petovsan
25.02.06,13:57
Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):
40 dkg hl. múky, 2 čajové lyžičky sódy bicarbóny, 25 - 30 dkg prášk. cukru, 2 celé vajcia a 1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho) zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.
mysimis
25.02.06,13:10
A čo tak vylepšiť tú polevu troškou rumu?
Bubika
25.02.06,14:31
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.

prave na tom pracujem .... ale ta poleva ??? nechyba tam nieco ??? mam to prilis riedke ... vlastne nie je co rozotierat ... len liat :( ... mozno len technicka chyba v mojom postupe
lenkak
25.02.06,14:34
Ja zbožňujem ananás, určite vyskúšam, momentálne v špajzi chýba len ananás. Bubika potom napíš, ako to nakoniec aj s polevou dopadlo.
mysimis
25.02.06,15:07
Nebojte sa s polevou to dopadne dobre. Má byť taká riedka. Od nej koláč zvlhne a lepšie sa bude konzumovať.
KEJKA
25.02.06,16:37
nemá byť poleva s čokoládou?
mysimis
25.02.06,16:45
S čokoládou som to neskúšala, ale bez tej polevy by bol koláč veľmi suchý.
ondrejvla
25.02.06,20:18
Určite ho zajtra vyskúšam, mám podobný hrnčekový a je veľmi chutný.

Pridávam taktiež jeden koláč z "bleskoviek" :

Makový sypaný koláč

2 kg nahrubo strúhané jablká
5 dl detskej krupice
5 dl kryšt.cukor
5 dl pomletý mak
250 g maslo

Pomletý mak. cukor a krupicu spolu zmiešať a rozdeliť na 3 časti. Na vymastený plech nasypať prvú časť zmesi, na to poukladať polovicu nastrúhaných jabĺk aj so šťavou, nasypať druhú časť zmesi opäť jablká a opäť zmes. Na vrch nastrúhať maslo. Pečieme pomaly 30-40 minút na 180 st., nechať vychladnúť, na vychladnutý koláč vyliať
1 pochúťkovú kyslú smotanu zmiešanú s 1 vanilínovým cukrom.

Pre tých, ktorí nemôžu mak kvôli páleniu záhy odporúčam vymeniť mak za mleté orechy.

Budete príjemne prekvapení, je to lahodný koláč, rodinka vás určite pochváli, len nie je vhodný pre diabetikov, a nedá sa nahradiť také množstvo cukru sladidlom, nakoľko zmes musí byť sypká.
Takže tým, čo môžu cukor určite zachutí a zmizne tak rýchlo ako moje sladké dolky.
ondrejvla
26.02.06,16:14
Dnes som robila tento ananásový koláč, skutočne nemá chybu. Dá sa urobiť i Dia, ananásový kompót som si dnes uvarila doma so sladidlom, ešte dobre, že sú teraz ananásy v obchodoch, je vynikajúci.
Ďakujem za recept, rodinka chválila.
Bambit
26.02.06,17:28
Aj ja som ho dnes piekla, ale môžem povedať, že nám veľmi chutil hneď som si ho aj dala do svojich odskúšaných receptov, odporúčam aj ostatným. Je výborný.
Zuzana210
27.02.06,11:29
Ja robievam podobný koláč - miesto ananásu dávam akýkoľvek kompót, niekedy pridám aj kakao. Pre zrýchlenie dávam kryštálový cukor. A keď nie je kompót, dá sa použiť aj malý pohár lekváru a 2-3 dcl vody.
tonkat
27.02.06,11:36
Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):
40 dkg hl. múky, 2 čajové lyžičky sódy bicarbóny, 25 - 30 dkg prášk. cukru, 2 celé vajcia a 1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho) zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.
Môže to byť výborné, len ja by som toho cukru trošku ubrala. Mne sa to zdá veľa skoro pol kila cukru na jeden koláč. Ja vždy v receptoch uberiem primerane cukru a koláče sú aj tak dobré.mimotemy Netreba toľko sladiť.
Jana_CH
27.02.06,11:57
také minutky na pečenie zbieram..... zamestnaná matka :)
jeden mam obľúbený od mojej mamy

