psps
24.11.12,21:45
Neviete mi niekto poradiť čo znamená:
nález vzbudzuje podozrenie na iritačne-zánikovú léziu vľavo FT
To som mala vo výsledku z vyšetrenia EEG
Za akékoľvek preloženie do zrozumiteľnej reči ďakujem.
buchač
24.11.12,21:12
Neviete mi niekto poradiť čo znamená:
nález vzbudzuje podozrenie na iritačne-zánikovú léziu vľavo FT
To som mala vo výsledku z vyšetrenia EEG
Za akékoľvek preloženie do zrozumiteľnej reči ďakujem.

Nález , jeho výsledok je len koniec rôznych vyšetrení ...tých je viacero ....

Ale v podstate ide o nejakú poruchu pohybového aparátu ...
psps
25.11.12,20:10
Nález , jeho výsledok je len koniec rôznych vyšetrení ...tých je viacero ....

Ale v podstate ide o nejakú poruchu pohybového aparátu ...

Ano mám herniu medzistavcovej platničky L4/L5. A to jako to EEG dokáže zaznamenať aj toto? Som myslela, že to sníma len to čo sa deje v hlave, alebo???
buchač
25.11.12,20:45
Ano mám herniu medzistavcovej platničky L4/L5. A to jako to EEG dokáže zaznamenať aj toto? Som myslela, že to sníma len to čo sa deje v hlave, alebo???
eeeeeeeeeeeee.....

Na jednej strane máš pravdu , veď predsa všetko riadi v podstate hlava .
Elektroencefalografia slúži na odhalenie zmien v elektrickej aktivite mozgu pri podozrení na jeho poškodenie. Indikuje sa obvykle pri záchvatových ochoreniach, pri stratach vedomia, po náhlej mozgovej príhode - mŕtvici, pri zápaloch, pri úrazoch alebo otrasoch mozgu.

Lenže existujú aj iné poškodenia nervovej sústavy , ktoré idú mimo mozgu .
Neuropatia je zbierka porúch, ktoré nastane, keď nervy periférneho nervového systému (časť nervového systému, mimo mozgu a miechy) sú poškodené. Podmienkou je všeobecne označovaná ako periférna neuropatia, a to je najčastejšie v dôsledku poškodenia nervových axónov. Neuropatia zvyčajne spôsobuje bolesť a znecitlivenie v rukách a nohách. To môže vyplývať z traumatické poranenia, infekcia, metabolické poruchy, a expozícia toxínom. Jeden z najčastejších príčin neuropatia je diabetes.
petermikuláš
26.11.12,09:24
iritačne znamená provokujúco, zánikovú chápete, lézia je poškodenie, poranenie a FT znamená fronto temporálne /týkajúca sa pomedzia frontálneho a temporálneho mozgového laloku - teda určuje miesto, kde sa táto lézia nachádza
psps
26.11.12,19:15
iritačne znamená provokujúco, zánikovú chápete, lézia je poškodenie, poranenie a FT znamená fronto temporálne /týkajúca sa pomedzia frontálneho a temporálneho mozgového laloku - teda určuje miesto, kde sa táto lézia nachádza

