Petrobras
25.11.12,21:01
Ako už názov napovedá objavil som v stolici biele malé asi 1cm červíky..
potom som zbadal aj na toa. papiery 2 malé biele červíky ktoré sa ledva hýbali..ale len večer..
Mám 13 za mesiac 14 prosím o radu čo myslíťe že to je a ako to mám liečit kedže za doktorom z tým nechcem íst
danushka
25.11.12,20:11
Jedná sa o črevné parazity, ale o aké Ti tu nik nepovie.
Šup k lekárovi na výter stolice a tam sa presne zistí, akú liečbu Ti treba.
Určite sa nevyliečiš sám tabletami na odčervenie pre psov. :)
Kuk tu, čo všetko v Tebe môže parazitovať
http://www.oklekaren.sk/%C4%8Clanky-od-odbornikov-z-fora/dych-vyraajuca-skutonos-o-parazitoch.html

Tipujem to v Tvojom prípade na mrlu ľudskú. Ruky si treba poriadne umývať, aj ovocie, zeleninu, mäso a ryby jesť tepelne spracavané. To by mala byť úplná samozrejmosť.
ivka70
25.11.12,20:12
Mohlo by ist o hlisty ,alebo mrle.
Volakedy sa na to daval hlavne cesnak.
Existuje na to liek, Vermox, ktory ti predpise lekar.
Nie si prvy ani posledny, kto ich dostal, s tym naozaj nemusis mat obavy ist za lekarom.
Urcite ti liek na predpis pomoze skor ako experimentalna liecka.

Inak, pri hlistach treba preliecit celu rodinu, nakolko to mozete dostat jeden od druheho aj opakovane ....
tak neblazni a povedz o tom rodicom, nech s tebou idu k lekarovi.
Mila123
25.11.12,20:13
Petrobras
25.11.12,21:05
Mohlo by ist o hlisty ,alebo mrle.
Volakedy sa na to daval hlavne cesnak.
Existuje na to liek, Vermox, ktory ti predpise lekar.
Nie si prvy ani posledny, kto ich dostal, s tym naozaj nemusis mat obavy ist za lekarom.
Urcite ti liek na predpis pomoze skor ako experimentalna liecka.

Inak, pri hlistach treba preliecit celu rodinu, nakolko to mozete dostat jeden od druheho aj opakovane ....
tak neblazni a povedz o tom rodicom, nech s tebou idu k lekarovi.
Ako som už povedal videl som ich dokopy asi iba 4 a napadlo ma žeby sa mohlo jednať o toa. papier.. ale to je malá pravdepodobnost.. každopádne by sa to nedalo vyliečit samo ?
Opíšem to inak : bolo to biele malé asi necelí 1 cm a dalo sa to rozpučit v ruke tak že po tom nezostali stopy.. možno nejaké malé bodky ale nič viac.. pásovnica to asi enbola pretože ako som počul tie majú okolo 3-40 cm ..
úprimne sa to na nič z tejto stánky : http://www.oklekaren.sk/%C4%8Clanky-od-odbornikov-z-fora/dych-vyraajuca-skutonos-o-parazitoch.html
Nepodobá..
Mila123
25.11.12,21:22
špekulácia ti nepomôže....iba rodičia a pediater.......:D
bodliak
25.11.12,21:37
Kľudne sa najskôr prelieč sám. Večer 2-3 strúčiky cesnaku, nejedz ho samotný, aby Ti nebolo zle,
ale napríklad cesnakové hrianky, prípadne s kúskom chleba. V škole budeš síce smrdieť, ale to nič.

Nič to nie je, bežná záležitosť v detskom veku.
petermikuláš
26.11.12,10:28
žiadne samoliečby v tomto prípade, musí s tým ísť k lekárovi, aby sa stanovilo o aké parazity sa jedná a následne aby sa 100% zlikvidovali, lebo v opačnom prípade to pekne roznesie na druhých
Olgica
26.11.12,10:45
Kľudne sa najskôr prelieč sám. Večer 2-3 strúčiky cesnaku, nejedz ho samotný, aby Ti nebolo zle,
ale napríklad cesnakové hrianky, prípadne s kúskom chleba. V škole budeš síce smrdieť, ale to nič.

Nič to nie je, bežná záležitosť v detskom veku.

Večer by som cesnak nejedla! nie je zdravý ak sa konzumuje večer (mne bolo raz tak zle od neho že sa to nedá ani popísať).
Kvaka
26.11.12,10:46
Ako som už povedal videl som ich dokopy asi iba 4 a napadlo ma žeby sa mohlo jednať o toa. papier.. ale to je malá pravdepodobnost.. každopádne by sa to nedalo vyliečit samo ?
Opíšem to inak : bolo to biele malé asi necelí 1 cm a dalo sa to rozpučit v ruke tak že po tom nezostali stopy.. možno nejaké malé bodky ale nič viac.. pásovnica to asi enbola pretože ako som počul tie majú okolo 3-40 cm ..
úprimne sa to na nič z tejto stánky : http://www.oklekaren.sk/%C4%8Clanky-od-odbornikov-z-fora/dych-vyraajuca-skutonos-o-parazitoch.html
Nepodobá..Môže to byť aj mrla a rukami to nepuč, tie drobné bodky môžu byť aj vajíčka, o mesiac máš z toho červíky zas. Mrla sa prejavuje tým, že večer a v noci okolie konečníka svrbí, to si musel prvé zistiť. Moje jedno decko to malo raz a liečili aj ostatné, tuším Helmiranom. Ale len vyšetrením zo stolice na parazity ti to vedia určiť, takže neváhaj a bež k lekárovi. Nie je to nič, za čo by si sa musel hanbiť.
bodliak
26.11.12,10:53
S každou somarinou, ktorú za 2-3 dni vyliečila stará mama domácou medicínou, teraz beháte k lekárovi ...
bodliak
26.11.12,10:54
"nejedz ho samotný, aby Ti nebolo zle" tam nie je VIDNO ?
Kvaka
26.11.12,11:18
S každou somarinou, ktorú za 2-3 dni vyliečila stará mama domácou medicínou, teraz beháte k lekárovi ...My sme boli pred 27 rokmi s mrlami u lekára, lebo dcéra vtedy mala z toho aj iný problém. Inak súhlasím s tebou, mladí dnes behajú k lekárovi s deťmi viac, ako my voľakedy. My sme ich liečili trochu inak.
Silvernola
26.11.12,18:54
My sme boli pred 27 rokmi s mrlami u lekára, lebo dcéra vtedy mala z toho aj iný problém. Inak súhlasím s tebou, mladí dnes behajú k lekárovi s deťmi viac, ako my voľakedy. My sme ich liečili trochu inak.
Aj ja som to skúšala inak!Trápila som dcéru vyše mesiaca, efekt nulový. Po návšteve pediatra a 3 tabletkách pokoj.
danushka
26.11.12,19:07
Len prednedávnom som sa začítala na internete, ako si v nás parazitujú kadejaké zvieratká a vôbec o nich netušíme, ale v tráviacom trakte nám šarapatia a ničia nás.
Chystám sa v rámci prevencie počistiť tráviaci trakt a vyhubiť tam neporiadok. Ale ideálne by bolo vyčistiť každého doma.
Na nete sa dá nájsť toho dosť o parazitoch, aj o ,,účinnných" prostriedkoch, napríklad aj tu http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicok/d-70717/
http://www.jukl.sk/ochrana-proti-parazitom/t-330/