Jablkový Sacher koláč

60 Dg jabĺk nastrúhať
3 vajíčka – celé
2 Dl oleja
40 Dg mletého cukru + 2 vanilkové
40 Dg múky – hladká a hrubá na polovicu, preosiať
2 lyžice kakaa
1 lyžica sódy bicarbóny

premiešať v miske
piecť na vymastenom posypanom plechu

Poleva

horká čokoláda 20Dg (na pare rozpustiť čokoládu + lyžicu oleja)
pod polevu marhuľový lekvár
Dobrú chuť
AlaNR
28.02.06,10:07
Taký jablkový robím podobný aj ja, skúsila som do neho dať nasekané vlašské orechy a bol supeeeeeeeeer.
Kristína
01.03.06,09:52
Aj ja poznám recept na podobný jablkový koláč, ale bez tuku a s hrubou múkou. Z vajíčok pripravím zvlášť bielkový sneh. Pridávam sekané orechy, hrozienky, sušené marhule.
Mám aj recept na rýchly perník:
asi 45 dkg hladká múka, 25 dkg slivkového lekváru (alebo hustého džemu), 25-30 dkg práškový cukor, 3 vajcia, perníkové korenie podľa chuti, 1 lyžica kakaa, 1 lyžica sódy BB (nie zarovnaná), voda alebo mlieko podľa potreby. Olej ani tuk sa nepridáva.
Vymiešame lekvár, vajcia, cukor, kakao, perníkové korenie (škorica, mleté klinčeky, aníz, fenikel, zázvor, badyán.... Do múky zamiešam sódu BB. Pridám do zmesi a riedim tekutinou podľa potreby na polohusté cesto. Nakoniec sa pridajú sekané orechy, hrozienka.
Pečie sa pomaly, asi na 160 - 170 stup., aby sa perník dostatočne prepiekol.
Ešte horúci potrieme lekvárom, po vychladnutí polejeme čokoládovodu polevou.
KEJKA
01.03.06,19:44
ananásový koláč.......
vyskúšala som - chladne v špajzi a nám sa zbierajú slinky.
milujem ananás... tak ráno skoro vstávam a dám si ho na raňajky.
petovsan
01.03.06,19:55
ananásový koláč.......
vyskúšala som - chladne v špajzi a nám sa zbierajú slinky.
milujem ananás... tak ráno skoro vstávam a dám si ho na raňajky.

Milé gazdinky,
som rada, že Vám i Vašim blízkym môj ananásak chutí, až bude po priznaniach a kvartálnych DPH-čkach, pridám ešte zopár osvedčených a rýchlych receptíkov zo svojej zbierky.
P.S. Lidka, až chceš, aby Ti zajtra zostal kúsok aj k popoludňajšej káve, odlož si radšej potajme bokom.
atramka
01.03.06,19:58
.....oh, tu sa pečie ostošesť, normálne mi tá vôňa vrtí nos, aj to krásne rozvoniava, tuším začnem piecť aj ja, o ale veď už je 22,00..... asi to nechám na zajtra.....
Ale všetkým, ktoré ste stihli upiecť dnes, želám dobrú chuť....:rolleyes:
Iveta
04.03.06,20:29
Koláč je (vlastne bol) vynikajúci, len sa tak po ňom zaprášilo...
Recept s radosťou posúvam ďalej mojim známym a kamarátkam. Potešila by som sa aj ďalším výborným a hlavne rýchlym pochúťkam.
Manual
04.03.06,20:37
Milé gazdinky,
som rada, že Vám i Vašim blízkym môj ananásak chutí, až bude po priznaniach a kvartálnych DPH-čkach, pridám ešte zopár osvedčených a rýchlych receptíkov zo svojej zbierky.
P.S. Lidka, až chceš, aby Ti zajtra zostal kúsok aj k popoludňajšej káve, odlož si radšej potajme bokom.
Koláč bol výborný, už ho niet a manželka odkazuje, že či ešte nemáš nejakú takú dobrú rýchlovku:D
Pekný neskorý večer...
KEJKA
05.03.06,17:33
P.S. Lidka, až chceš, aby Ti zajtra zostal kúsok aj k popoludňajšej káve, odlož si radšej potajme bokom.
Naschvál som ho piekla, ked nemám doma svoje kobylky, takže sme ho jedli tri dni - ono toho bolo dosť.
Ale na budúci víkend urobím znova... to sa už po ňom iba zapráši, ved budem mať doma dvoch synov-hladošov.
Tana74
09.03.06,11:28
Už som ho piekla ja ja a bol zjedený za pár minút. Je pravda, že nás bolo poriadne veľa, ale každému chutil.
Cukru som dala iba 15 dkg a stačilo.:) Aj do polevy dám nabudúce menej.

