wieroc
23.11.12,20:53
Dobrý večer,

máme kartu od Skylink, k tomu máme modul irdeto CI+ značky Smit (Skylink ready), ktorý sme vsunuli do CI slotu TV Samsung 40ES6800. Žiadna reakcia :( Stále nám na obrazovke vypisuje "kódovaný signál".
Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosť? Čo treba spraviť, aby to fungovalo?
Najviac nás mrzí, že to stálo kopu peňazí a výsledok žiadny :(

Vopred ďakujem za všetky rady!
buchač
23.11.12,21:23
Dobrý večer,

máme kartu od Skylink, k tomu máme modul irdeto CI+ značky Smit (Skylink ready), ktorý sme vsunuli do CI slotu TV Samsung 40ES6800. Žiadna reakcia :( Stále nám na obrazovke vypisuje "kódovaný signál".
Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosť? Čo treba spraviť, aby to fungovalo?
Najviac nás mrzí, že to stálo kopu peňazí a výsledok žiadny :(

Vopred ďakujem za všetky rady!

Mne sa osvedčilo vybrať kartu von z vypnutého zariadenia , následne počkať nejakú dobu ( cca 1minúta ) a kartu dať naspäť .
Zariadenie sa týmto spôsobom zresetuje a nabehne do normálneho režimu ....teda , malo by ...
Aplikoval som tento spôsob pár krát a furt to bolo potom OK .
wieroc
23.11.12,21:55
Presne to sme vyskúšali a bohužiaľ stále nič... Akoby TV ani nezaregistrovalo vloženú kartu. Nič nám nevypisuje.
misoft
24.11.12,08:57
A ktorú z týchto?
http://www.smit.com.cn/products.php?bid=9&lang=en
Lebo ak túto:
http://www.smit.com.cn/UploadFiles/20120201095712.jpg
je primárne pre káblovky (do ich krabičiek - párujú sa potom).
http://www.smit.com.cn/UploadFiles/20120201095833.jpg
táto je už aj na STB a prijímače IDTV - integrované digi telky
wieroc
24.11.12,14:00
Máme takúto. Myslíte, že to nie je vhodný typ pre TV Samsung 40ES6800?
http://www.inter-sat.sk/ca-modul-irdeto-smit-ci-cslink-i-skylink-ready-_i1903.jpg
misoft
24.11.12,14:40
Samsungu je jedno, čo sa tam strčí. Ide o to, aby karta spolupracovala s CA modulom.
Okrem toho - telka ani nevypíše, že je karta vložená. Ona jednoducho z tej karty preberá dekódovaný signál.
V menu skúsiť ešte raz dať automatické ladenie staníc digital zo satelitu.

http://www.youtube.com/watch?v=wL_MIDWpJQc
wieroc
24.11.12,14:54
Všetko sme skúsili niekoľkokrát, dokonca sme aj viackrát skúšali automatické ladenie staníc. A stále nič...Od včera sa nám to nepodarilo. Stále nám vypisuje "kódovaný signál".
Taserda
24.11.12,15:10
TA3 ide? Je nastavenie správne?
wieroc
24.11.12,15:22
Áno TA3 a aj ďalšie nekódované programy idú.
Máme nastavené: Astra 23,5 aj 19,2.
command
24.11.12,15:57
Blba otazka ale kartu mate v moduly spravne? Skuste zastrcit modul to tv a potom kartu najpr jednym smerom potom druhym(cip by mal byt vpredu ale karta sa da strcit cipom hore alebo dole) ci TV nezaregistruje kartu. TV po strceni karty napise ze je vlozena karta IRDETO? Malo by to vypisať. Karta je cisto nova? alebo uz bola rozbehana na nejakom TV popripade prijimaci?
Fero11
24.11.12,16:05
nemam skusenost ani s tymto TV a ani s CAMom.
Ale ako pise command. Kartu mozes do modulu strcit 4 sposobmi. Cip ma byt v predu a myslim, ze dole.
Ak ten TV je aspon kus inteligentny, tak urcite by po vlozeni modulu s kartou mal nieco vypisat aspon v zmysle CAM inserted alebo nieco podobne
command
24.11.12,16:09
nemam skusenost ani s tymto TV a ani s CAMom.
Ale ako pise command. Kartu mozes do modulu strcit 4 sposobmi. Cip ma byt v predu a myslim, ze dole.
Ak ten TV je aspon kus inteligentny, tak urcite by po vlozeni modulu s kartou mal nieco vypisat aspon v zmysle CAM inserted alebo nieco podobneCi hore alebo dole to zalezi od vyrobcu niektore prijimace maju čitacie fuziky hore niektore dole.
Taserda
24.11.12,16:11
Viackrát sa to riešilo na parabola.cz , zaregistruj sa a v diskusii sa dozvies s akým modulom tento model tv spolupracuje.
wieroc
24.11.12,16:25
Kartu máme zasunutú správne, už sme overovali aj túto možnosť. Karta je úplne nová, rovnako ako aj modul a TV. Jednoducho stále to nefunguje. Ani nám po zasunutí karty vôbec nič nevypisuje.
Skúšala som ešte jedno fórum, ale ani tam bezvýsledne. Skúsime teda ešte napísať na parabola.cz.
misoft
24.11.12,21:32
Ja mám v telke tiež CAM s kartou a nevypísalo nič - len odkódovalo a šlo to.
Taserda
27.11.12,14:46
wieroc máš to poriešené? Možno by pomohol nový firmware ako sa píše tu http://www.satelitnatv.sk/2011/12/cam-modul-irdeto-smit-s-oznacenim-skylink-ready-a-cs-link-irdeto/
wieroc
28.11.12,10:14
wieroc máš to poriešené? Možno by pomohol nový firmware ako sa píše tu http://www.satelitnatv.sk/2011/12/cam-modul-irdeto-smit-s-oznacenim-skylink-ready-a-cs-link-irdeto/

