player85
18.11.12,20:35
Ahojte, chcem poradit novy televizor led smart tv.max do 450e so vsetkym co sa len da..dik
bubkoch
18.11.12,20:28
Ahojte, chcem poradit novy televizor led smart tv.max do 450e so vsetkym co sa len da..dik

ja ti pordim, kasli na vsetky tie smart, led, lcd TV ...
kup plazmu a spoznas co je to kvalitny obraz
pivko
18.11.12,20:39
bupki;)máš u mňa bodík , jasnačka že jedine plazma a podľa mňa Panasonic.
dlho si tu nebol , bol si v campe?
player85
18.11.12,21:27
ja ti pordim, kasli na vsetky tie smart, led, lcd TV ...
kup plazmu a spoznas co je to kvalitny obraz


nie je nahodou pri plazmách vacsia spotreba elektriny? videl som dnes led panasonic 15O herz. a dost sa mi to pačilo, neviem ako sa mam rozhodnut... nejake tipy by som potreboval
lujza.j
18.11.12,21:30
nie je nahodou pri plazmách vacsia spotreba elektriny? videl som dnes led panasonic 15O herz. a dost sa mi to pačilo, neviem ako sa mam rozhodnut... nejake tipy by som potreboval
mám dve... nemám ten pocit;)
bubkoch
18.11.12,21:35
nie je nahodou pri plazmách vacsia spotreba elektriny? videl som dnes led panasonic 15O herz. a dost sa mi to pačilo, neviem ako sa mam rozhodnut... nejake tipy by som potreboval

kvoli comu kupujes telku ? aby si kukal na rozmazany stvorcekovy obraz ale vytesoval sa aku mas super spotrebu elektriny ? :D
som myslel ze pri TV je jediny dolezity parametr kvalita obrazu :cool:

a s tou spotrebou to nie je take jednoznacne ...
pri LCD mas konstantnu spotrebu, pri plazme spotreba na stitku je maximalna, skutocna zavisi od sledovanej sceny (napr. pri tmavej ma minimalnu)

G rada je vyborna, mam doma :)
Panasonic TX-P42G20
bjuty smis
19.11.12,09:02
Samsung UE40ES5500
laurin
19.11.12,10:59
kvoli comu kupujes telku ? aby si kukal na rozmazany stvorcekovy obraz ale vytesoval sa aku mas super spotrebu elektriny ? :D



Nad tymto sa da pri dnesnych led televizoroch len pousmiat. Ja som kupil smart tv samsung 7000 rada, s panelom s 800hz a obraz "jak vino" :D
Stal ale 1000e.
bubkoch
19.11.12,11:17
Nad tymto sa da pri dnesnych led televizoroch len pousmiat. Ja som kupil smart tv samsung 7000 rada, s panelom s 800hz a obraz "jak vino" :D
Stal ale 1000e.

hehe, ja sa zase mozem pousmiat na takych nazoroch ...
tiez som si myslel aky fasa super obraz "jak vino" mam na LCD samsung, az pokial som nekupil plazmu Panasonic ... ten obraz je neporovnatelny, ale to nezistis ked neuvidis na vlastne oci :D
no treba to porovnat doma, pri tom istom pripojeni, nie v obchode kde je zly signal navyse vedeny po 30m dlhych kabloch
pivko
19.11.12,11:22
Ja mám plazmu Panasonic 127cm a tá ma obraz jak vínečko. Samsung je šmejd.
pavol36
19.11.12,11:58
Player85,

čo keby si tak na začiatok napísal, akú veľkú uhlopriečku si predstavuješ a z čoho ti pôjde signál do toho televízora (anténa, kábel, satelit a pod.)? Potom by sa ti aj seriózne dalo poradiť niečo.
Ale - rovno ti poviem - za 450 éčiek v portfóliu lcd led tv nečakaj žiadne zázraky, jedine žeby tá uhlopriečka mala byť okolo 32 palcov (82 cm).
A ešte by bolo vhodné napísať, čo ty od toho tv očakávaš, čo má vedieť... Ak povieš, že chceš smart funkcie a net, tak to tu zabaľ, choď do obchodu a vyber si prvý, ktorý sa ti bude pozdávať, tu ti v takom prípade neporadí nik, maximálne si bude každý chváliť to svoje.
srska
19.11.12,12:00
Ja mám plazmu Panasonic 127cm a tá ma obraz jak vínečko. Samsung je šmejd.ostatní čo majú led tv majú burčiak?
srska
19.11.12,12:05
Player85,