Dcérka do polevy nechcela ani kokos a ani oriešky.... Čo iné by sa tam mohlo dať???
Kristína
09.03.06,12:00
Skúsila by som sušené mlieko v nejakom prijateľnom pomere.
Aňuška
15.03.06,18:29
Chcem sa poďakovať "Petovsan" za recept na ananásový koláčik.
Chutil celej rodine a najmä mne, lebo nemám rada krémové koláče.
Do polevy som pridala čokoládu a bolo to fakt mňamkové,
ocenili ho aj kolegovia v robote.
Melnick
15.03.06,21:18
Pridám aj ja recept,nie síce rýchlovka, ale chutí všetkým:

Rafaelo.

Cesto:
5 bielok
20 Dg práškového cukru
10 Dg polohrubej múky
10 Dg kokosu
1 kypriaci prášok

Plnka:
5 žĺtok
10 Dg práškového cukru
2 vanilínové cukre
3 Dl mlieka
2 polievkové lyžice hrubej múky
Všetko zmiešame a uvaríme. Do vlažnej zmesi primiešame
20 Dg tuku / hera,palmarin /

Na upečené cesto natrieme plnku ,
na ňu šľahačku ,vyšľahanú s jedným stužovačom.
Vrch posypeme kokosom a jednotlivé kúsky
koláča ozdobíme lúpanou mandľou.

Dobrú chuť.
Naďa
15.03.06,22:23
Ľudovia zlatí, obdivujem Vás. Dnes je 15., ja mám ešte tóóóľko roboty a Vy stíhate aj koláče. To som až taká nešikovná? Musím sa viac snažiť.
Melnick
16.03.06,00:28
Ľudovia zlatí, obdivujem Vás. Dnes je 15., ja mám ešte tóóóľko roboty a Vy stíhate aj koláče. To som až taká nešikovná? Musím sa viac snažiť.

Vôbec nie si nešikovná,ale ja keď mám veľa práce robím
všetko iné,len sa vyhýbam tomu,čo ma strašne tlačí.
potom si uvedomím,že čas je neúprosný a keď sa pozrieš
o koľkej som toto písala tak Ti bude všetko jasné.
Z niečoho musíš ubrať a ja teraz uberám zo spánku.:p



a dopĺňam,že už iba 4 členovia boli na porade.
maturantka
17.03.06,18:32
Žiaľ, mne sa akosi ten ananásový koláč nevydaril... Asi som niekde urobila chybu.
ondrejvla
17.03.06,19:12
Žiaľ, mne sa akosi ten ananásový koláč nevydaril... Asi som niekde urobila chybu.

??????? U nás je to teraz rodinný koláč, rýchlo sa upečie, ale aj rýchlo zje!
maturantka
17.03.06,19:17
Asi som mala dať klasický prášok do pečiva a nie sódu bikarbónu. A tá poleva mi tiež nejako nevyšla.
ondrejvla
17.03.06,19:22
Asi som mala dať klasický prášok do pečiva a nie sódu bikarbónu. A tá poleva mi tiež nejako nevyšla.

Ja dávam SB. polevu zo smotany a je výborný! Dokonca aj Dia formu tohoto koláčika robievam a veru nemá chybu! Le som ho vylepšila, kokos opražím do ružova a takýto používam na posýpky aj do tejto polevy. Má úplne inú chuť, je to taká vylepšená delikatesná forma klasického kokosu.
kukučka
17.03.06,19:54
Vlasti dobrý nápad s tým pražením kokosu, musím vyskúšať. Ja som zase chcela dať len kokos, bola som lenivá čisťiť orechy a potom som si spomenula, že mám orechy namiešané s medom a s tahini, poleva bola tým pádom presladená, ale čím bol koláč starší, tým bol lepší. Akurát som ho dojedla.
Tana74
19.03.06,10:46
Asi som mala dať klasický prášok do pečiva a nie sódu bikarbónu. A tá poleva mi tiež nejako nevyšla.

