sabikeuk
22.11.12,14:59
Zdravim,

zo zakladovej dosky mam vyvedene roxory na napojenie vstupnej terasy a schodov. Ako mam spravit vstupnu terasu a schody aby som eliminoval tepelny most ?

Dakujem,
Dano
TomasHC
23.11.12,07:12
Úplne extrémne riešenie (ako celý ten dom) - http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/11104698/

+ nasledujúce fotky.
sabikeuk
23.11.12,07:36
Úplne extrémne riešenie (ako celý ten dom) - http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/11104698/

+ nasledujúce fotky.
Radia mi odrezat rozory a spravit samostatny zaklad pre terasu/schody, samozrejme medzi zakladom a terasou dat izolaciu. Nebude mi to praskat pri styku s domom ?
Indeed
23.11.12,07:45
Nech Ťa netrápi takéto bludné uvažovanie,že tepelný most....

a odrezať roxory.... panenko skákava....

to ti bude stáť za to,že tie schody potom niekedy možu začať "cestovať" ľubovoľným smerom ???

Inak miesto na stavbu je uplne fantastické , v miernom svahu , budeš to mať stále suché

výborná voľba !

Aj voľba projektu je rozumná, je to dom z vysokou užitkovou hodnotou pre obyvateľov,

nepočúvaj tých čo zohyzdili slovenskú krajinu neforemnými bungalowmi.
day
23.11.12,12:20
Nemoze Ti to plavat, samozrejme schody musia mat zaklad, otazka len znie ako prilepit schody k domu
ciners
23.11.12,12:55
Sprav ich ako samonosny samostatny dilatacny celok a hotovo. Pripadne navrtat nejaky ten ISOKORB sa tiez da
220870
23.11.12,16:50
Pri takomto dome je nejaký tepelný most vznikajúci medzi roxorom a základom domu je totálne irelevantná vec.Ako poznám projekty od týchto pseudo projektantských firiem tak projekt takéhoto domu určite tak doje...i že nad takouto banalitou za pár mesiacov len kývnete rukou.
Takéto terasy sa pevne nenapájajú na dom tvoria samostatný celok .Praskať to bude tak či tak.
PS: Musel to byť "erudovaný odborník" čo tam navrhol tie roxory.
sabikeuk
23.11.12,17:02
Pri takomto dome je nejaký tepelný most vznikajúci medzi roxorom a základom domu je totálne irelevantná vec.Ako poznám projekty od týchto pseudo projektantských firiem tak projekt takéhoto domu určite tak doje...i že nad takouto banalitou za pár mesiacov len kývnete rukou.
Takéto terasy sa pevne nenapájajú na dom tvoria samostatný celok .Praskať to bude tak či tak.
PS: Musel to byť "erudovaný odborník" čo tam navrhol tie roxory.
Nechcem to napojit, chcem spravit samostatny zaklad pre vstupnu terasu a schodisko. Dom bude zatepleny a keby som to spravil ako podla projektu, tak by som mal obrovsky tepelny most prave cez to schodisko.
220870
23.11.12,17:10
Nechcem to napojit, chcem spravit samostatny zaklad pre vstupnu terasu a schodisko. Dom bude zatepleny a keby som to spravil ako podla projektu, tak by som mal obrovsky tepelny most prave cez to schodisko.
Tak to nenapájajte ,veď takéto terasy sa ani nikdy nenapájali.Je to prvotriedna ujovina.
Indeed
24.11.12,20:22
Tak to nenapájajte ,veď takéto terasy sa ani nikdy nenapájali.Je to prvotriedna ujovina.

Akože nie ?

On pokračuje v betonáži schodov,rovnakým sposobom, akokeby to bola ďalšia podesta...