čo keby si tak na začiatok napísal, akú veľkú uhlopriečku si predstavuješ a z čoho ti pôjde signál do toho televízora (anténa, kábel, satelit a pod.)? Potom by sa ti aj seriózne dalo poradiť niečo.
Ale - rovno ti poviem - za 450 éčiek v portfóliu lcd led tv nečakaj žiadne zázraky, jedine žeby tá uhlopriečka mala byť okolo 32 palcov (82 cm).
A ešte by bolo vhodné napísať, čo ty od toho tv očakávaš, čo má vedieť... Ak povieš, že chceš smart funkcie a net, tak to tu zabaľ, choď do obchodu a vyber si prvý, ktorý sa ti bude pozdávať, tu ti v takom prípade neporadí nik, maximálne si bude každý chváliť to svoje.za 600 sa dal v 11/2011 kúpiť lg 42ls570s smart tv - teraz stojí 500
Taserda
19.11.12,12:09
Ja trošku zaoponujem proti plazme. Lesklá obrazovka, vykurovanie cez obrazovku, vypaľovanie obrázkov ako sú napríklad logo TV keď z najčastejšie sledovanej stanice bude logo aj na iných staniciach, väčšia spotreba, potreba sledovacej vzdialenosti. Plazma je vhodné pre sledovanie menej kvalitného signálu ako napr Digi tv. Ja mam tv s maximálnou spotrebou 70 W, vykurujem plynom a v lete nemusím chladiť. Je dobre ak si človek môže vybrať čo mu viac vyhovuje.

Na plazme zo všetkého by ma najviac hnevala ta lesklá obrazovka, hnevala ma už na akváriach.
https://www.google.sk/search?q=vypalen%C3%A9+logo&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
pavol36
19.11.12,12:14
Lesklé obrazovky sú na najnižších radách plazmy, vyššie modely už majú filtre, aj keď - naozaj sa plazma neodporúča sledovať pri tv umiestnenom oproti oknu. Ale tak by som si neumiestnil ani lcd tv. Vypaľovanie obrázkov na plazme je mýtus, v súčasnosti ide už len o dočasné vypálenie, ktoré do pár minút úplne zmizne. Trvalým vypaľovaním trpeli prvé modely plazmových TV.
V čom je u plazmy potreba inej sledovacej vzdialenosti ako u bežnej lcd led tv? To sa rád nechám poučiť. Sledovacia vzdialenosť podľa mňa závisí od toho, či sledujem SD alebo HD vysielanie. A samozrejme od veľkosti uhlopriečky... Plazma začína od 42 palcov.
lujza.j
19.11.12,16:20
....inak ako vidím každý si tu budeme kvákať:D o tom svojom....u mňa sa rysuje "do tretice" samozrejme, že plazma a panasonic;) nám stačia 107cm
stormcatcher
19.11.12,17:07
Plazma pomaly ale isto končí. Výrobcovia sa zhodli, že plazma zďaleka nedosahuje parametre aké od nej očakávali. Na svet sa tlačí nová LED-ka - OLED.
pivko
19.11.12,17:53
ostatní čo majú led tv majú burčiak?
Čučo:D
pavol36
19.11.12,18:23
Samozrejme, že si tu bude každý kvákať o svojom :))) Píše tu každý, ale najlepšie by bolo, keby ten, kto otázku položil a vlákno vytvoril, sám napísal niečo na doplnenie... A ak nie, nech ide so 450 éčkami do obchodu, nech vidí na vlastné oči pár tv a nech si podľa svojich očí vyberie - to aj tak musí sám a nikto iný toto za neho neurobí :)) Koniec koncov, sú to jeho prašule...

