znela susp. Mollaret meninigitis. Rok som bol praceneschopny, navstivil som snad vsetkych moznych aj nemoznych lekarov, podstupil som vsetky nerologicke, psychologicke a psychiatricke vysetrenia na najznamejsich slovenskych klinikach vcete kliniky prof. Traubnera (lezal som u neho skoro dva mesiace) ale vobec nic sa nepotvrdilo, prakticky vsetky vysetrenia dopadli v hranicnych hodnotach, takze zaver skoncil ako opakujuce sa kolapsove stavy bez jasnej priciny. Medzicasom som hlavou rozbil zopar kusov nabytku pocas mojich odpadnuti, ktore prichadzaju neocakavane, dokonca som odpadol aj pri stole pocas rozhovoru so znamym ked sme bavili o nasich detoch, volali RZP museli ma kriesit a ja som mal pocit ako keby som sa znovu narodil - druhy prichod na svet. Z mojou psychikou to tak zalomcovalo, ze uz 10 rokov som poberatel invalidneho dochodku s diagnozou F33.1.11 stredne tazka depresia so somatickymi priznakmi v zmysle periodickej poruchy. Je pravda ze tie odpadavania nie su v sucasnoti az tak caste, len 1-2x do roka, ale doudierany a porozbijanu hlavu mam nespocetne krat.
V kratkosti by to bolo skoro vsetko okrem opisov mojich depresivnych stavov, ale stale mi vrta v hlave co to vlastne ta Mollaretov zapal mozgovych blan vobec je a ci vestky tieto moje tazkosti mozu byt toho dosledkom.
Aby som nezabudol v detstve som "prekonal" mononukleozu a lahku lavostrannu hemiparezu v ramci perinatalnej encefalopatie, v obdobi dospievania mi bola diagnostikovane autoimunne ochorenie blizsie nespecifikovane, ktore sa intenzivnej liecbe na ZLIP-e podarilo dostat pod kontrolu a v sucastnosti bez nasledkov napadnutia vlastnych organov, ostala mi len polyvalentna alergia prakticky na vsetko na co ma testovali, desiatky rokov uzivam rozne antialergicke lieky, bohuzial aj napriek tomu som mal zatial chvalabohu iba jeden anafylakticky sok, cize od tej doby nosim zo sebou balicek zachrany. Nastastie v poslednej chvili mi zabral prednizon a antihistaminika lebo uz boli nachystani na tracheotomiu.