Privítala by som, keby tu niekto priložil link na niečo, čo osobne sám vyskúšal a napísal aj to, či pociťoval po takjeto očiste skutočný efekt.
Nandrolon
26.11.12,19:16
... len aby si nevyhubila aj tie "dobré parazity"....
danushka
26.11.12,19:27
... len aby si nevyhubila aj tie "dobré parazity"....
A môžem sa trošku povŕtať Nadrolon v slovnom spojení ,,dobré parazity"?

Ako laik rozumiem slovu parazit ako cudzopasník. V takom prípade nech je dobrý ako chce, je to stále cudzopasník a nemá u mňa čo robiť.:)
A nejakých tých dobrých obetujem, len tie zlé, nech sú preč.
Petrobras
26.11.12,21:44
Tak kedže som tu už raz o tomto probléme písal ale kto nečítal tak tu je :
Mám taký problém .. Mám 13 za mesiac 14 a objavil sa taký menší problém..
čítal som na internete o červýkoch v zadku ale nijaký z nich sa nepodobal na toho ktorého som videl ja : bieli ako červík z čerešne akurát ked je vonku na vzduchu akokeby vyschol po 5m.
Hýbal sa iba trochu a potom akokeby zomrel..
Ako som povedal bol bielej farby bol malí asi 1-2 cm a hrubý/tučný necelý 1 cm..
dosť ma to znepokojuje kedže som ich videl už asi 4 alebo 5..
ako som už písal nechcel by som to povedať rodičom a už vôbec by som z tým nechcel íst ku doktorovi..
Počul som že sa to dá vyliečit cesnakom.. čo si o tom myslíte a ako sa to dá vyliečit ?
Prosím súrne rady ! dakujem
Mila123
26.11.12,21:53
Peter, nestačili včerajšie rady?????
rodičia , lekár......?????

http://www.porada.sk/t204782-biele-cerviky-v-stolici.html
danushka
26.11.12,22:00
No ale človek sa fakt dočíta veľa, keď je zvedavý.
Vraj v tých našich črevách behá od výmyslu sveta kadečo.
Ľaľa:
Okrem veľkých parazitov, ako sú pásomnice (dĺžka až 10 metrov), škrkavka (dĺžka až 20 cm), svalovci, motolice, hlísty, machovci, mrle, atď, ktorí sa priživujú nielen na prijímaných mineráloch, ale aj aminokyselinách, cukroch, mastných kyselinách, ako produktoch nášho metabolizmu, sú na druhom konci spektra jednobunkové parazity a parazitické rastliny. Najpočetnejšie sú zo živočíšnych (eukaryotických) rôzne ... monády, ... zomy, nálevníky, výtrusovci, kokcídie, krvinkovky, z parazitických rastlín potom napr. jednobunkové riasy, ale aj vyššie rastliny, ako k o k o tice, imelo, ďalej potom ide o huby, pliesne, kvasinky. Parazitické rastliny z nás väčšinou čerpajú len vodu a minerály.

Už viem čo je kurvítko, to sa psuje dva dni po vypršaní záruky, alebo po rozobratí vecí a následnom poskladaní vždy nejaký kus ostane a vec funguje ďalej a aby toho málo nebolo, k o k o tice v črevách šarapatia :).
Takže ja tým červom a kadejakým iným srandám úplne vážne krkom zalomím, len tak preventívne.
Petrobras
26.11.12,22:02
Kedže som už písal 2x že rodičom to nepoviem a kôli tomu ku lekárovi nepôjdem kedže to nieje nebespečné a ževraj sa to dá vyliečit cesnakom tak odpoved znie : Nie
buchač
26.11.12,22:03
Otváraš novú tému s tým istým problémom

Odpovede sú zvýraznené ...

Tak kedže som tu už raz o tomto probléme písal ale kto nečítal tak tu je :
Mám taký problém ..
Mám 13 za mesiac 14 a objavil sa taký menší problém..
Z malých problémov zvyknú byť neskôr aj tie veľké ...
čítal som na internete o
Ser na internet...
červýkoch v zadku ale nijaký z nich sa nepodobal na toho ktorého som videl ja : bieli ako červík z čerešne akurát ked je vonku na vzduchu akokeby vyschol po 5m.
Hýbal sa iba trochu a potom akokeby zomrel..
Ako som povedal bol bielej farby bol malí asi 1-2 cm a hrubý/tučný necelý 1 cm..
dosť ma to znepokojuje kedže som ich videl už asi 4 alebo 5..
ako som už písal nechcel by som to povedať rodičom
Komu inému to ale chceš povedať ???....kamarátom ???
a už vôbec by som z tým nechcel íst ku doktorovi..
Skús ísť za Ficom ...ten vie všetko...
Počul som že sa to dá vyliečit cesnakom
Vieš , čo všetko som ja počul ...???
Keby sa každý liečil z počutia , na svete by bolo oveľa menej ľudí ..
.. čo si o tom myslíte
Myslím si , že si puk ( slušne povedané )...
a ako sa to dá vyliečit ?
Lekár povie...
Prosím súrne rady ! dakujem

Nehnevaj sa , no nie si normál , keď v sebe živíš tie potvory ...
Nestačia Ti tie bacila , ktoré nevidíš ??...a sú k tomu ešte aj neškodné ....

Normálne sa Ti divím ......fakt divím a nechápem ...
buchač
26.11.12,22:06
Kedže som už písal 2x že rodičom to nepoviem a kôli tomu ku lekárovi nepôjdem kedže to nieje nebespečné a ževraj sa to dá vyliečit cesnakom tak odpoved znie : Nie

Rodičom nepovieš , k lekárovi nepôjdeš ...