:))) Inak - nech dám niečo aj ja - ako kompromis plazma Panasonic TX-P42UT50E alebo ako konečné riešenie plazma Panasonic TX-P42ST50E :)) a to všetko ešte lepšie v uhlopriečke 50 palcov...
pivko
19.11.12,19:53
Tak ten je naozaj šupa
PANASONIC TX-P50ST50E
ale ja už rozmýšlam o PANASONIC TX-P65ST50E (http://www.porada.sk/-3D-televizor-PANASONIC-TX-P65ST50E.html)
to je iná káva;)
lujza.j
19.11.12,20:12
Tak ten je naozaj šupa
PANASONIC TX-P50ST50E
ale ja už rozmýšlam o PANASONIC TX-P65ST50E (http://www.porada.sk/-3D-televizor-PANASONIC-TX-P65ST50E.html)
to je iná káva;)
nefunguje....ten link
http://3d-televizory.heureka.sk/panasonic-tx-p65st50e/
srska
19.11.12,23:02
Tak ten je naozaj šupa
PANASONIC TX-P50ST50E
ale ja už rozmýšlam o PANASONIC TX-P65ST50E (http://www.porada.sk/-3D-televizor-PANASONIC-TX-P65ST50E.html)
to je iná káva;)načo je tv za 2 litre dobrý?:confused:
pivko
20.11.12,07:02
načo je tv za 2 litre dobrý?:confused:
Na pozeranie filmov , asi pred 10r som kúpil Sony trinitron za 99.000 Sk uhlopriečka 82 , tak že tento za 2.000 Eur je ako keby zadarmo.;)
srska
20.11.12,07:05
Na pozeranie filmov , asi pred 10r som kúpil Sony trinitron za 99.000 Sk uhlopriečka 82 , tak že tento za 2.000 Eur je ako keby zadarmo.;)pre mňa osobne, každý tv nad 500-600 eur sú zbytočne vyhodené peniaze. ale šak dobre
bjuty smis
20.11.12,07:47
pre mňa osobne, každý tv nad 500-600 eur sú zbytočne vyhodené peniaze. ale šak dobre

a ked ten televízor strašne chce, nech počká 2 roky a bude za tých 500.-....
pavol36
20.11.12,08:23
Ak chce niekto uhlopriečku 65 palcov, tak predpokladám, že na ten tv nebude pozerať z dvoch metrov, ale má na to dobré dôvody a vzdialenosť na pozeranie cca 4-5 metrov. Ak na takú vzdialenosť stačí niekomu uhlopriečka 82 cm - prosím - je to každého osobná voľba :)
Ten Panasonic nikdy za 500 éčiek nebude, ani za dva roky. Za dva roky sa už nebude dať ani kúpiť, pretože každý rok vychádza nová modelová rada. Ak na to má, prečo by si ho nekúpil za dva litre? Je to inak po obrazovej stránke úžasný tv.
A teraz pre tých, ktorí budú nariekať nad spotrebou tej plazmy - ak má niekto 2000 € na taký tv, tak nerieši spotrebu, ale kvalitu zobrazovania...
laurin
20.11.12,09:30
Ja mám plazmu Panasonic 127cm a tá ma obraz jak vínečko. Samsung je šmejd.

Hehe ty vsetko vies ;) urcite aj anglicky tak si precitaj ake su Samsung smejdy - http://www.trustedreviews.com/Samsung-UE46D7000_TV_review
pavol36
20.11.12,09:46
Sa tu hádate ako malé deti :) ten odkazovaný samsung je inak minuloročný model, o ktorých sa v recenziach celkove zhodujú, že boli lepšie, ako tohoročné modely. Samsungy od šestkovej rady vyššie sú dobré stroje, ale 5-ková rada je podľa cvrkotov na nete dosť des a hrôza :) Takisto sú dobré aj vyššie rady Philipsu, Toshiby, Panasonicu a Sharpu. Ani na vyššie modely LG ľudia nenadávajú (tohoročné plazmy a lcd a minuloročné lcd).
Holt základný model každej značky, nech je to aj hocijaká echt značka, je stále len základný model, ktorý zákonite musí mať niekde ubrané, aby bola cena taká, aby to ľudia kupovali. A zákonite sa vyššie modely robia skôr len vo väčších uhlopriečkach.

Ozaj, kde je player85, ktorý toto vlákno založil? Žeby nám dal vedieť, pre čo sa rozhodol alebo nerozhodol :)
laurin
20.11.12,09:57
Jo vsak tento minulorocny model mam. A ze je tam obraz ako vino je fakt, mam to s cim porovnat. Mam operatora SWAN po optickej linke, najma programy vysielane v HD su super pozeratelne.
bubkoch
20.11.12,10:10
Jo vsak tento minulorocny model mam. A ze je tam obraz ako vino je fakt, mam to s cim porovnat. Mam operatora SWAN po optickej linke, najma programy vysielane v HD su super pozeratelne.

ja vzdy hovorim, kto nevyskusal plazmu, nevie co je kvalitny obraz :)
ked som vymenil CRT za LCD samsung, spadla mi sanka z toho "obrazu jak vino" ...
a ked som neskor kupil plazmu Panasonic, spadla mi sanka druhy krat a povedal si ze lcd uz nikdy :cool:
player85
20.11.12,10:48
ludia diky za rady kupil som si led panasonick 80" 150hz a ten obraz je inak peckovi..
player85
20.11.12,11:08
chcel by som sa este spytat da sa tento televizor co som si kupil panasonick tx32e5e sparovat s mojim telefonom LG P690?? a ako??
KoxXxo
20.11.12,11:31
skôr asi 80 cm..
srska
20.11.12,12:27
Jo vsak tento minulorocny model mam. A ze je tam obraz ako vino je fakt, mam to s cim porovnat. Mam operatora SWAN po optickej linke, najma programy vysielane v HD su super pozeratelne.ja som tiež to lg 42ls570s kúpil v 11/2011
misoft
20.11.12,13:00
Žeby kúpil 32" telkáč - to už skôr.
bjuty smis
20.11.12,15:01
kedže mi ježiško tiež donesie na vianoce tv, trošku som pošmejdil a našiel som :

