dzastinka1
21.11.12,07:13
Postavili sme krb a po cca 3 mesiacoch používania sme zrazu zistili ze krbova vložka je posunutá približne o dva centimetre do jednej strany pričom sa na jednej strane už opiera o obklad krbu. S krbovou vložkou určite nikto nemohol pohnúť, keď je poostavený celý krb. Je možné, aby sa niečo také stalo od tepla? Dá sa to nejako napraviť?
arizona
21.11.12,06:29
Take nieco sa nemoze stat ani po rokoch pouzivania! Ak sa KV dotyka obstavby je nebezpecne v nej aj kurit.

- aku mas KV ? kde si kupovala? Nie je to nahodou nejaka garazova vyroba z Polska?
- na akych "nohach" KV stoji? Mali ste nejaky original podstavec,alebo po domacky vyrobeny?

Este ma napadla jedna moznost. A to, ze sa neposunula KV,ale obstavba.
Obstavba by mala minimalne 3-4 tyzdne schnut. Az potom by sa malo zacat intenzivne kurit.
Ak nebola obstavba dobre vysusena a zacali ste kurit kratko po postaveni, tak moze byt chyba aj tam...
alltracboy
21.11.12,07:21
nakoniec aj tak vysvitne ze ju niekto posunul ked pripajal komin alebo nieco take. pokial by sa posunula vinou zleho podstavca, asi by aj klesla.
dzastinka1
21.11.12,07:38
...KV je kupovaná v Mercury markte (nebite ma za to), ale bola z tých drahších a je to francúzska výroba - Uniflam. Stojí, pokiaľ viem na porfixe, ale nie som si úplne istá. Intenzívne v nej kúrime až v poslednej dobe, doteraz to bolo skôr tak pre radosť. Obstavba sa neposunula, pretože to by sme si všimli....totiž, z ľavej strany je komín, nemám to bohužiaľ odfotené, ale je to niečo podobné, ako dávam do prílohy.
TomasHC
21.11.12,08:24
...KV je kupovaná v Mercury markte (nebite ma za to), ale bola z tých drahších a je to francúzska výroba - Uniflam. Stojí, pokiaľ viem na porfixe, ale nie som si úplne istá. Intenzívne v nej kúrime až v poslednej dobe, doteraz to bolo skôr tak pre radosť. Obstavba sa neposunula, pretože to by sme si všimli....totiž, z ľavej strany je komín, nemám to bohužiaľ odfotené, ale je to niečo podobné, ako dávam do prílohy.

Tak aspoň hneď vieme prečo ;) Ak stojí na porfixe, tak to je ten dôvod - porobetón potrebuje minimálne 20% vlhkosť, inak sa začne drobiť a neskôr sa úplne rosype. Preto by sa mal vyhorený dom z porobetónu zbúrať...

Krb treba postaviť na originál stojan, alebo si dať pozvárať z jokloviny ako ja, za balíček elektrôd. Izolačnými doskami treba obložiť aj zadnú stenu, lebo by sa zase len vysúšal a ničil porobetón z ktorého je stena (v mojom prípade).

Použijem moje tradičné - CELÉ ZLE.
alltracboy
21.11.12,08:37
tiez som cital o tom ze porobeton sa teplom rozpadava. Je mozne aj cestovanie vlozky nejakym smerom, ale to by museli byt splnene nejake podmienky.
Indeed
21.11.12,08:39
Ak sa krbová vložka posunula o 2cm a už opiera o obstavbu,tak potom je ZLE prevedená obstavba !

Súhlasím z Tomasom z HC.
dzastinka1
21.11.12,09:08
...netešíte ma, vôbec ma netešíte :mee:
alltracboy
21.11.12,09:17
preto robia krby krbari a nie amateri. A ked amateri tak aspon po dokladnom nastudovani tematiky. Potom by si sa mohla tesit z krbu. Stastne buranie. Inak vzdy sa da nieco zachranit.. hlavu hore.
Indeed
21.11.12,09:27
Táto téma sa už tu preberala na porade....

kuk aj sem : www.grenaisol.cz/cz
Indeed
21.11.12,09:28
možu aj amateri stavať krby,len musia naštudovať know-how
dzastinka1
21.11.12,09:30
...krb sme si nerobili sami, robil ho chlapík, ktorý síce nie je v cechu krbárov, ale krby robieva, jeden sme dokonca videli a aj majitelia boli spokojní, tak nebol dôvod na nejaké pochybnosti...
vratnik
21.11.12,09:32
Skontrolujte pripojenie na komín. Keď sa krb posúva, zvykne byť tesné pripojenie na komín. Tesné pripojenie môže spôsobiť prasknutie šamotovej komínovej vložky.
Indeed
21.11.12,09:32
dal som veľmi užitočný link v príspevku #10
Indeed
21.11.12,09:34
nevidim rozdiel medzi krbom vyrobeným garážovým a "negarážovým" sposobom...
arizona
21.11.12,09:44
Ja som ich zopar videla.By si sa divil...
tienik
21.11.12,11:11
no, myslim ze je cas zacatie buracich prac, bohuzial.
Jednak ten podstavec je absolutne zly - to sa pise snad vsade. Ja som si tiez sam staval obstavbu a nevhodnost ytongu a spol. bola spominana snad v kazdom navode.
No a je dost pravdepodobne, ako pise vratnik, ze "odbornik" pouzil na zaizolovanie prestupu kov - komin kominarsky tmel. Ten ale vytvrdne na pevnost betonu a zarucene nedovoli ziadnu dilataciu. A verim tomu ze zahrievajuca sa rura je schopna posobit riadnou silou voci vlozke ako takej. Orginalne by tam mala byt tesniaca snura, potom by kov pekne dilatoval a ziadna sila by nevznikla. Je mozne ze uz bude poskodeny aj samotny sopuch komina.
Tak ci tak si myslim ze bez rozobratia to nepojde napravit.
dzastinka1
21.11.12,11:22
...tesniaca šnúra bola určite použitá...
dzastinka1
21.11.12,11:25
ďakujem, prečítala som si
TomasHC
21.11.12,11:40
To je kur*vska útecha...
R_R
21.11.12,12:09
Pomohli by fotky z krbu. A ak by sa dalo aj z vnutra, cez okienka odfotiť dymovod.
tienik
21.11.12,13:24
...tesniaca šnúra bola určite použitá...


to je fajn, aspon nieco
ale skus pozret ci nasledne nebola ta medzera este pretmelena - videl som to uz na vlastne oci a bolo mi "odborne" vysvetlene ze je to preto, aby snura nevypadla. Je pravda ze na tom komine nevypadla - drzala v odlepenom sopuchu.
Fakt ak sa da odfot a daj sem.
Tork
05.12.12,21:46
Dobry Den , Zajtra Vam napíšem ako na to :)