Bohužiaľ ešte to nie je poriešené. Keďže nič nepomáhalo, obrátili sme sa priamo na Samsung servis. Tam nám poradili presne toto isté - aktualizovať firmware. Spravili sme a bohužiaľ nepomohlo.
V našom TV sa ani nedá kliknúť na funkciu "Bežné rozhranie" (Common interface). Vždy vypíše, že "Táto funkcia nie je dostupná". Pravdupovediac, som zvedavá, čo ďalšie nám ešte zo Samsungu poradia.
Všetkým Vám, čo ste sa snažili pomôcť, veľmi pekne ďakujem! Ak sa to podarí vyriešiť, napíšem v čom bol háčik, aby mala táto téma rozuzlenie :-)
misoft
28.11.12,12:33
No to potom vyzerá na chybu telky! Je v záruke? Reklamovať.
Fero11
28.11.12,17:15
asi nemas inteligentny TV :)
dusan74
19.04.13,10:22
Zdravim, mam ten isty problem TV Samsung UE46ES7000 a Skylink modul irdeto CI+ SMIT (firmware 4.2.4.4m2) v Samsung menu/system/Bezne rozhranie vypise "Táto funkcia nie je dostupná" volne TV ako TA3,TV8... idu a na ostatnych iba vypise "Kodovany signal" Pritom na externom sat.prijimaci bezproblemov Cl modul SMIT + karta Skylink irdeto funguje, takze to bude asi nekompatibilitou :-(
Zaujimalo by ma ci sa Vam to podarilo sfunkcnit? Dakujem.
wieroc
19.04.13,21:14
Nakoniec sa to vyriešilo tak, že k nám poslali pána zo servisu Samsung (ak máte TV s uhlopriečkou nad 100cm prídu k Vám domov), ten si vzal TV so sebou na opravu. Zatiaľ nám nechali jeden náhradný. Do 4 dní nám ho priniesli opravený - chyba bola v TV, vymenili nám tam nejakú súčiastku. Odvtedy všetko pekne funguje :-)
Takže naša rada a skúsenosť - volať servis.
Fero11
20.04.13,09:32
Ja by som skor povedal, ze urobil nejaky upgrade, ako vymena suciastky
dusan74
20.04.13,09:55
Skusal som obnovit tovarenske nastavenia na TV, potom aj update systemoveho soft. na najnovsiu verziu tusim 002005, potom som sa pokusil o starsiu verziu CAM firmvare na Cl module SMIT z 4.2.4.4.m2 na 4.2.4.3 ale cez ext.sat. prijimac sa mi to nepodarilo tam dostať, este poskusam no a potom uz iba servis ... :-(
wieroc
21.04.13,19:29
Môže byť. Keďže tomu veľmi nerozumiem, neviem. Ale opravili to a ide :-)
gardenia
21.04.13,19:38
Bože, to je hrozné, teraz už všetko robia také zložité a komplikované, že normálny človek nemá šancu si poradiť ani s práčkou, nie to ešte s televízorom.
Matúš Kováč
23.12.13,19:36
Dobry den, ja mam skoro rovnaky problem iba ze s tym rozdielom, ze medzi tymi 1700 kanalmi mi nenaslo ani TA3 ani nic take nekodovane. ziaden slovensky kanal co mam robit prosim poradte,dakuejm
arizona
23.12.13,19:40
Dobry den, ja mam skoro rovnaky problem iba ze s tym rozdielom, ze medzi tymi 1700 kanalmi mi nenaslo ani TA3 ani nic take nekodovane. ziaden slovensky kanal co mam robit prosim poradte,dakuejm
skusal si aj cez tlacitko "hladat" ?
alebo mas inu druzicu nastavenu...
Matúš Kováč
23.12.13,19:46
no mam nastavene 2 druzice, tu astru 19,2 ktora tam bola od zaciatku a 23,5E a aj na tejto druzici mi najde 600 kanalov ale ziaden slovensky ani ta3 ani nic povobne... a cez ake tlacitko hladat? ja mam model ue65F6470 aspon myslim
Matúš Kováč
23.12.13,19:49
tak nasiel som presny model, mam UE55F6670
arizona
23.12.13,20:15
Dobry den, ja mam skoro rovnaky problem iba ze s tym rozdielom, ze medzi tymi 1700 kanalmi mi nenaslo ani TA3 ani nic take nekodovane. ziaden slovensky kanal co mam robit prosim poradte,dakuejm
Este ma napadlo...ja mam moznost v nastaveniach pri hladani kanalov nieco ako " hladat a ulozit iba nekodovane kanaly" , alebo ako prve ulozit nekodovane...skus vyhladat. Nie som doma pri telke, nemam ako to presnejsie pozret