Nuž Petrík ....tak od srdca Ti poviem ...
Je už veľa hodín ...skoro polnoc ....deti by už mali spať a nie otravovať dospelých s blbosťami ....
Kvaka
26.11.12,22:06
Danushka, našla som ich, ale nepustí, treba dopísať http://cs.wikipedia.org/wiki/*okotice (http://cs.wikipedia.org/wiki/*****ice)
danushka
26.11.12,22:07
Nechcem Ťa Petrobras strašiť, ale pred chvíľkou som doplnila Tvoju pôvodnú tému o ďaľší príspevok.
Však odbeni a počítaj, fakt to môže byť kadečo, ja by som to len cesnakom neliečila. ;)
danushka
26.11.12,22:09
už :))))
Petrobras
26.11.12,22:37
Už som asi zistil že sú to Hlisty
Usúdil som to podla približnej velkosti a farby a aj podla toho že každý den jem viac sladkostí ako je takzv. Priemer
Ked som bol malí rodičia mi hovorili o Hlistoch a ja som im neveril že niečo pod. existuje :))
No teraz ich asi mám a verím tomu až velmi..
Každopádne sa idem pustit do čítania ohladom toho ako sa ich zbaviť.. kedže v druhom článku ma odsudzovali pre číslo rokov ktoré som na zemy.. = 14..
Neide o to kolko mám rokov ale čo mám v hlave.. oni asi nič .. ale som si istý že keby mali podobný problém tak by písali tiež :))
Každopádne Vdaka za rady ;))
Kvaka
26.11.12,22:58
Hlísty to nebudú, tie sú dlhé aj 30 cm, ty máš asi mrle, takže ak nechceš ísť k lekárovi, nájdi si, ako sa ich zbavíš bez liekov.
Chobot
26.11.12,23:24
Kedže som už písal 2x že rodičom to nepoviem a kôli tomu ku lekárovi nepôjdem kedže to nieje nebespečné a ževraj sa to dá vyliečit cesnakom tak odpoved znie : Nie

Ešte jednu tému otvoríš ohľadne červíkov, tak ťa vylúčim z porady.
bodliak
27.11.12,05:47
Ešte jednu tému otvoríš ohľadne červíkov, tak ťa vylúčim z porady.

Možno to skúsi ešte raz. Ako rybár.
bettylou
27.11.12,05:57
laktobacil je tiež parazit napr
gypsynka
27.11.12,06:03
Prepáč, omylom som ťukla na neužitočné
bettylou
27.11.12,06:04
levanduľový čaj ich paralyzuje a tak sa nemôžu celkom dobre rozmnožovať, teda samičky ktoré prejdu tvojim traktom , aby u ri.i nakládli vajíčka sú potom neplodné, ale bez ostatnej liečby ti to je na prd
mareko
27.11.12,07:42
Keď nechceš lekára ani rodičov, tak choď aspoň do lekárne a tam ti možno predajú dáky voľnopredajný liek na likvidáciu mrle ľudskej. To je asi jediné, čo sa ti dá ešte poradiť.
evuš
27.11.12,07:54
:D:D...bóžinku ľudia, ja som sa na tých Vašich príspevkoch tu tak nasmiala :D:D Ďakujem Vám zato !!!

A Ty mladý nebuď taký múdry a vzťahovačný !!!! Choď k lekárovi, predpíše Ti lieky na 3 dni a budeš mať po probléme !!! ;)
lofr
27.11.12,08:08
Parazitom sa venujem cca rok, a dost som sa pousmial na tejto teme.
Takze v skratke:
cesnak nepomoze, na to su specialne tvrde kury... ano stara mama vyliecila... ale stara mama bola v 80tke odolnejsia, nez vacsina mladych bab v 20...na 3 strucikoch som sa dost pobavil. Dalej... aky cesnak? Ten z obchodu? Na tom si skrkavky pochutnaju. Rozdiel medzi poctivim domacim a tym z obchodu je asi taky, ze ked zjem jeden strucik domaceho, tak mi vystipe hubu asi ako zo 4 z obchodu. Takze aj toto treba zaratat v kure.
Vermox... na mrle staci, skrkavky dava dole uz tazsie. Davky ktore lekari prepisuju, su smiesne.

Vo vseobecnosti, na to, ze ti (bezny slovensky) lekar vylieci parazity, zabudni. Budes to dostavat stale dokola. Niektori z nich ani nevedia, kedy pouzit Vermox a kedy Zentel. (ten moj nevedel, musel som mu to vysvetlit, ale nakoniec som si ho aj tak musel zhanat na cierno, lebo take davky, ake treba, by mi nepredpisal... na ucinnu kuru treba tak 10-15 krabiciek Vermoxu, nie 1 alebo 2, ako predpisuju)

Ziaden cervik neprezije zivy cestu traviacim traktom, okrem parazita, takze zabudni na to, ze je to nieco ine, nez parazit, pokial sa to hybe.

Ze vraj vajicka... tak tu som sa uz schuti zasmial (prepacte)... vajicka mrl su najmensie zo vsetkym parazitov a pritom, vajicka ziadneho parazita niesu viditelne volnym okom. Kazde je mensie nez 0,1 mm... gratulujem ak je to niekto schopny uvidiet na toaletnom papieri... to musi mat asi v oku zabudovany mikroskop.

Vajicka mrl su najinfekcnejsie zo vsetkych parazitov, pretoze maju tak male vajicka, ze ako jedine sa prenasaju dokonca vzduchom, na prachovych ciastockach. Ked si vytres zadok toalentym papierom, poskrabes sa na zadku, alebo prdnes... okolie ti moze podakovat. Staci ich vdychnut... ak chces byt cisty, zabudni v tejto spolocnosti, ze existuje ina cesta, nez mat supersilnu imunitu, a dodrzovat maximalnu prevenciu a cistotu, a pravidelne jest protiparazitalne byliny a cesnak a to v takych davkach, ze priebezne likviduje vajicka, ktore kade-tade vdychujes. Ak mas rodinu, ktora na ocisty dlabe, tak prevenciu musis este zdvojnasobit.

Ludia su tak zamoreni parazitmi, ze je to hroza. Odcervis sa raz, chytis to znovu jak nic. Takze jedina cesta su tvrde kury, a prevencia a cistota. Lenze ked vacsina ludi zije jak prasata, muchluju sa s domacimi zvieratami ("milujem" zeny, ktore bozkavaju psov na usta... psa odcervuju 2x do roka, seba nie... vtipne, hnusne a stupidne zaroven)

Skravky (hlisty) mozu mat 20 cm (aj viac, aj 50cm v extremnom pripade)... ale mlade skrkavky, mozu byt aj mensie... a hlavne larvy, ale tie by nemali ostavat v creve preto si tiez myslim, ze su to mrle.

