martinezko
22.11.12,19:36
S kolegami v praci sa domnievame, ze kolega ma vazne chronickejsie ochorenie, ktore je nakazlive (pravdepodobne tuberkuloza), pricom pocas vykonu prace sme nuteni zdrziavat sa s nim v jednej miestnosti pocas celeho dna, kedze sedime v tej istej kancelarii.

Jedna sa vsak iba o domnienku, ako by ste nam poradili? Ako by ste postupovali v pripade, ze o svojej nemoci vie a ako v pripade, ze o nej nevie? Myslite, ze v pripade jeho vedomosti o chorobe by sa mohlo jednat dokonca o trestny cin?
martuli
22.11.12,18:47
Prečo by mal mať zrovna TBC? Lebo je to v telke?
martinezko
22.11.12,19:21
Martuli, je to naozaj zhoda okolnosti, ze som to vyvesil na internet dnes a ze prave dnes to bolo v televizii. Navyse prave citam v tlaci, ze sa to vyskytlo na opacnom konci Slovenska. Ostanme pri tom, ze mame uz druhy mesiac iste indicie o tom, co som napisal, ver mi, ze to nepisem len tak. Nechcem nikomu ublizit ani ho nepravom obvinit, kedze nemame priamy dokaz a nie sme lekari ani sa nechcem vyjadrovat k jeho priznakom. Faktom je, ze choroba, ktoru som uviedol, bola diagnostikovana u clena jeho domacnosti este v januari t.r., cize by som bol rad, ak by sme sa vratili k mojej otazke a niekto sa ju pokusil zodpovedat bez ohladu na to, ci sa domnievame opravnene alebo nie. Vdaka.
korela
22.11.12,19:46
Martuli, je to naozaj zhoda okolnosti, ze som to vyvesil na internet dnes a ze prave dnes to bolo v televizii. Navyse prave citam v tlaci, ze sa to vyskytlo na opacnom konci Slovenska. Ostanme pri tom, ze mame uz druhy mesiac iste indicie o tom, co som napisal, ver mi, ze to nepisem len tak. Nechcem nikomu ublizit ani ho nepravom obvinit, kedze nemame priamy dokaz a nie sme lekari ani sa nechcem vyjadrovat k jeho priznakom. Faktom je, ze choroba, ktoru som uviedol, bola diagnostikovana u clena jeho domacnosti este v januari t.r., cize by som bol rad, ak by sme sa vratili k mojej otazke a niekto sa ju pokusil zodpovedat bez ohladu na to, ci sa domnievame opravnene alebo nie. Vdaka.
Keby som ja mala tento problém, obrátila by som sa na http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=28, ako môžem postupovať ďalej. Vysvetlenie, usmernenie.
arizona
22.11.12,19:52
Ked sa tato zavazna infekcna choroba vyskytla u clena jeho rodiny, urcite sa robili testy aj vsetkym clenom rodiny a ludom, co s chorymi boli v kontakte.

Keby bol kolega chory, asi by lekari na to prisli a nedovolili mu chodit do prace a sirit dalej inf.chorobu.
Asi sa bojis zbytocne...

Ak by kolega bol chory a vedel o tom je to trestny cin.Ak mas podozrenie na pachanie trest. cinu, obrat sa na policiu ;)
martuli
23.11.12,08:33
Martinezko, beriem späť svoju poznámku, ak je výskyt u člena rodiny /o tom si nepísal v úvode/, potom je potrebné sa informovať na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva / je v každom krajskom meste a má svoju poradňu zdravia/.