Životnosť CRT obrazovky je 500 000 - 750 000 hodín, LCD cca 100 000 hodín a plazma má životnosť cca 30 000 hodín.

naozaj má lcd 3x násobnú životnosť oproti plazme ?? lebo to je dosť silný argument...
misoft
20.11.12,15:34
Plazmová obrazovka je typ plochej obrazovky (http://sk.wikipedia.org/wiki/Obrazovka), ktorá sa bežne používa vo veľkých televíznych obrazovkách, obyčajne nad 37 palcov alebo 940 mm. Je tvorená množstvom malých buniek medzi dvoma sklenými panelmi, ktoré obsahujú zmes vzácnych plynov. Plyn v bunkách je elektricky nabíjaný na plazmu (http://sk.wikipedia.org/wiki/Plazma), ktorá potom excituje luminofory (http://sk.wikipedia.org/wiki/Luminofor) na emitáciu svetla. Plazmové obrazovky sa často nesprávne zamieňajú s LCD (http://sk.wikipedia.org/wiki/LCD) obrazovkami, ktoré vyzerajú podobne, ale pracujú na úplne inom princípe.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/Sch%C3%A9ma_plasmov%C3%A9_obrazovky.png/400px-Sch%C3%A9ma_plasmov%C3%A9_obrazovky.png
http://cs.wikipedia.org/wiki/Plazmov%C3%A1_obrazovka

Monitor LCD alebo LCD panel je monitor, ktorého zobrazovacím prvkom je displej z tekutých kryštálov (http://sk.wikipedia.org/wiki/Displej_s_kvapaln%C3%BDmi_kry%C5%A1t%C3%A1lmi). Zobrazovacia časť LCD monitora je zložená z kvapalných kryštálov a ich ovládacích elektród na nosiči, polarizačných filtrov (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Polariza%C4%8Dn%C3%BD_filter&action=edit&redlink=1) a zdroja svetla. Kvapalné kryštály umožňujú dynamické riadenie jasu jednotlivých bodov monitora, čo umožňuje zobraziť aj rýchlo sa pohybujúci farebný obraz.
http://elsin.cz/images/lcd_princip1.jpg


Rozdiel - plazma sa musí vytvoriť vysokým napätím a potom "ovláda" tie farebné oné - luminofóry, kdežto LCD ovláda jednotlivé pixely len zmenou napätia a tzv. polarizáciou tohto pixelu (priehľadný-nepriehľadný) - menšia spotreba energie, dlhšia výdrž.
daduc
20.11.12,16:14
za 600 sa dal v 11/2011 kúpiť lg 42ls570s smart tv - teraz stojí 500

Ja tiež uvažujem o tomto LG 42LS570S, ja to dobrá voľba ?
srska
20.11.12,16:20
Ja tiež uvažujem o tomto LG 42LS570S, ja to dobrá voľba ?ja som spokojný. dokúp za cca 30eur "Magic Remote" a kúp model 2012. s modelom vyrobeným v 2011 je problém s nahrávaním na ext. hd ak berieš signál cez dvb-s, aspoň podľa príspevkov na fóre http://www.tvfreak.cz/ (http://www.tvfreak.cz/)
bubkoch
20.11.12,17:03
kedže mi ježiško tiež donesie na vianoce tv, trošku som pošmejdil a našiel som :

Životnosť CRT obrazovky je 500 000 - 750 000 hodín, LCD cca 100 000 hodín a plazma má životnosť cca 30 000 hodín.

naozaj má lcd 3x násobnú životnosť oproti plazme ?? lebo to je dosť silný argument...

udaje v tvojom prispevku som na webe nasiel len v nejakej diskusii ... :)

sucasne plazmy maju zivotnost okolo 60000 hodin, Panasonic s ich novymi panelmi NeoPDP uvadza zivotnost 100000 hodin ...
aj ked vezmem len 50000 hodin, tak pri 10h denne to vychadza na 5000 dni, co je 13,5 roka :D

myslim ze otazka zivotnosti je bezpredmetna ;)
daduc
20.11.12,20:08
Ja tiež uvažujem o tomto LG 42LS570S, ja to dobrá voľba ?