No asi tolko na uvod. Momentalne si trufam tvrdit, ze vacsina ludi ma najviac chorob prave z parazitov, a najhorsie je, ze iste spolocnosti chcu, aby to tak bolo a podla toho su patricne vyskoleni a vybaveni aj lekari. Su to idealny zarabaci... generuju choroby, nezabijaju svojho hostitela, udrzuju ho pri zivote, casom na plnej igelitke liekov a snazia sa ostat nevideni. Bajecne... co viac si moze penazenka farmaceuta priat, aby mali ludia parazitov a prd o nich vedeli, vratane lekarov...
bodliak
27.11.12,08:30
Zožrať 7 až 10 násobok dávky predpísanej lekárom mi pripadá krajne nezodpovedné.
Ale pán je labužník a svojím červom sa venuje už rok.
O rok - dva, pri pečeňových testoch, zapadne do kategórie ťažkých alkoholikov s pokročilou cirhózou alebo mu odídu ladviny.
Zato bude plný chemického svinstva, že ho ani v hrobe červy nebudú chcieť.
danushka
27.11.12,08:38
nemám až také vzdelanie, aby som vedela tieto veci, ale snáď pre laktobacila nebudem hostiť u seba iných parazitov, ktoré páchajú riadnu galibu v organizme
Silvernola
27.11.12,11:20
Myslím, že na svete niet tvora (nemám na mysli len človeka), ktorý by nemal parazita. Ide tu skôr o to, aby to neprekročilo mieru. Samozrejme tráviace problémy, chudnutie, svrbenie nosa, uší, análneho otvoru, kašeľ ap. sú príznakmi, že nevítaných hostí je viac, než je únosné, alebo k nám zavítali hostia priam nebezpeční. Ale zbavovať sa absolútne všetkých, to je s prepáčením priam obsesia. V bežnom živote netreba sterilitu, stačí "občianska" hygiena.
korela
27.11.12,11:51
Myslím, že na svete niet tvora (nemám na mysli len človeka), ktorý by nemal parazita. Ide tu skôr o to, aby to neprekročilo mieru. Samozrejme tráviace problémy, chudnutie, svrbenie nosa, uší, análneho otvoru, kašeľ ap. sú príznakmi, že nevítaných hostí je viac, než je únosné, alebo k nám zavítali hostia priam nebezpeční. Ale zbavovať sa absolútne všetkých, to je s prepáčením priam obsesia. V bežnom živote netreba sterilitu, stačí "občianska" hygiena.

Prosím ťa, mohol/-la by si vysvetliť, čo si ty osobne predstavuješ pod občianskou hygienou?
Úplne vážne.
kukučka
27.11.12,12:03
1. ocenila som lofra a myslím, že sa netreba vysmievať
2. buď rád ak nemáš podobné problémy, lebo lekár ti fakt nepomôže
3. voľnopredajný liek? zabudni, ľudia zháňajú v Nemecku, alebo od zverolekárov
4. atď, atď
Pre tých, ktorí chcú čítať viac, alebo majú závažné zdravotné problémy, prikladám link

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1378
Silvernola
27.11.12,13:15
Prosím ťa, mohol/-la by si vysvetliť, čo si ty osobne predstavuješ pod občianskou hygienou?
Úplne vážne.

Bežná hygiena, ktorú dodržiava väčšina z nás. Obyčajné mydlo (za normálnych okolností netreba antibakteriálne), samozrejmé umývanie rúk pred jedlom a po použití WC,... Nič nepreháňať. Baktérie vždy boli, sú a budú prirodzenou súčasťou nášho prostredia a treba si na ne odmalička zvykať. Mnohé alergie sú dôsledkom prehnanej hygieny (na Luníku alergie nepoznajú). Proste, nie nemocničná hygiena.
petermikuláš
27.11.12,14:07
ak niektorí tvrdíte, že v prípade črevných parazitov ako sú hlísty, mrle a pod. Vám lekár nepomôže a treba chodiť pre veterinárne lieky do Nemecka a pod. /neskutočné bludy/, resp. sa liečiť sám a podobne tak načo sú Vám lekári, zrušme teda v tomto prípade napr. infektológov alebo internistov. Niektorí nemáte ani páru o tom čo tu píšete a len podotýkam, že na podobné prípady myslí aj legislatíva, pretože ak úmyselne neliečite mniektoré svoje infekčné alebo parazitórne ochorenia môžete byť aj trestne stíhaní za šírenie ochorenia medzi iných ľudí
korela
27.11.12,14:43
Bežná hygiena, ktorú dodržiava väčšina z nás. Obyčajné mydlo (za normálnych okolností netreba antibakteriálne), samozrejmé umývanie rúk pred jedlom a po použití WC,... Nič nepreháňať. Baktérie vždy boli, sú a budú prirodzenou súčasťou nášho prostredia a treba si na ne odmalička zvykať. Mnohé alergie sú dôsledkom prehnanej hygieny (na Luníku alergie nepoznajú). Proste, nie nemocničná hygiena.
Čiže dodržiavanie štandardnej osobnej hygieny.
Aby organizmus zvládol baktérie, vírusy, musí byť dostatočne silný. Ale keď človeku podkopú zdravie parazity, zníži sa imunita, organizmus je oslabený, parazity sa šíria rôzne, napr aj vdýchnutím vajíčok parazita, výskytom v prírode vo vode na jazerách, štrkoviskách. Ide o to, že táto krajina nemá homogénnu skladbu obyvateľstva. Dobrovodský si môže urobiť hoci aj protihlukovú, antibakteriálnu a ešte neviem akú stenu od susedov, ale zafúka vietor a má od nich prach z dvora u seba doma až v izbe, ak mal otvorené okná. Videí je dosť. Vyjadrili sa k tomu stavu niekedy hygienici? Dotýka sa to samozrejme aj všetkých okoloidúcich.
Toľko k "občianskej" hygiene. Stačí, aby chodievali do toho istého obchodu, MHD, deti do spoločných tried. Neviem či tam deti vďaka tomu pochytia imunitu, alebo to s nimi pôjde dolu kopcom.
Neverím, že tam nie sú ložiská množstva chorôb, oni to zvládnu, sú od narodenia vybavení.
Veľmi by ma zaujímalo vyjadrenie našich hygienikov. A ich postoj k tomuto problému, pretože to problém je.

