alaya1
21.11.12,10:06
Potrebujem riesenie toho problemu.

Zamestnanec pracuje na TPP - doba neurcita u zamestnavatela od 1.8.2012. Skusobna doba bola 3 mesacna.
Koncila 31.10.2012.

Dnes zamestnavatel - zivnostnik nevpustil zamestnanca na pracovisko, na chodbe ho nutil podpisat DOHODu o ukonceni PP k 1.11!!2012.

Zamestnanec s tym nesuhlasil, zamestnavatel ho nevpustil na jeho pracovisko.
Mzdu na mesiac oktober mal mat vyplatenu 15.11.- este ju vyplatenu nema.
Ako sa ma dostavit na pracovisko, ked nie je vpusteny a ako dokaze, ze tam bol, ked sa na pracovisko nemoze dostat.

Co ma v tomto pripade zamestnanec robit?
Tweety
21.11.12,09:11
Takýto nezákonný postup môže oznámiť na IP. Zrejme s ním chcel skončiť v SD, ale to mal urobiť ešte počas tej doby.
alaya1
21.11.12,09:34
Potrebujeme riesenie, aby zamestnancom nemohol zamestnavatel vybabrat.

Co ma urobit? Do kancelarie, kde je jeho pracovikso ho nechce vpustit, ma uz za neho nahradu na jeho prac. mieste.

Akych svedkov? ved zamestnanci zivnostnika proti zamestnavatelovi svedcit nebudu.Su spolu len 3 zamestnanci.

Tu spominanu dohodu mu nedal ani do ruky, ked povedal, ze nesuhlasi, nahresil na neho a vyhodil ho, nema svedkov ani ich rozhovoru, lebo odmietol to, zeby zamestnanec rozhovor nahraval na mobil.
Indeed
21.11.12,09:38
Nemá zmysel sa tam nasilu priliepať,keď ho tam nechcú...

Povedzme , že by sa mu aj podarilo tam zostať.. čo ďalej ? ak príde šikan od vedúceho ??

A aj mzda sa skladá z pohyblivých a tiež z nenárokovateľných zložiek,ktorých priznanie zavisi od dobrej vole nadriadeného...
alaya1
21.11.12,09:41
Nemá zmysel sa tam nasilu priliepať,keď ho tam nechcú...

Povedzme , že by sa mu aj podarilo tam zostať.. čo ďalej ? ak príde šikan od vedúceho ??

A aj mzda sa skladá z pohyblivých a tiež z nenárokovateľných zložiek,ktorých priznanie zavisi od dobrej vole nadriadeného...


Ide o to, aby mu dal vypoved zakonnym postupom a vsetkym, co k tomu patri, nemyslis?
Ide o to, ako to docielit, ked ho nechce vpustit ani na pracovisko, ako dokaze, ze tam chodi? Bude stat 8 hodin pred dverami kancelarie?ci si uz zamestnavatelia mozu robit, co len chcu?? Nic nemusia dodrziavat.
prosila by som len konstruktivne navrhy, dakujem.
alaya1
21.11.12,09:48
Na dnes na P-cko od lekara, prislo mu z celej situacie velmi zle, musel vyhladat lekarsku pomoc.

Ide mi o to, aby bolo vsetko po pravnej stranke v pohode.vsetko na papieri zdokumentovane, od zaciatku to bol "vycuranec", platil neskoro, niekedy na ruku, nie na ucet.


Ma nahlasit na IP, ze ho odmietaju pustit na pracovisko?
alaya1
21.11.12,10:09
Takze mi neviete naozaj poradit? Ako dodrzat zakonny postup?
Tweety
21.11.12,10:12
Ide o to, aby mu dal vypoved zakonnym postupom a vsetkym, co k tomu patri, nemyslis?
Ide o to, ako to docielit, ked ho nechce vpustit ani na pracovisko, ako dokaze, ze tam chodi? Bude stat 8 hodin pred dverami kancelarie?ci si uz zamestnavatelia mozu robit, co len chcu?? Nic nemusia dodrziavat.
prosila by som len konstruktivne navrhy, dakujem.
A od skončenia SD doteraz do práce chodil?
ewita888
21.11.12,10:14
Ja byť ním, píšem okamžite zamestnávateľovi list, poslať doporučene.. Popísať presne situáciu, že sa dňa ... dostavil do práce a neumožnili mu vstup na pracovisko, nezadali prácu.. popísať, že ich konanie považuje za dôsledok toho, že odmietol podpísať dohodu o skončení pracovného pomeru a popísať, na čo má nárok /výpoveď, odstupné../ A tiež to, že v dôsledku jeho konania musel vyhľadať zdravotnú pomoc.. Ak je jeho zdravotný stav na PN, nech sa dá vypísať.. A samozrejme, list poslať aj na inšpektorát práce ako prílohu sťažnosti..
alaya1
21.11.12,10:17
Neviem, co je SD.
Ale ved on o nicom nevedel. Vcera normalne pracoval, nic tomuto nenasvedcovalo, dnes rano, ho nepustil do kanclu, su tam este 2 zamestnanci, asi aby nemali svedkov. A mal v roke papier, dohodu, zamestnanec to odmietzol podpisat, ani text nevidel,, ze uz s nim nechce mat nic spolocne, ze si nasiel uz nahradu. Predpokladam, ze za minimalnu mzdu.