Ja dávam vždy sódu a pekne narastie, dokonca som posledne dala špaldovú celozrnú múku a čakala som, že veľmi nenarastie, ale narastol.
Cukru dávam asi iba tretinu a polevu robím zo sójového mlieka a až vrch posypem kokosom - to iba pre nás s manželom, dcérka ho musí mať čistý. :) Keď ho polejem polevou, popichám ho šparádlom, aby sa poleva vsiakla všade, ale aj tak sú najlepšie a najšťavnatejšia okraje.... Z iných koláčov ich nikto nechce a tu sa o nich skoro bijeme. :)
KvetkaK
19.03.06,11:48
Ahojte poradaci, ja som tento kolac sice nepiekla, ale mala som tu cest ho vyskusat. Bol vynikajuci. Recept tu objavila moja sestra a myslim ze sa jej vydaril. Mnam mnam, niekedy ho musim vyskusat aj sama.
SERVIS
24.03.06,07:58
K tomu ananásovému koláču: hotový vyzerá hrozne, ale hrozne. To má byť taký? Ja som ho spravila v sobotu, mali sme mať návštevu, ale hanbila som sa ho predložiť. Aj keď chuťovo bol dobrý, tá poleva je až odpudzujúca - ten mokrý kokos.
LubicaN
24.03.06,08:16
Ja som ho robila minulý týždeň na oslavu mojich menín a dcérkinych narodenín... Na stôl som ho dala aj s kysnutými rožkami od Palky... Vyzeral tak kadejako, ale nám chutil a zjedol sa skôr ako torta od svokry.

...deti už zas pýtaju NANANASOVY KOLAČIK...
kukučka
24.03.06,08:32
K tomu ananásovému koláču: hotový vyzerá hrozne, ale hrozne. To má byť taký? Ja som ho spravila v sobotu, mali sme mať návštevu, ale hanbila som sa ho predložiť. Aj keď chuťovo bol dobrý, tá poleva je až odpudzujúca - ten mokrý kokos.

:eek: :eek: :eek: O jedle? Takto?
maturantka
24.03.06,10:01
No, ja viem, ze jedlo je dar, ale aj ja som sa s ním natrápila, chuťovo bol dobrý, nabudúce by som dala menej cukru, ale ten výzor... Vážne, syn mal meniny, bola u nás svokra, a ja som sa ho hanbila dať na stôl. Pojedli sme ho len tak pomimo bez hostí. Tú polevu musím nejako doladiť, aby to aj vyzeralo lákavo a nie ako stečená plnka.
Boneta
24.03.06,10:36
Dakujem dakujem za takýto rýchly recept, v týchto hektických dňoch som urobila dieťa šťastným.
Tana74
28.03.06,18:20
Ja ho polievam iba čistou polevou, bez kokosu a kokosom ho až potom posypujem, takže aj vyzerá dobre. A chuťovo je super.

Jedna známa ho robila s marhuľami a veľmi si ho chválila ona a aj jej deti.
ondrejvla
28.03.06,18:22
Vlasti dobrý nápad s tým pražením kokosu, musím vyskúšať. Ja som zase chcela dať len kokos, bola som lenivá čisťiť orechy a potom som si spomenula, že mám orechy namiešané s medom a s tahini, poleva bola tým pádom presladená, ale čím bol koláč starší, tým bol lepší. Akurát som ho dojedla.

Betka, čo je to - tahini? Prvý raz to počujem?!
kukučka
28.03.06,18:44
Vlasti isto si aj jedla :D chalvu.
Tahini je hustá pasta z mletých sezamových semien používaná na Strednom východe na ochutenie zeleninových aj sladkých pokrmov.
Dostať vo veget. predajniach, vyzerá ako hustá horčica, navrchu stojí olej - treba zamiešať - a 250 g stojí cez stovku.
Ja ju mám rada aj na slano, aj na sladko.
Tahini + cesnak, čerstvo mleté korenie farebná zmes, petržlenová vňať, citrónová šťava, soľ a prevarená voda.
Tana74
28.03.06,19:12
Vlasti isto si aj jedla :D chalvu.
Tahini je hustá pasta z mletých sezamových semien používaná na Strednom východe na ochutenie zeleninových aj sladkých pokrmov.
Dostať vo veget. predajniach, vyzerá ako hustá horčica, navrchu stojí olej - treba zamiešať - a 250 g stojí cez stovku.
Ja ju mám rada aj na slano, aj na sladko.
Tahini + cesnak, čerstvo mleté korenie farebná zmes, petržlenová vňať, soľ prevarená voda.