Bola by som rada, keby sa veľmi neodbočilo od hlavnej témy, ak by chcel niekto reagovať.
Kvaka
27.11.12,14:45
Petermikuláš, my ani tak netvrdíme, že netreba liečiť, iba chlapec, čo tému založil, odmieta ísť k lekárovi. Keďže nie je sám, čo toto odmieta a voľnopredajné lieky nie sú, tak sa tu spomínajú iné riešenia, napríklad kúpa dostupných liekov v Nemecku.
No a okrem toho, je isté, že nie každý s mrlami ide k lekárovi, mnohí aj tušia, že niečo majú, a liečia cesnakom a kapustou. Či sa to podarí zlikvidovať, je už iná vec, u niekoho áno, u niekoho nie. My sme voľakedy doma museli naše tri deti naraz preliečiť ružovým sirupom, aj keď iba jedno malo mrle.
Tu vyššie však kukučka pridala odkaz, kde som našla ďalší zaujímavý odkaz http://www.zapper.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=79

Treba si aj to prečítať. Doktorov potrebujeme, samozrejme, ale najmä takých, čo aj rozmýšľajú, teda skúsených, čo posudzujú pacienta komplexne, nielen z pohľadu toho svojho odboru, lebo potom súvislosti veľakrát unikajú.
korela
27.11.12,14:55
ak niektorí tvrdíte, že v prípade črevných parazitov ako sú hlísty, mrle a pod. Vám lekár nepomôže a treba chodiť pre veterinárne lieky do Nemecka a pod. /neskutočné bludy/, resp. sa liečiť sám a podobne tak načo sú Vám lekári, zrušme teda v tomto prípade napr. infektológov alebo internistov. Niektorí nemáte ani páru o tom čo tu píšete a len podotýkam, že na podobné prípady myslí aj legislatíva, pretože ak úmyselne neliečite mniektoré svoje infekčné alebo parazitórne ochorenia môžete byť aj trestne stíhaní za šírenie ochorenia medzi iných ľudí
Pán dr., koľko vzoriek stolice je potrebných vyšetriť, aby človek dostal potravinársky preukaz? Jednu.
Koľko vzoriek môžete priniesť, ak sa chcete presvedčiť na základe podozrenia na výskyt parazitov, pričom lekár súhlasí s vyšetreniami? Osobná skúsenosť - dve. Žalostne málo. Bol by zázrak, keby sa vajíčka objavili hneď v prvých vzorkách.
Dobre sa vie, že s potravinami pracuje veľa brigádnikov z rôzneho prostredia. Kto za ich správanie, vzťah k hygiene ručí? Je čas na ich kontrolu počas práce?
kukučka
27.11.12,14:57
Ja len na upresnenie dodám, že moja reakcia bola na lofra a pár bezprostredne nasledujúcich príspevkov, nie na autora témy.
Tomu samozrejme lekár od mrlí pomôže, pridám aj ja ešte jeden babský liek - povariť mak v mlieku a vypiť.
Link, ktorý som priložila, obsahuje 180 strán príspevkov ľudí, ktorým lekári pomohli akosi menej....A nie sú to bludy!

písali sme zároveň, ja ešte doplním dve otázky pre pána doktora:
1. Čo sa zisťuje zo stolice pri preventívnej lekárskej prehliadke?
2. Dá sa zo stolice zistiť prítomnosť všetkých parazitov?
Kvaka
27.11.12,15:01
Pán dr., koľko vzoriek stolice je potrebných vyšetriť, aby človek dostal potravinársky preukaz? Jednu.
Koľko vzoriek môžete priniesť, ak sa chcete presvedčiť na základe podozrenia na výskyt parazitov, pričom lekár súhlasí s vyšetreniami? Osobná skúsenosť - dve. Žalostne málo. Bol by zázrak, keby sa vajíčka objavili hneď v prvých vzorkách.
Dobre sa vie, že s potravinami pracuje veľa brigádnikov z rôzneho prostredia. Kto za ich správanie, vzťah k hygiene ručí? Je čas na ich kontrolu počas práce?
No, to veru pravda je, tie vzorky boli aj v tom odkaze spomenuté:
Anální otisk na roupy :
Budete-li ho provádět za dne, nemůžete mít úspěch. Z vajíček roupů, které samička klade
asi hodinu-dvě poté, co hostitel usne,/ když už se moc nemele a je v teple/,se do ŠESTI HODIN vylíhnou larvy.
Ty se buď otěrem dostanou na prádlo noční nebo ložní, nebo zalezou zpátky. Klade-li samička o půlnoci, v šest ráno už není k nalezení jediné vajíčko. Půjdete-li v osm na anální otisky k lékaři, dozvíte se, že jste zdravý. Navíc už se anální otisky stejně neprovádí. /Finance ?/ Správně by lékař měl dát matce speciální pásky a požádat ji, aby otisk provedla sama, dvě hodiny po usnutí dítěte.
Halli
27.11.12,15:25
s tým bozkavaním psov na usta, to je fakt choré, a tiež s nimi chrápať...
premiko
27.11.12,15:40
radit tu nejake samoliecby je nezodpovedne !

pracujem v potravinarskom priemysle, viem o com hovorim, je to tortura co si musi nas zamestnanec prejst, aby mohol pracovat vo vyrobe

tu je naivny somar, co sa len hambi ? ist za lekarom ci dokonca vlastnymi rodicmi, neuvedomujuc si ??? ze ohrozuje ludi okolo seba !

robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?
misoft
27.11.12,15:49
mimotemy Šak nech ich "použije" ako návnadu na rybačke :D.

Ale vážne - že nechce s tým k lekárovi - nevie, či to nie je ešte horšie, nevie, či tým neohrozí aj iných - a na to sú §!
danushka
27.11.12,15:54
robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?

Myslím si, že si robí srandu...
Ono totiž tie samičky keď kladú vajíčka, tak je to tak nepríjemné, že normálny smrteľník to nevydrží.
Zhruba pred 5timi rokmi moja dcéra deň pred odchodom na dovolenku mala mrle. A na ten just naša lekárka mala dovolenku.
Prišiel večer a začal cirkus, svrab na nevydržanie.
Našťastie som upýtala lekárničku, aby nám predala Vermox a to sme sa teda preventívne všetci doma liečili, upozornila nás na to a po tejto liečbe sme sa ešte raz preliečili, už si nepamätám, či to bolo po dvoch týždňoch, alebo po mesiaci.

Pátrali sme, kde sa dcéra mohla infikovať.
A prišli sme na to, že sa naťahovala so susedovie mačatami. Odvtedy si dáva pozor a cudzie zvieratá nechytá. Vždy som ako matka dávala veľký pozor pri malých deťoch na otvorené pieskoviská. Napriek tomu sa moje deti v útlom detsve infikovali toxoplazmózou a toxokarózou a príznaky boli skryté. Len sa ťahali časté ochorenia, prechladnutia a potom sme požiadali lekárku o vyšetrenie krvi a ostali sme prekvapení.

Preto si myslím, že veľká populácia ani len netuší, čo jej koluje v útrobách organizmu.
korela
27.11.12,16:46
radit tu nejake samoliecby je nezodpovedne !

pracujem v potravinarskom priemysle, viem o com hovorim, je to tortura co si musi nas zamestnanec prejst, aby mohol pracovat vo vyrobe

tu je naivny somar, co sa len hambi ? ist za lekarom ci dokonca vlastnymi rodicmi, neuvedomujuc si ??? ze ohrozuje ludi okolo seba !

robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?