A nepustil ho do kancelarie pracovat, zamestnancovi prislo z toho zle, vyhladal lekara.Ale co zajtra, je to malicka firma, ma len 3 zamest. sidli v prenajatej kancelarii.
Ako dokaze, ze prisiel rano do prace.

Evicka- zajtra rano to este vyskusa s 2 svedkami a nahra si to na mobil. Vraj sa to moze, aj kede zamestnavatel nebude o tom vediet.
Tweety
21.11.12,10:18
Neviem, co je SD.
Ale ved on o nicom nevedel. Vcera normalne pracoval, nic tomuto nenasvedcovalo, dnes rano, ho nepustil do kanclu, su tam este 2 zamestnanci, asi aby nemali svedkov. A mal v roke papier, dohodu, zamestnanec to odmietzol podpisat, ani text nevidel,, ze uz s nim nechce mat nic spolocne, ze si nasiel uz nahradu. Predpokladam, ze za minimalnu mzdu.

A nepustil ho do kancelarie pracovat, zamestnancovi prislo z toho zle, vyhladal lekara.Ale co zajtra, je to malicka firma, ma len 3 zamest. sidli v prenajatej kancelarii.
Ako dokaze, ze prisiel rano do prace.
SD-skúšobná doba. AK po SD pracoval, PP musia ukončiť zákonným spôsobom. Buď dohodou obidvoch strán alebo výpoveďou.
alaya1
21.11.12,11:08
SD-skúšobná doba. AK po SD pracoval, PP musia ukončiť zákonným spôsobom. Buď dohodou obidvoch strán alebo výpoveďou.


Mne je to jasne, ale zamestnanec nechce podpisat dohodu a zamestnavatel ho vyhodil, ze uz tam nema chodit, tak co ma robit?
Darina1234
21.11.12,11:18
ja by som skusila napisať zapis rano ked mi zacne smena, kde by som uviedla, ze mi bol zakazany pristup do prace a moznost pracovať, uviedla by som tam pritomnych svedkov, a ziadala podpis aj od nadriadeneho, vsetko pisomne.A poom ako navrhuje evita, pisa list zamesnavaelovi a IP.
Tweety
21.11.12,11:24
Mne je to jasne, ale zamestnanec nechce podpisat dohodu a zamestnavatel ho vyhodil, ze uz tam nema chodit, tak co ma robit?
AK dohoda nie je možné, ostáva teda len tá výpoveď. Už som napísala, aké sú postupy.
alaya1
21.11.12,12:06
dakujem pekne, takze to ma tam chodit so svedkami kazdy den rano? Ci ho pusti, ci nie pracovat?

A nema este vyplatenu mzdu za mesiac oktober, vyplatny termin bol 15.10. ako si moze narokovat vyplatenie?
ewita888
21.11.12,12:43
dakujem pekne, takze to ma tam chodit so svedkami kazdy den rano? Ci ho pusti, ci nie pracovat?

A nema este vyplatenu mzdu za mesiac oktober, vyplatny termin bol 15.10. ako si moze narokovat vyplatenie?

Nech ide ráno, ako s písala, so svedkami.. A potom napíš ten list..

