mufol
25.11.12,19:45
Dobrý večer,

potreboval by som poradiť ako najlepšie vyriešiť opravu zle položenej laminátovej podlahy. Na postup ktorý to mohol sposobiť jej nadmerné vlnenie v určitom mieste som dodržal t.j. 8-10 mm od okraja. Kedže som ju pokladal do starého domu kde som chcel ponechať povodnú zárubňu a nechcel som ju hyzdila obvodová lišta a nechcel som aby tam boli do oči byjúce medzi , v mieste dverí som podlahu dal na doraz. Viem , že nadvyhovanie sposobuje práve táto chyba. V čase, keď som podlahu pokladal tam nebol nábytok, krbové kachle , bola iná teplota. Teda prejavilo sa to až potom.

Otázka znie ako mám a hlavne čím mám vyrezať tento prebytok parkiet, tak aby som nemusel rozoberať podlahu, tak aby bol výsledok čo najefektnejší? Aký mechanický či elektrický nástroj mám použiť? Prípadne sa my oplatí skor zavolať parketára na opravu a víde ma to lacnejšie ako kúpa nástroja a neriskujem už neprofesionalitu :D?

Nepojde o rezanie jedného kusu parkety ale viacero zvyslých parkiet voči prahu dverí.
Za každý postreh, informáciu aj dodatočnú krytiku ďakujem.
vulxy
25.11.12,19:05
skus karboškou....normalny rezaci kotuc 1mm a povrch opatrne aby si nespalil a ten zvysok ajtak nebude vidiet.....alebo list z priamociarej pily do kombinaciek a.......to by sa mne nechcelo:)
ale to sa da krasne rozobrat a v pohode dorezat kraje.....ci sa ti nechce tahat s nabytkom???
KoxXxo
25.11.12,19:30
Do premýšľania o riešení zahrň ešte chvostovú pílu a parketový tmel.
marleau
25.11.12,19:49
Kým čakáš na múdre rady,mohol si to mať aj rozobraté aj opravené a mohol si mať pokoj.Ale ak sa mi nechce,tak sa mi nechce.
220870
25.11.12,20:11
a to urobiť kladivkom a dlátom ,ostrým šrobovákom a pod .Pomaly a opatrne narezať to čo chcete odseknúť ostrým nožíkom zbytok odsekať .....no problem.
kutilko
26.11.12,15:25
Existuje multifunkčné náradie aj neznačkové,ktoré obsahuje sadu dlát či pilových listov a tými sa kmitavým pohybom režú presne také vecičky ako spomínate.Je to na presné a jemné uberanie materiálu.Skuste dat do googla :multifunkčné náradie(bruska)
misoft
26.11.12,15:30
mufol
26.11.12,15:52
Ďakujem za odpovede a rady, je ich dosť ale rozmýšľam nad tým rezným kotúčom, ktorý pripevním na vŕtaku a rohy okolo zárubne vyškrkám nožom alebo šrobovákom, keďže najmenšie kotúče čo som dnes videl v obchode sú 115 mm.
Keď to spravím dám vedieť.
hans71
26.11.12,18:45
Dobry vecer.. ja som mal podobny problem,praca chvatna jak sa vravi.. vyriesil som to ostrym dlatom a kladivom. tiez to bolo len na urcitych miestach,keby toho bolo viac,tak asi rozobrat a poodpilovat
misoft
26.11.12,18:56