Aj ja mám tahini rada, ale hlavne na sladko - na vianočku s maslom:) .
S tým cesnakom to určite vyskúšam.
Doma to ale nikomu inému nechutí.
ondrejvla
29.03.06,17:04
Vlasti isto si aj jedla :D chalvu.
Tahini je hustá pasta z mletých sezamových semien používaná na Strednom východe na ochutenie zeleninových aj sladkých pokrmov.
Dostať vo veget. predajniach, vyzerá ako hustá horčica, navrchu stojí olej - treba zamiešať - a 250 g stojí cez stovku.
Ja ju mám rada aj na slano, aj na sladko.
Tahini + cesnak, čerstvo mleté korenie farebná zmes, petržlenová vňať, soľ prevarená voda.

Ahá chalva! Voľakedy, keď som ešte mohla jedávať sladké, som to jedla, ale bolo to príšerne sladké, nechutilo mi to!
Ale na slano - to som ešte nemala, ani som to nepočula... Nie je to niečo ako arašidové maslo? Tak to teda nemusím... Ale ak je to koreniaca zmes na mäsko, tak to vyskúšam.
kukučka
29.03.06,19:04
ondrejvla
29.03.06,19:08
Vlasti je to čistý sezam, bez korenín.
tu sú recepty
http://www.labuznik.com/search_result.php?query=tahini&relation=AND&order=nazev+ASC&in=all

Betka, tam je všeličo!!!!!!!!!!!
Ďakujem už si zapisujem na obľúbené stránky.
kukučka
29.03.06,19:23
Už sa opakujem, ale už som tu - myslím na Porade, dala niekoľkokrát link na www.Labuznik.com (http://www.Labuznik.com) je tam už 20 000 receptov a ja tam nakuknem každý večer do diskusného fóra a hneď viem čo je nové. Už nesvietiš, zrejme si tam :D
Velettka
06.04.06,07:53
Skúšala som včera ten ananásový koláč urobiť ..... v recepte píšu, že nechať vychladnúť ... u nás vychladnúť nestihol taký bol úžasný :-))) Ďakujem za ďalší skvelý recept ...
Melnick
06.04.06,08:21
Už sa opakujem, ale už som tu - myslím na Porade, dala niekoľkokrát link na www.Labuznik.com (http://www.Labuznik.com) je tam už 20 000 receptov a ja tam nakuknem každý večer do diskusného fóra a hneď viem čo je nové. Už nesvietiš, zrejme si tam :D

Kľudne ho prilepuj pravidelne,aspoň potom nemusím hľadať:D:D:D :D
Huta
06.04.06,10:05
Maturantka,ja som mala ten istý problém,ja som dala do tej polevy len orechy a vyzeralo to strašne.Nakoniec mi dcéra povedala,že takýto hrozný koláč som nikdy nevytvorila, syn povedal,že je celkom dobrý.Hoci nemal úspech,ale určite ho ešte vyskúšam,len nedám do polevy ani orechy.ani kokos,polejem ňou koláč,aby vsiakla a až potom posypem kokosom,alebo orechami.
Velettka
06.04.06,12:19
a inak tú polevu som vôbec nemala takú riedku ako sa tu píše ... keď som dala roztopiť tu heru dala som hned do toho cukor, to som nechala vrieť asi 5 minut a mne to zhustlo a dala som do toho len ten kokos a bolo to skveléééé ....
ondrejvla
06.04.06,15:20
a inak tú polevu som vôbec nemala takú riedku ako sa tu píše ... keď som dala roztopiť tu heru dala som hned do toho cukor, to som nechala vrieť asi 5 minut a mne to zhustlo a dala som do toho len ten kokos a bolo to skveléééé ....