Ak má výplatný termín 15.11. a je uvedené aj v pracovnej zmluve, že splatnosť mzdy je 15. v mesiaci, tak treba ešte počkať do konca mesiaca.. Potom napíšeš výzvu zamestnávateľovi na úhradu mzdy a môžete to riešiť /ak má aj iné záväzky po splatnosti/ aj cez garančný fond.. postup ti potom napíšem.. alebo súdne..
alaya1
23.11.12,07:07
Takze opat vyhodenie,aj pred svedkom, postup tu navrhovany sme dodrzali. podmienky - ak nepodpise dohodu, vyhrazka okamzite ukoncenie PP pre porusenie prac. discipliny. je to neskutocne, co si niekto dovoluje.
účtovník 007
23.11.12,07:12
A akým porušením prac disc. sa vyhráža? Že zamestnanec chce nastúpiť každý deň do práce ak PP stále trvá?
Xanti
23.11.12,07:12
Takze opat vyhodenie,aj pred svedkom, postup tu navrhovany sme dodrzali. podmienky - ak nepodpise dohodu, vyhrazka okamzite ukoncenie PP pre porusenie prac. discipliny. je to neskutocne, co si niekto dovoluje.
Ved nech mu ukončí PP pre porušenie prac. disciplíny. Ale tú bude musieť dokázať na súde, lebo verím že po takom vyhadzove navštívite právnika a dáte návrh na súd za neplatnú výpoveď.
alaya1
30.11.12,10:04
Takze co sme predpokladali sa splnilo. Dnes prislo okamzite skoncenie PP- porusenie prac,. discipliny, datum ten, kedy ho vyhodil z pracoviska, vlastne ho vyhodil a ked sa vratil so svedkom, tak ho uz nevpustil.

a to 5 dni po akoze poruseni osobne prebral doklad o zacati PNky. takze teraz neviem, ci vlastne ta PNka trva. Ako dovod uviedol to, ze zamestnanec po predchadzajucom vyrozumeni / na co nie je ziaden doklad/ ak ho nevyrobil teraz vraj neostal na pracovisku po pracovnej dobe. Pol tam pol hodinu najviac, .
uctokrajan
30.11.12,10:31
Aké skončenie PP za porušenie pracovnej disciplíny? Ma prevzate aspon jedno porusenie prac. discipliny za predchádzajúce obdobie? Zamestnávateľ má len jednu možnosť, rozviazať s nim TPP výpoveďou s výpovednou dobou ale si výpoveď dá zamestnanec, ak tam nechce zažívať ponižovanie svojej osoby.
alaya1
30.11.12,16:28
teraz som niekde vycitala, ze ked ma Okamz.Skonc.PP od 22.11., tak PN od 26.11. nebude preplatena?
Darina1234
30.11.12,16:31
no ja neviem, ale 7 dnova ochranna lehota, neplati, a odporucam sudne napadnuť platnosť vypovede
alaya1
30.11.12,16:34
Darina, tak plati ta vyplata nemocenskych davok? je aj dobrovolne poisteny.

Nedostal vypoved, ale okamzite skoncenie PP. Ale vtip je v tom, ze este 26.11.zamestnavatel od neho prevzal osobne, prosti podpisu zaciatok marodky.
veronikasad
30.11.12,16:43
teraz som niekde vycitala, ze ked ma Okamz.Skonc.PP od 22.11., tak PN od 26.11. nebude preplatena?
Bude preplatená, aj pri okamžitom skončení prac.pomeru (ak bude platné), trvá ochranná doba 7 kal.dní. Len ak sa potvrdí neplatnosť, prvých 10 dní bude musieť uhradiť zamestnávateľ ako náhradu príjmu.
alaya1
30.11.12,16:47
Bude preplatená, aj pri okamžitom skončení prac.pomeru (ak bude platné), trvá ochranná doba 7 kal.dní. Len ak sa potvrdí neplatnosť, prvých 10 dní bude musieť uhradiť zamestnávateľ ako náhradu príjmu.


Veroniika velmi pekne ti dakujem za uzasnu spravu, uz sme panikarili, ze pri tomto velkom a nechutnom "odrbe" zamestnavatelom, ani narok na to nemocenske zo zamestnania nebude mat.

Takze mu to preplati cele od toho 26.11.poistovna.

Ale na sud toto cele urcite dame, aj keby ma to malo stat posledne peniaze, co mame.
alaya1
30.11.12,17:27
Este mi nie je jasne, ze ked na tom okamzitom skonceni PP- hriube porusenie je datum 22.11. a su tam podpisani 2 svedkovia, ale posta sa prevzala az dnes, odkedy plati to ukoncenie prac.pomeru? od 22.11.- alebo dnes , ked sme prebrali list?

Tu to studujem

http://karierainfo.zoznam.sk/cl/100373/462752/Pisomna-forma-okamziteho-skoncenia-pracovneho-pomeru
uctokrajan
30.11.12,20:19
Pracovny pomer končí dňom pevzatia, v tvojom priade na pošte. s akým dátum sa im vrati doručenka.