niella
17.11.12,11:09
Prosím vás, čo si myslíte o týchto okuliaroch? Je to bezpečné? Nepoškodí to zrak ešte viac? Máte s tým niekto skúsenosti? http://www.treneroci.sk/
Halli
17.11.12,10:15
Ja som si ich kúpila, nemala som čas skúmať okolo toho podrobnosti, ale je isté, že cez ne prečítam uplne perfektne maličké texty a tak si ich občas vymením za tie čo používam pri PC aj keď nenosím okuliare stále. Chcela som ich zobrať k očnej lekárke a opýtať sa na názor a prečo to lekári nepropagujú...či by prišli o kšeft, :)
Neviem, či je to len očný klam, tie dierky, ale ja cez ne fakt vidím prečítať to , čo voľným okom absolutne nie, a viem, že gymnastika očí mi neublíži vzhľadom na dennodennú prácu pri PC.... používa ich aj manžel
...takže posúvam pre ďalšie príspevky a som tiež zvedavá.
a_je_to
18.11.12,21:03
Ja som to kúpil asi pred 15 rokmi, asi za 140 SK s poštovným, z nejakého teleshopingu. Pár dní som to používal, bolo to zaujímavé. Potom som to prestal používať, postupne ma to prestalo baviť. Potom som to niekomu daroval, lebo to tiež chcel vyskúšať. Ale ... stálo to za tých pár korún. Pamätám sa na to, že pribalený leták opisoval, že kto to vynašiel, ako to funguje a že viacmenej iba pripomenie, ako funguje zrak, žiadne prevratné terapie, ani nič podobné. Aj to, že sa dajú cez to prečítať noviny pri plnom osvetlení. Pri pozeraní do diaľky zostruje, ale akoby stmavuje obraz. Napokon to, že dlhšie sa to používať nedá, časom to znervózňuje, tak to človek podvedome odloží. A vracia sa k ním čoraz menej.
deeda
19.11.12,14:24
Mám ich asi rok, dôvodom kúpy bola snaha nahradiť očnú gymnastiku /lenivosť :)/.
Nosím ich na čítanie, PC, miesto slabých dioptrií. Najviac sa mi však osvedčili pri čítaní vonku na slnku ako "dva v jednom" /slnečné + dioptrie/. Na diaľku mi nerobia dobre - točí sa mi z nich hlava.
witch
20.11.12,07:44
Názor mé švagrové, ktorá je optometrička:

Zrakové vady (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus atd.) vůbec nesouvisí s okohybnými svaly. Kdyby jo, tak by se nedělali laserové operace a nenosili by se brýle. V čem může mít oční gymnastika, jóga apod. úspěch, je únava očí při neustálém koukání na jednu vzdálenost, typicky do počítače. Na první podívání dírka bude fungovat. Omezí se tzv. paraxiální prostor což jsou paprsky, které jsou těsně u optické osy oka a které se nekřivý a tak tento obraz bude skutečně ostřejší. Dá se to udělat dírkou do papíru nebo přimhouřením očí. Bohužel když tuto překážku odstraníš, bude vše při starém.

Takže použiť sa tieto okuliare dajú, ale len na niečo a nie je to trvalý efekt, len kým ich máš na nose, čiže veľa toho nenatrénuješ.
misomiso
21.11.12,20:41
Názor mé švagrové, ktorá je optometrička:

Zrakové vady (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus atd.) vůbec nesouvisí s okohybnými svaly.

Tvoja svagrina by mala lepsie studovat, dozvedela by sa, ze aj okohybne svaly sa zucastnuju na zaostrovani, co sa povodne nevedelo.


Kdyby jo, tak by se nedělali laserové operace a nenosili by se brýle.

To je ako keby si napisala "Keby bola zelenina a vlaknina zdrava, nezomierali by ludia na rakovinu hrubeho creva" alebo "Keby bol pohyb zdravy, nezomierali by ludia na infartky".

Ludia si nechavaju robit laserove operace z podobneho dovodu, za akeho si dnes uz mnohi davaju instalovat do rodinneho domu osobny vytah.
witch
22.11.12,06:51
Neviem s tebou diskutovať, lebo nie som odborník. Mne vysvetlila, že do určitej miery to okohybný sval posilní, ale že daný problém to trvale neodstráni. Že v konečnom dôsledku pri uvedených vadách okuliare alebo operáciu potrebuješ. Tak ako ti pomôže cvičenie na posilnení svalového korzetu proti bolesti chrbta, ale keď sa ti vysunie platnička, cvičenie už nestačí. A neviem, prečo tvoje prirovnanie s výťahom. Laserová operácia pre človeka, ktorý bez okuliarov takmer nevidel (nosil silné dioptrie) a teraz bez nich vidí úplne ostro, nie je žiadny luxus ale veľké zlepšenie kvality života. A keď sme u toho, niekto má výťah ako luxus, niekto ako nezbytnú pomôcku...
misomiso
23.11.12,16:13
Nevravim, ze nie. Ja sam mam laserovu operaciu prave rok za sebou.

Bohuzial sam patrim casto k tej kategorii lenivych ludi, o ktorych pisem. Najprv som sa dal zoperovat a az nasnedne som zacal studovat, ako to naozaj je (pretoze ist na operaciu je jednoduchsie).

Bohuzial, vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Teda clovek potom musi znasat aj tie rizika, ktore su tam napisane v tymi malymi pismanami a o kotrych pisu, ze sa vyskytuju iba prei 0,0001% pacientov :-)