Súhlasím, ani ja som nemala riedku polevu, ale ak ste dali namiesto smotany mlieko, tak to riedke určite bolo. Ja som ho vylepšila, orechov sekaných som dala 10 dag, pražený kokos 15 dag, takže na vrchu to vyzeralo ako orechová plnka a našim veľmi chutil.
Podotýkam, že orechov môžem dávať viac, lebo mám veľký orech na záhrade, tak si taký prepych dovolím.
Velettka
07.04.06,10:53
nie smotanu, nízkotučné mlieko
elenka
10.04.06,05:26
Ananásový koláč - piekla som ho v sobotu ráno - poobede fuč - supeeeeer, veľmi dobrý, myslím, že ho budem často opakovať.
Ďakujem za super recept.
JAJA11
10.04.06,10:10
Ja sa chcem pridať k tým, ktorí chvália tento ananásový koláč. V sobotu som našla papier kde som mala vytlačený tento recept, zistila som, že doma mám všetok potrebný materiál, tak som ho vyskúšala. Celá rodina chválila a mám nariadené ho znovu spraviť.:) ;) :rolleyes:
magdush
16.04.06,17:34
Ananásový koláčik som včera upiekla, myslela som si, že bude aj pre kúpačov.
Nevydržal, už je zjedený. Je to výborný a hlavne rýchly recept.
Ja som namiesto Hery použila na polevu ozajstné maslo a sladkú smotanu.
Tá poleva mojim pomocníčkam - 2 dcéry - tak chutila,že som mala strach,aby niečo zostalo aj na koláč.
A ten povrch s tým kokosom a posekanými orechami je podľa mňa v pohode.

Pridávam aj ja jeden rýchly a dobrý...

C i g á n s k y k o l á č
4 vajcia, 20 dkg pr. cukru (môže byť aj menej) a 1 vanilkový cukor vyšľaháme, pridáme 2 dcl oleja, 30 dkg polohr. múky, 1 väčšiu káv. lyžičku sódy bicarbóny. Na koniec prilejeme 7 dcl pohár zaváraniny na drobno pokrájanú aj so šťavou. Kompót by mal byť tvrdší druh - hrušky, jablká, broskyne. Plech vymastíme a vysypeme strúhankou a cesto naň vylejeme.
Pečieme 10 min pri vyššej teplote, potom ešte asi 15 min pri nižšej.
Poleva:
20 dkg kryšt. cukru v 1/8 l vody rozvariť , pridať 15 dkg čokolády. Až by bola hustá, pridať kúsok masla.
Tento koláčik máme veľmi radi a chutí aj všetkým naším známym.
Dobrú chuť!
Mackovka
21.04.06,12:54
Poleva na ten ananasový koláč sa vydarí ak roztopíte 125 g masla a do toho zamiešate 2 sladké smotany (po 200 ml), 100 g kokosu a 50 g nahrubo nasekaných vlašských orechov - zmiešané dať na horúci koláč, posypať postrúhanou čokoládou a nechať v chladničke odstáť - až potom krájať. Všetko to popije a vrch koláča dobre vyzerá.
Mackovka
21.04.06,12:55
zabudla som 150 g praškového cukru (možno dať menej).
Melnick
28.08.06,13:17
Prosím:) nemá niekto recept na "panacottu" - taliansky dezert?
Vopred ďakujem.
Elena Navrátilová
28.08.06,14:21
Našla som jogurtovú panacottu.
Tana74
13.10.06,11:36
Po dlhej dobe som upiekla ananásový koláč a zasa sme sa nevedeli dojesť...;)
Ja sa pomaly z tých koláčov neunesiem....:D :)
borob
16.10.06,09:38
ja som ho vylepšila tak že som na polevu naliala aj čokoládovú vyzerá to velmi zaujímavo a je velmi chutný.zatial velmi chutil a mal úspech
mirka165
18.04.07,15:25
včera som ho upiekla, je to naozaj rýchlovka a je vynikajúci. Doniesla som ho do roboty a každý chcel recept.
alla66
08.04.10,05:40
Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):
40 dkg hl. múky, 2 čajové lyžičky sódy bicarbóny, 25 - 30 dkg prášk. cukru, 2 celé vajcia a 1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho) zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.