Aj ja viem určite o čom píšem. Akú tortúru podstupujú? Že lekár vydá potvrdenie na základe jednej vzorky, keď podľa mojej priateľky lekárky sa môže nájsť nález až v 12 až 16-tej vzorke? Áno, môže ohrozovať min. rodinu. Ak si si všimla moje príspevky, tak som poukazovala na nedokonalé, takmer žiadne vyšetrenia. Lekári to musia vedieť.
Podľa Američanov, ktorí si začali viac všímať túto problematiku, tvrdia, že v západnej civilizácii má 85% obyvateľov parazity, vďaka výskumom chcú prehodnocovať štyri medicínske odbory - interné lekárstvo, psychiatriu, fyziológiu, teraz si nespomínam na štvrtý. A to je 21. st.
Tak koho až tak ohrozuje, ak sa ohrozujeme prakticky všetci navzájom?
Možno sa bojí zadávateľ kolonoskopie, keď sa vyhýba lekárom, je to zbytočné, lebo v jeho veku by to určite neriešili týmto spôsobom. Ak aj nie, tak toto je tak tabuizovaná téma,
že je vhodné podať okolo nej nejaké info.

Cesta preliečenia pilulkami je určite ľahšia cesta, ako sa ich zbaviť vyhladovaním.
Pritom spomínal svoje stravovanie, veľa sladkého. Nič lepšie im nemôže podávať. Dostane sa do začarovaného kruhu, ide o to, že parazit si určuje sám, čo bude konzumovať.
Tá príšerná chuť na sladké, čo sa zmocňuje človeka, je tiež jedna z alternatív, prečo sa človek nemôže zbaviť záchvatov na sladké.
Plus škroby, proteíny. Tie však vynechať svojvoľne najmä vo svojom veku nemôže, iba pod dohľadom lekára.

Ľuďom pribúdajú dg, sú podvýživení, telo reaguje po svojom, ak nemá dostatok minerálov, vrátane železa, ako môže zdravo prosperovať? Chudokrvnosť, depresie, úzkosti, závrate, slabosť, chronická únava, poškodzovanie stien čriev, atď. Podľa mňa aj PP. Len stále nechápem, prečo ľudia končia u psychiatrov, namiesto na interne., gastre. Aj s hel. pylori. A celiakiou.
Darmo gastroenterológovia apelujú na praktických a detských lekárov. Hrach na stenu...
premiko
27.11.12,22:37
ja som nereagoval na teba, nespochybnujem tvoj nazor, reagoval som bezprostredne na diskusiu ... ;)
lofr
28.11.12,08:14
Zožrať 7 až 10 násobok dávky predpísanej lekárom mi pripadá krajne nezodpovedné.
Ale pán je labužník a svojím červom sa venuje už rok.
O rok - dva, pri pečeňových testoch, zapadne do kategórie ťažkých alkoholikov s pokročilou cirhózou alebo mu odídu ladviny.
Zato bude plný chemického svinstva, že ho ani v hrobe červy nebudú chcieť.

Prave naopak, ludia, co riesia parazitov, maju jedini vyhliadky neskoncit plni chemickeho svinstva a na igelitke liekov, ako vacsina tych, co slepo pritakavaju panom MuDrom. To nieje ziadna teoria, to je prax, ktoru uvidi, len co clovek trochu otvori oci. A zaroven je to aj uplne logicke. Na pochopenie tejto skutocnosti treba jedinca s mierne nadpriemernou inteligenciou a logickym myslenim.

A este, prosim, nastuduj si, aka zataz na pecen su antihelmetika a ake kury sa pouzivali tam, kde to mysleli s odparazitovanim vazne (Afrika - 70te az 90te roky, ked sa nove antihelmetika testovali)... budes dost prekvapeny.
Silvernola
28.11.12,10:13
zaroven je to aj uplne logicke. Na pochopenie tejto skutocnosti treba jedinca s mierne nadpriemernou inteligenciou a logickym myslenim.


Ty sa očividne považuješ za vysoko nadpriemerne inteligentného, že takto popieraš sám seba! "Bajecne... co viac si moze penazenka farmaceuta priat, aby mali ludia parazitov a prd o nich vedeli, vratane lekarov... " Buď si istý, že taký parazitológ študuje oveľa dlhšie než jeden rok, a nie zo všelijakých , často pofidérnych internetových zdrojov.
lofr
29.11.12,08:28
Buď si istý, že taký parazitológ študuje oveľa dlhšie než jeden rok, a nie zo všelijakých , často pofidérnych internetových zdrojov.


Opat teoria a prax. Na Slovensku je plno studovanych ludi (teoria - malo by byt vsetko super a fungovat) a v realite vedia prd (prax). Koniec koncov, tak to tu aj vyzera.

Casto "pofiderne internetove zdroje" su jedinou moznostou ako sa dopatrat k pravde, co uz nejeden mudrejsi clovek pochopil, a nema problem ani s tym vyselektovat pravdive informacie od balastu, pretoze mu v zivote pomahaju dve veci, s ktorymi ti prajem, aby si sa raz zoznamil: vycibrena intuicia, ktora ho vedie a nadhlad nad vecou.
Ti, co sa vzdelavaju iba z oficialnych zdrojov, v dnesnej dobe casto nemaju daleko od nabozenskeho fanatika s vierou v ich vlastnu nemennu a nemyliaciu sa Bibliu. Nie v tom v podstate ziaden rozdiel. Co im napisu do ich svatej knizky, to je nemenna pravda, a uz sa nepytaju dalej. Idealne ovecky na manipulovanie.

