Mefistofeles666
22.11.12,12:04
Minulý rok som si vybetónoval chodník do záhrady v strede môjho pozemku. Chodník má rozmery dĺžka 20 metrov a šírka okolo pol metra........(riadna fuška to bola)......... So susedom máme rôzne spory a teraz začal vykrikovať že ma dakam udal a že mi ho prídu zachviľu vyrúbať ten chodník................

V lete ma udal na životné prostredie, že som doň mal zabetónovať azbesty, a že mi ho majú vyrúbať........ ale keď prišla kontrola, žiadne azbesty tam nevidela bo už to bolo odšalované a pekne upravené.

Otázka znie: Môžu mi ho vyrúbať? keď som ho postavil bez akéhokoľvek povolenia? (som myslel že to nieje ani drobná stavba tak som to neohlasoval bo sused by mi to aj tak nepodpísal ,
oondrejj
10.12.12,21:56
myslím, že sa nemusíš obávať vyrúbania toho chodníka. Predsa len na základe "hlúpeho" podozrenia ti nikto nebude ničim tvoj chodník. Keby mal apsoň nejaké dôkazy ako napríklad fotky ako ho tam dávaš a podbne, tak v tom prípade by im to mohol dovoliť súd. Avšak nie som si istý či môžu taky zásah vykonáť len na základe toho, že im to niekto povedal. Podľa mňa na zničenie tvojho chodníka budú najprv potrebovať povolenie.
220870
11.12.12,04:42
Azbest je nebezpečný len pri búraní.Zabetónovaný pod zemou je neškodný.Na chodník je ohlasovacia povinnosť na obecnom úrade.Nepotrebujete žiadne povolenie len ohlásite drobnú stavbu.Väčšina obecných úradov má na nete vzor týchto tlačív.
command
11.12.12,10:13
Azbest je nebezpečný len pri búraní.Zabetónovaný pod zemou je neškodný.Na chodník je ohlasovacia povinnosť na obecnom úrade.Nepotrebujete žiadne povolenie len ohlásite drobnú stavbu.Väčšina obecných úradov má na nete vzor týchto tlačív.Presne tak a ziadny suhlas suseda uz vobec nepotrebujes, jedine ze by si pri tom vyuzival susedov pozemok, ale kedze je v strede pozemku tak nic nepotrebujes od neho akurat tak svaty pokoj.