Najlepsie sa zorientujes,ak si precitas manual, tam by si mal mat vysvetlene nastavenia
Matúš Kováč
23.12.13,20:19
navod mam uz prestudovany odpredu odzadu. lepsie uz viem asi iba basnicku Mor ho!. nic tam o tom nie je napisane. ja si mozem naladit vsetky kanale ale potom si mozem dat len ze zobrazit kodovane a nekodovane azo satelitu 19,2 alebo 23,5. no a v tych nekodovanych nie je ta3
karakul
24.12.13,08:05
...mal som úplne rovnaký problém, hoci TV nebol Samsung, ale LG... a v manuáli o naladení kanálov biedne, či vôbec!
... na prvý pokus detto - nenašlo mi žiadny slovenský kanál, zato to české áno; zmenil som krajinu, hurá, mal som slovenské, ale nie české...
... tretí pokus bol úspešnejší (po hodine brázdenia na nete) - pred vyhľadávaním som zmenil nastavenie na "bez regionu" a dal "vyhľadávanie v sieti" ... mne to pomohlo.
Matúš Kováč
24.12.13,09:26
To som už tiež skúšal, nastavil som aj na digitalnom prijimači aj analogovyom inu krajinu ako slovensko dal som aj české a ani jeden česko-slovenský kanal
karakul
24.12.13,09:40
To som už tiež skúšal, nastavil som aj na digitalnom prijimači aj analogovyom inu krajinu ako slovensko dal som aj české a ani jeden česko-slovenský kanal

... nie inú krajinu, ale bez regionu (t.j. žiadnu) a "vyhľadávanie v sieti" (dôležité).
Matúš Kováč
27.12.13,10:30
Skusal som urobit to co mi poradil "karakul", nedal som krajinu, hladal som v ponuke a nebola tam ponuka "bez regionu" ale len ponuka "ine". susal som to s nastavenim "ine" a konecne mi naladilo aj stanice ako TA3, prima, markiza, joj plus (joj nie). a vsak pri tychto kanaloch pise, ze sluzba nie je dostupna. pri kanaloch, ktore som naladil ale nie su zaplatene pise ze kodovany signal, ale pri kanaloch ktore su zaplatene tak pise ze sluzba nie je dostupná. viete niekto este nieco co by som mohol?pritom viem ze kartu mam vlozenu spravne a aj ju televizia nacitala
erik555
27.12.13,10:48
Skusal som urobit to co mi poradil "karakul", nedal som krajinu, hladal som v ponuke a nebola tam ponuka "bez regionu" ale len ponuka "ine". susal som to s nastavenim "ine" a konecne mi naladilo aj stanice ako TA3, prima, markiza, joj plus (joj nie). a vsak pri tychto kanaloch pise, ze sluzba nie je dostupna. pri kanaloch, ktore som naladil ale nie su zaplatene pise ze kodovany signal, ale pri kanaloch ktore su zaplatene tak pise ze sluzba nie je dostupná. viete niekto este nieco co by som mohol?pritom viem ze kartu mam vlozenu spravne a aj ju televizia nacitala
na webe Skylinku v zakaznickej zone mas pri karte uvedene pri zaplatenom baliku, ze je aktivovany? A len tak mimochodom: tam mas moznost kliknut aj na "Reautorizacia karty", ktoru mozes opakovane kliknut, ked ti do niekolkych minut nenabehnu zapisy na kartu.
Matúš Kováč
27.12.13,11:01
Na stranke skylinku som si to overil, je toaktivne vsekto aj zaplatene. a nie, nikde taku moznost nemam :(
Matúš Kováč
27.12.13,13:26
Tak nakoniec som si az zavolal technika zo skylinku, ktory nastavil pozicioner a neviem co, dal vsetko ladit len manualne a uz to islo :) dakujem vsetkym