Este na margo oficialne vystudovanych ludi a parazitov. Parazitologia je najmenej preskumana oblast mediciny, samotni lekari a parazitologivia su casto v rozpore. Poviem ti to ludovo... uz samotna medicina vie o zivote vlastne dokopy prd, parazitologia este z toho prdu prd. Kazdy rok sa v tychto kruhoch urobi niekolko sokujucich novych objavov, takze byt si isty oficialnymi zdrojmi, je rovnake, ako byt si isty softwarom, ktory je vo verzii 0.1 beta. Nehovoriac o tom, ze do ich skript a oficialnych zdrojov im pustia iba to, co maju vediet. No a to v zahranici su este ako tak pruzni, na slovensku pruznost vacsinou chyba. Kludne nech si studuju z 30 rokov starych skript kolko chcu, ale ten co pouziva internet a vlastnu hlavu, bude aj tak o 10 krokov vpredu.
Ak chces nieco viac vediet, ako je to s parazitologiou na slovensku, odporucam ti vypocut si tuto damu:
https://www.vedatechnika.sk/SK/VedaASpolocnost/NCPVaT/video/Stranky/2011-Bratislava-Anna-Totkova.aspx

Realita. Nie teoria. Teoria je taka, ze vystudovani ludia by mali mat lepsie vysledky nez ona... Prax? Nemaju. Kam sa stratili roky studia? Tam zmizla teoria? Porozmyslaj... zozrala ju realita zivota.
Poviem ti, ze nezavisle na tom, kolko si lekari nastudovali, radsej by som sa liecil u tejto tety. No a teraz ta najlepsia vec... kedze video je zverejnene, nemohla si ani dovolit povedat plnu pravdu, ako to chodi, keby si sa s nou porozpraval za zavretymi dverami, ostal by si sokovany este daleko viac, nez z toho videa. Nemoze si vsak dovolit povedat na plnu hubu vsetko tak, ako to je, to by velmi rychlo (na slovensku) skoncila.

Ok, nikoho nebudem presviedcat, na to nemam energiu ani cas, uz beztak som napisal az dost. Tak nech si kazdy spravi nazor sam...
kopretinka
29.11.12,08:56
to video tam nie je....alebo teda mne nejde...?
petermikuláš
29.11.12,09:48
kašlite na to zadavateľ témy si tu z nás všetkých urobil srandu a doma sa dobre baví nad našim snažením sa mu odpovedať
fortunka
29.11.12,09:51
No treba ist k lekarke, da ti sirupcek, vypijes... o dva tyzdne znovu a mas pokoj... neries :)))
kukučka
29.11.12,09:53
písali sme zároveň, ja ešte doplním dve otázky pre pána doktora:
1. Čo sa zisťuje zo stolice pri preventívnej lekárskej prehliadke?
2. Dá sa zo stolice zistiť prítomnosť všetkých parazitov?

Prosím, môžeš mi odpovedať?
korela
29.11.12,10:19
kašlite na to zadavateľ témy si tu z nás všetkých urobil srandu a doma sa dobre baví nad našim snažením sa mu odpovedať
Osobne som veľmi rada, že tu niekto vôbec uviedol túto tému i keď takýmto spôsobom.
Ja som nemala odvahu, nakoľko sa predsa jedná o chúlostivé informácie.
Ale príspevok tohto znenia by som práve od psychológa neočakávala.
Ono ide ešte aj o to, že človeku pri takomto ochorení hrozí pobyt na infekčnom oddelení na samostatnej izbe, a nebol by to iba mesiac. Zrejme čo sa zistí po vyšetrení.
Nakoniec by som uvítala, aby sa zadávateľova téma premenovala na parazity, vo všeobecnosti a pokračovala v osvete ďalej.
petermikuláš
29.11.12,10:47
Prosím, môžeš mi odpovedať?

1. neviem, nie som obvodný /všeobecný/ lekár
2. nedá

p.s. problematika parazitov je tak zložitá, že na tomto fóre relevantne diskutovať o tom je nemožné preto som sa už ani viac nezapájal do tejto témy, resp. keď som si uvedomil, že zadávateľ témy si z nás robí srandu a keď som si uvedomil, že tu začal radiť "odborník" ktorý sa venuje tejto problematike už jeden rok. V poslednom čase som si všimol, že rubrika Zdravie sa mení pomaličky na všetko možné len nie na serióznu rubriku Zdravie. Preto na niektoré témy odpovedám, ale zisťujem, že mnohí zadávatelia si aj tak spravia po svojom, resp. keď zadávajú tému tak chcú počuť len jednu konkrétnu odpoveď , ktorú chcú počuť. Inak budú diskusiu ťahať donekonečna až kým im niekto nenapíše čo chcú počuť. Potom tu začína byť početná skupina zadávateľov, ktorí si napíšu problém do rubriky Zdravie, ale už vopred sú rozhodnutí neriešiť svoj zdravotný problém u zdravotníka, ale hľadajú všetky možné aj nemožné riešenia z oblasti podivných a pochybných liečiteľských praktík a parapsychológie a iných pokultných oblastí.
V súčasnosti je jeden z "módnych" trendov aj poukazovať rôznymi "pristrojmi" podotýkam necertifikovanými, nevedeckými ľuďom na množstvo rôznych "červov" v ich črevách a následne im ponúknuť "zaručene" účinné tabletky, ktoré oni predávajú na ich zlikvidovanie. Robí sa to mimo poľa medicíny a vyšetrujú to rôzni "odborníci" na črevnú a parzitárnu problematiku, ktorí nemajú žiadne zdravotnícke vzdelanie ale len nejaké kurzy resp. načítané texty tendenčne a komerčne zamerané. Prvoradé je tu vystrašiť človeka, ukázať mu aké všelijaké parazity má a následne mu predať likvidačné výrobky na ne. Trochu mi to pripomína podomové predávanie superdrahých vysávačov spred dvadsiatich rokov, keď Vám na dvere zazvonil díler, povedal Vám aký unikátny je ten vysávač, povysával Vám, ukázal čo všetko to povysávalo a následne a to je kľúčové - vytiahol blok formátu A4 a ukázal vám na A4 takého roztoča z Vášho koberca ešte lepšie z postele. No a keď ste videli takú príšeru vo veľkosti A4 tak každému normálnemu človeku bolo z toho zle a kto by už len chcel mať doma také svinstvo. Čo už na tom, že Vám niekto ukázal niečo čo voľným okom nevíte pretože to bolo 400 000 krát zväčšené? Psychologický efekt to vyvolalo, ukázali Vám netvora z vášho koberca, Vy ste sa zľakli a kúpili vysávač aby ste sa tých netvorov raz a navždy zbavili.
Samozrejme, že tak ako písala Danushka, tiež nesúhlasím s tzv. psychiatrizáciou pacienta, to znamená keď nevieme v danom momente pacientovi zistiť čo mu vlastne je, tak ho pošleme na psychiatriu a jeho telesné symptómy zvedieme na psychiku. Sám som voči tomu vždy v nemocnici pri konziliárnych vyšetreniach bojoval a tlačil som somatických lekárov do toho,aby ´dalej zisťovali príčinu a "nehádzali" to hneď na psychiku pacienta. Samozrejme, že v prípadoch, že človek trpí a nevie čo mu je tak vždy je tam aj istý podiel psychike, lebo kto by už bol psychicky vyrovnaní keď telesne trpí. Ale nedá sa zjednodušovať si prácu tým, že poviem pacientovi to sú len Vaše psychické problémy.
korela
29.11.12,10:48
radit tu nejake samoliecby je nezodpovedne !

pracujem v potravinarskom priemysle, viem o com hovorim, je to tortura co si musi nas zamestnanec prejst, aby mohol pracovat vo vyrobe

tu je naivny somar, co sa len hambi ? ist za lekarom ci dokonca vlastnymi rodicmi, neuvedomujuc si ??? ze ohrozuje ludi okolo seba !

robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?
Premiko, ešte raz zareagujem na tvoj príspevok.