No vlastne mi vyšetrením EEG vyšetrovali prečo mám výpadky vedomia raz mesačne cca do pol minúty až minútu. Som mimo, nevnímam okolie, pozerám uprene pred seba, niečo si pohmkávam a šúcham dlaňami. Vždy to prebieha rovnako. Robili mi EEG 15minútové, 3hodinové aj 24hodinové a vo výsledku zo všetkých 3vyšetrení bolo len toto: podozrenie na iritačno - zánikovú léziu FT vľavo.
Myslela som si, že keď mi Bucháč odpísal, že ide o nejakú poruchu pohybového aparátu, tak som si myslela, že to súvisí s mojimi dvomi prasknutými platničkami. Ale asi nie, že? Alebo ano?
Snažím sa sama dopátrať k nejakej diagnóze, keďže mi lekári ani po viacerých vyšetreniach nevedia povedať čo to je.
Neviete mi niekto poradiť? Alebo kam sa mám pohnúť?
petermikuláš
27.11.12,07:49
Ak je tam podozrenie na takúto léziu teda poškodenie v tej časti mozgu ktorú som Vám popísal, tak to podozrenie sa dá jednoznačne potvrdiť alebo vyvrátiť prostredníctvom vyšetrenia mozgu magnetickou rezonanciou. Neviem či ste už mali toto vyšetrenie alebo nie, ale myslím, že v prípade aký popisujete by ste mali mať zrealizované aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Až takéto vyšetrenie Vám definitívne potvrdí alebo vyvráti podozrenie na takúto léziu mozgu. Tam sa dá zistiť aj druh lézie /teda aké to je poškodenie/ a následne stanoviť ďalší postup liečby a tým aj vysvetlenie Vašich obtiaží. Na toto vyšetrenie Vás pošle Váš neurológ, treba sa na to pýtať, lebo na základe toho čo popisujete máte na toto vyšetrenie zrejme nárok.
psps
27.11.12,18:36
Ak je tam podozrenie na takúto léziu teda poškodenie v tej časti mozgu ktorú som Vám popísal, tak to podozrenie sa dá jednoznačne potvrdiť alebo vyvrátiť prostredníctvom vyšetrenia mozgu magnetickou rezonanciou. Neviem či ste už mali toto vyšetrenie alebo nie, ale myslím, že v prípade aký popisujete by ste mali mať zrealizované aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Až takéto vyšetrenie Vám definitívne potvrdí alebo vyvráti podozrenie na takúto léziu mozgu. Tam sa dá zistiť aj druh lézie /teda aké to je poškodenie/ a následne stanoviť ďalší postup liečby a tým aj vysvetlenie Vašich obtiaží. Na toto vyšetrenie Vás pošle Váš neurológ, treba sa na to pýtať, lebo na základe toho čo popisujete máte na toto vyšetrenie zrejme nárok.
No pravdaže, najskôr mi moja neurologička porobila všetky vyšetrenia mozgu: EEG, CT aj MR. Všetky výsledky boli negatívne. Na MR sa ukázala akurát 2mm cysta genetického pôvodu, ale to mi povedala , že to nemôže spôsobovať tieto problémy. Potom keď už nevedela, čo ďalej poslala ma na vyšetrenia do BA a tam mi robili tie EEGéčka, na ktorých bol len výsledok tá lézia. V podstate mi povedali taký záver, že ani oni nevedia, čo mi spôsobuje tie výpadky. Všetky výsledku sú zhruba mesiac staré.
Ešte mi pred piatimi rokmi robili aj MR na chrbticu a vtedy mi zistili herniu platničky. To mám teraz v pohode aj keď sa mi bolesti každého polroka objavia, ale to ma toľko netrápi ako tá hlava. Len sa už neviem pohnúť z miesta a vidím, že ani lekári. Už mi predpísali nejaký Lexaurin, ale ani ho neberiem, lebo myslím, že je to len oblbovák a nemienim zo seba robiť pokusného králika.
Poradíte mi, čo by som mala robiť, prípadne za akým odborníkom skočiť?
psps
29.11.12,08:31
Neporadí mi niekto?
psps
30.11.12,08:09
No pravdaže, najskôr mi moja neurologička porobila všetky vyšetrenia mozgu: EEG, CT aj MR. Všetky výsledky boli negatívne. Na MR sa ukázala akurát 2mm cysta genetického pôvodu, ale to mi povedala , že to nemôže spôsobovať tieto problémy. Potom keď už nevedela, čo ďalej poslala ma na vyšetrenia do BA a tam mi robili tie EEGéčka, na ktorých bol len výsledok tá lézia. V podstate mi povedali taký záver, že ani oni nevedia, čo mi spôsobuje tie výpadky. Všetky výsledku sú zhruba mesiac staré.
Ešte mi pred piatimi rokmi robili aj MR na chrbticu a vtedy mi zistili herniu platničky. To mám teraz v pohode aj keď sa mi bolesti každého polroka objavia, ale to ma toľko netrápi ako tá hlava. Len sa už neviem pohnúť z miesta a vidím, že ani lekári. Už mi predpísali nejaký Lexaurin, ale ani ho neberiem, lebo myslím, že je to len oblbovák a nemienim zo seba robiť pokusného králika.
Poradíte mi, čo by som mala robiť, prípadne za akým odborníkom skočiť?

Nevie mi niekto poradiť?
Ďakujem