ks32206
20.11.12,12:33
Mam problemy s bedrovou chrbticou L4/5, S1. Liecba nezabera. Som na PN rok. Neurochirurg navrhol operaciu. Bolo mi naznacene, ze je to vazna operacie - stabilizacia pomocou 6 titanovych skrutiek. Je niekto po operacii. Pokial ano, chcela by som vediet, ci operacia pomohla, ako dlho trva rekonvalescencia, ako sa citite teraz, ci ste na ID....
Dakujem
meha
20.11.12,12:44
Operácia všeobecne znamená riziko.Treba uvažovať zdravo. Si schopná v stave v akom si teraz pokračovať bez operácii ďalej ,alebo si svojim zdravotným stavom značne obmedzovaná.Ja som po operácii.Mám komplikácie,necítim extra zlepšenie ,no poznám ľudí,ktorí boli operovaní spolu so mnou a ich zdravotný stav sa aspoň čiastočne zlepšil.Myslím si ,že je to dosť individuálne a ak sa pýtaš na ID,áno mám čiastočný,no nieje to žiadna výhra.Podľa mňa sa zdravie nedá kúpiť a nevyváži ho žiadna finančná suma.Zároveň na adresu lekárov si myslím,že ani jeden neoperuje pre potešenie,určite si to treba prekonzultovať s viacerými lekármi,no ak máš neznesiteľné bolesti ako som mala napr. ja, určite neváhaj.Jasné,že už nikdy nebudeš v 100%stave,no ešte je stále veľa ľudí,ktorým operácia pomohla.Rekonvalescencia tiež je u každého individuálna,no treba počítať minimálne s 3-mesačnou PN.
Granát rg4
09.05.17,09:04
Bola som operovana dva krát v priebehu 5 mesiacov. Výmena dvoch platničiek L4, L5,S1 mám 6 titanove šruby a 6 skrutky. Počas operácie mi zaniesli vírus. Mesiac som ležala s dierou v krížovej oblasti kde mi vyttekal hnis CRP som mala 176 a má byť do 5. Išla som na reoperaciu znova to isté vydržať bolo to o život. Som na ID mám nehorázne bolesti nemôžem sa zohnúť, kľaknúť proste som lazar. Nevydržím dlho sedieť pritom som nosila korzet polroka a pol roka som nesedela iba stala. Všetko je preč môj život je nanič stále som v nemocnici infúzie, injekcie tabletky už opiáty. Tak som dopadla po 12 rokoch bolesti v krížoch mi operácia priniesla iba ďalšiu bolesť život sa mi zmenil o 180 stupňov. Manžel má miluje pomáhal mi učiť sa chodiť, sprchovať má obliekal má. Pomáha mi ako sa dá. No ja som úplne iný človek stratila som chuť do života môj elán a energia moja veselá povaha je preč. Tak iba prežívam.