alebo radšej samsung ue40es5500
lujza.j
20.11.12,20:11
80cm nebude malinký?
pivko
20.11.12,20:35
Predám ročnú 50 palčekovú plazmu panasonic za super cenu , túžim po 65 palcovej.
ekopo
20.11.12,20:36
mám LCD aj plazmu, na plazme objektívne lepší (hladší) obraz, spotreba LCD 150W , plazma rozpätie 110-390 W -priemer je 190 W (namerané osobne). Plazmu je možné sledovať aj relatívne zblízka cca 1,5 m , z rovnakej vzdialenosti v LCD badať pixely, na oboch mám matnú obrazovku,
pri kúpe by som uvažoval nad OLED (ešte treba počkať), alebo plazma

mám dvojročnú plazmu samsung 3D PS50C6900 SMART TV a nesťažujem sa .....
app EXPLORE 3D ide krásne.....
paloo
21.11.12,05:23
Čo vravíte na Samsung UE40ES5700;)
expeeert
21.11.12,06:21
!"
udaje v tvojom prispevku som na webe nasiel len v nejakej diskusii ... :)

sucasne plazmy maju zivotnost okolo 60000 hodin, Panasonic s ich novymi panelmi NeoPDP uvadza zivotnost 100000 hodin ...
aj ked vezmem len 50000 hodin, tak pri 10h denne to vychadza na 5000 dni, co je 13,5 roka :D

myslim ze otazka zivotnosti je bezpredmetna ;)

uff, len tých 50 000 hodín strávených pri telke - takmer 6 rokov čistého času zabitého pri telke... a pri dnešných televíziách polovica času dookola omieľané reklamy...
Inak - väčšina výrobkov (hlavne elektronických) je dnes vyrábaná na životnosť 2 roky, kým neskončí záruka... furt tam namontujú nejakú súčiastku tzv. "kurvítko":

Určite ste si všimli, že pokiaľ nejaké zariadenie rozoberiete a zase zložíte, zostane na stole jedna súčiastka, ktorá nikde nechýba a pritom všetko normálne funguje. Po čase som prišiel na príčinu. Tá vec, čo zostala, sa nazýva kurvítko a slúži k tomu, aby sa zariadenie rozbilo presne týždeň po skončení záruky. Takže pár dní pred koncom záručnej doby stačí mašinku rozobrať a znovu zložiť, kurvítko zahodiť a je na dlhú dobu pokoj. Musím povedať, že je to tak, zvlášť u zahraničných výrobkov ázijskej a severoamerickej produkcie. Faktom však je, že i naše výrobky sú dnes hojne vyplňované kurvítkami, niekedy aj niekoľkými v jednom zariadení! Zrejme ide o naj-dôležitejšiu súčasť kdejakého výrobku, lebo kurvítko je všade! Pokiaľ máte dojem, že vo VAŠOM zariadení nie je, ešte ste ho nenašli, alebo ešte nevypršala záručná doba! Pozor však aj na servisy! Mnoho z nich spolupracuje na osadzovaní kurvítok s výrobcom, takže po záruke staré kurvítko nahradzuje novým, ktoré sa prejavuje hneď po skončení záruky na opravu! Jedinou cestou je potom opraviť si vec sám, či využiť služieb opravára, čo kurvítka nepoužíva, ale to je zas problém, lebo tí obyčajne rýchlo skrachujú. Nákup nového výrobku nemá cenu, lebo je rovnako "kvalitný" ako ten starý, a líši sa iba tým, že kurvítka, čo už poznáte, boli nahradené tými, čo ešte nepoznáte! Toto sa však hojne objavuje aj u počítačov a počítačových programov. Najväčší počet kurvítok potom obsahujú produkty Microsoftu a ich počet obyčajne narastá s cenou produktu, ktorý sa potom opravuje tak, že staré, odhalené tri kurvítka sú nahradené novými piatimi, čo VY zaplatíte ako "upgrade"... :)
lujza.j
21.11.12,06:47
ako pekne a nežne si to napisal...:-D
expeeert
21.11.12,06:51
je to len prebraté, nie som autorom názvu súčiastky :)
paloo
21.11.12,09:00
Máme to aj my ľudia a hovorí sa tomu biologické hodiny...
pioter007
22.11.12,22:07
tak s kávovarom si sa už pochválila a teraz treba poukázať že máš aj 2 TV :D ja žasnem