Zdravím, má niekto skúsenosť s týmto receptom, keď sa namiesto 425 g ananásu pridá 567g konzervu / hmotnosť pevného podielu 340 g / ? Neskoro som zistila, že mi nesedí gramáž konzervy a cúvnuť nemôžem.... rúra nažhavená, všetky ingrediencie zmiešané, okrem ananásu:confused:
erzet
08.04.10,06:15
Zdravím, má niekto skúsenosť s týmto receptom, keď sa namiesto 425 g ananásu pridá 567g konzervu / hmotnosť pevného podielu 340 g / ? Neskoro som zistila, že mi nesedí gramáž konzervy a cúvnuť nemôžem.... rúra nažhavená, všetky ingrediencie zmiešané, okrem ananásu:confused:
ala nažhavená tiež.
hnedoočka
08.04.10,06:23
Zdravím, má niekto skúsenosť s týmto receptom, keď sa namiesto 425 g ananásu pridá 567g konzervu / hmotnosť pevného podielu 340 g / ? Neskoro som zistila, že mi nesedí gramáž konzervy a cúvnuť nemôžem.... rúra nažhavená, všetky ingrediencie zmiešané, okrem ananásu:confused:

alla, zrejme ho už máš upečený, takže len môj názor, že ananás vo väčšom množstve nemôže poškodiť, šťava možno tiež nie, keďže je tam možnosť dolievania vody. Ale nebolo by od veci, keby si nám oznámila výsledok, aby sme sa aj my poučili....;)
alla66
08.04.10,06:56
Použila som celú konzervu krájaného ananásu od H**é.... konzistenciou podobný trenému koláču, nie piškótovému...nepridávala som vodu, ako je spomínaná v pôvodnom recepte, preto si myslím, že 567g veľkosť konzervy je to pravé orechovéhttp://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/1/kuchar1.gif....Koláč obliala polevou a momentálne chladneme...http://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/2/24.gif
hnedoočka
08.04.10,07:16
Použila som celú konzervu krájaného ananásu od H**é.... konzistenciou podobný trenému koláču, nie piškótovému...nepridávala som vodu, ako je spomínaná v pôvodnom recepte, preto si myslím, že 567g veľkosť konzervy je to pravé orechovéhttp://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/1/kuchar1.gif....Koláč obliala polevou a momentálne chladneme...http://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/2/24.gif


:D:D stačí, keď ešte ponúkneš a už budeme happy...;) nedočkavo striehneme!:)
alla66
08.04.10,08:12
:D:D stačí, keď ešte ponúkneš a už budeme happy...;) nedočkavo striehneme!:)
ponúknem iba obrázok od amatéra, ešte som pridala čokoládovú polevu / nie je ztuhnutá / Koláč je super, aj chuť je špicová.... odporúčamhttp://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/1/kuchar1.gif
hnedoočka
08.04.10,08:20
ponúknem iba obrázok od amatéra, ešte som pridala čokoládovú polevu / nie je ztuhnutá / Koláč je super, tak isto chuť je špicová.... odporúčamhttp://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/1/kuchar1.gif

alla, dík za ochotu, koláčik vyzerá suprovo! :)

a pre nás je taký obrázkový najlepší, nakoľko sa od neho nepriberie....:D

no stojí za pokus aj vyskúšať ho!
skvrnka
12.04.10,08:18
Robila som ho práve teraz prvý krát, len som asi spravila
nejaké chyby. Dala som do malého plechu, takže je strašne
vysoký, a neviem konzistenciu tej polevy, lebo sa mi zliala
do bokov. Nabudúce musím väčší plech a s tou polevou neviem,
čo mám vymyslieť. Inak je fakt rýchly a jednoduchý.
Tamila
12.04.10,09:45
Ja som ho robila v sobotu. Vydaril sa perfektne a chutil vynikajúco. Konzistencia polevy bola akurát taká, že sa dala roztierať. Dala som smotanu a mlieko 2:1. Trošku som to povarila.
hnedoočka
02.05.10,11:11
u nás bol už druhýkrát po sebe pre veľký úspech u rodiny , lebo nám chutí a hlavne u mňa, lebo je to fakt rýchlovka. Teraz sa veľmi hodí, lebo je veľa práce po vonku a sladké musí byť.:---

konzistenciu polevy si prispôsobujem,ak je riedka, povarím dlhšie alebo pridám orechy.;)

takže dík autorke za super receptík!:)
lavanda
12.06.10,16:27
Práve ho jeme, je skvelý a jednoduchý, do polevy som pridala trochu granka, trochu ho to ozvláštnilo. Piekla som ho včera večer, dali sme si hneď po kúsku na koštovku, ale dnes, keď trochu postál, je lepší. Vďaka za recept:). (Hovorím neslušne s plnými ústami:D...)
Lubaba
12.06.10,17:12
toto musím vyskúšať, vyzerá to že koláč je ozaj výborný a hlavne tých 10 minút ma zaujalo