Ako prísť "legálnou" cestou k všetkému možnému, aj k parazitom


Počas školy som brigádovala vo veľkopekárni. Mojou prácou bolo ukladať upečené horúce chleby s "azbestovými" rukavicami do pojazdných regálov.Predtým ako vychádzali z kontinuálnej pece na páse po štyroch vedľa seba, padali do plechového korýtka, tam som ich musela v rýchlosti potrieť studenou vodou, aby kôrka získala lesk. Malým dreveným zašlým zmetákom s vodou z pozinkovaného zašlého starého vedra.
V prípade aspoň jedného nutného vzdialenia za celú zmenu, som musela prejsť cez dvor, blato - neblato, a rýchlo zabehnúť späť.
Podľa vedúceho zmeny nebol nikto nikdy na zastúpenie, tak ma pri návrate na podlahe čakali pecne chleba. Na tej podlahe, kde chodil každý a ja s čerstvo zašpinenými topánkami z cesty po dvore, ale čo bolo horšie, aj z hyg. zariadenia. Mydlo tam samozrejme nebolo nikdy. Stačila čistá voda? Bolo to proti môjmu svedomiu, ale nedalo sa tomu nijako vyhnúť.

Pritom stačilo pre prípad, že sa obsluha na chvíľu vzdiali, pridať výsuvnú zásuvku na kolieskach, aby sa chlieb nesypal na zem.
Bola som príliš mladá, nevedela som ešte o podávaní zlepšovákov.
petermikuláš
29.11.12,10:49
s najväčšou pravdepodobnosťou by sa liečil doma a nebol by vôbec hospitalizovaný, tobôž nie mesiac na samotke
lofr
29.11.12,14:15
že tu začal radiť "odborník" ktorý sa venuje tejto problematike už jeden rok.
"odbornik" si dokazal vyliecit svoje zdravie za 9 mesiacov viac, nez lekari za 15 rokov.
"odbornik" nachadzal pocas niekolkych mesiacov svojich "odbornych" kur v stolici niekolkocentimetrove blanite utvary, od 1 cm az po 40-50cm (mam aj vsetko nafotene, su to desiatky a desiatky dost nechutnych fotiek), napriek tomu, ze Odbornici mu vracali vsetky vysetrenia na parazity negativne, nasledkom coho sa "odbornik" nastval a priniesol im niekolko tychto objektov osobne, co identifikovali na pohlad ako (pravdepodobne) natravene skrkavky. Ked to poslali do labaku, opat negativne (udajne to parazit nebol - 30 cm dlhy slizky utvar, viem presne co som jedol a viem, ze z potravy to nemohlo byt, mam cca rovnaku stravu, a pred antiparazitalnymi kurami som si nikdy take veci v zachode plavat nevsimol... hmmm, takze logika, co to mohlo byt... podla Odbornikov asi spageta, ktoru som jedol naposledy mesiac dozadu).
"odbornika" vsak neoklamu a vedel, ze to boli parazity.
Aby sa nepovedalo predpisali mu pre istotu (az) 2 flasky Zentelu (wow az 2, na ucinnu kuru podla praktickych skusenosti ludi, co sa z toho dostali, ich treba tak 25)
Samozrejme, po 3 tyzdnoch vysledky negativne (2 flasky Zentelu ho zazracne vyliecili! Hoci samozrejme nevedeli, ze som si ich dokupil na vlastnu past 10x tolko), hoci zachod bol stale plny tych zahadnych blanitych utvarov.
Po niekolkych mesiacoch a neustalom priebeznom odchode stoviek takychto utvarov (a roznych inych) vyrazne zlepsenie zdravia, hlavne v bruchu, zmiznutie vsetkych prejavov kandidozy, ktoru som roky nevedel vyliecit ani brutalnymi kurami a dlhodobymi postami na zeleninovych stavach (vzdy sa vratila), vymiznutie 95% chuti na sladkosti a samozrejme, jazyk uz mesiace pekny ruzovy ako z rozpravky, kym roky dozadu potiahnuty bielym povlakom ako zasnezena luka), zmiznutie 95% nahodnych depiek a negativnych nalad, splastnutie brusnej dutiny (predtym bola nafuknuta), vyrazne vacsia odolnost proti chladu a zahrievanie tela (predtym neustale chladne ruky a nohy), zmiznutie roky trvajuceho zapalu mocoveho mechura (konecne mozem hodiny chodit po meste a vybavovat, bez toho, aby ma drazdilo kazdu hodinu ist sa vycurat), vymiznutie cudnych pocitov na lavej strane brucha (teraz uz viem, ze to bola spodna cast hrubeho creva), kde ma neustale drazdilo a nieco akoby vnutri skeklilo (teraz lava a prava strana brucha takmer s rovnakymi pocitmi pohody), zmiznutie alergie na mliecne vyrobky (250g tvarohu na veceru, a nic... predtym boli z toho zapaly hrubeho creva)...

Ja som teda s "odbornou" liecbou velmi spokojny, a rovnake vysledky ma niekolko dalsich "odbornikov", s ktorymi to riesime spolu... no a samozrejme, s Odbornikmi s 50 rocnou praxou mali aj oni rovnake skusenosti ako ja. Niektori dokonca skoro zaplatili dan najvyssiu, keby im nesvitlo vcas a nechopili sa ich "odbornici", ktori ich behom par tyzdnov "zazracnymi" antihelmetikami dostali na nohy, napriek tomu, ze podla Odbornikov ziadne parazity nemali. S tymto sa ako "odbornik" v tejto teme lucim.
Tak snad uz len na zaver: Parazitalnemu boju zdar! Nech vas nezozeru zaziva!
petermikuláš
29.11.12,15:09
" ....po neustalom priebeznom odchode stoviek takychto utvarov (a roznych inych)...od 1 cm az po 40-50cm..."
to naozaj myslíte vážne? veď každý kto ovláda minimálne základy anatómie gastrointestinálneho systému a tých ľudí je tu na porade viac čo čítajú príspevky, tak vie že to v žiadnom prípade nie je možné. Kde by sa Vám vôbec vošli?
" 250g tvarohu na veceru, a nic... predtym boli z toho zapaly hrubeho creva" - ak by ste mali zápal hrubého čreva teda mali by ste tzv. Ulceróznu kolitídu, tak by to každý gastroenterológ na kolonoskopii okamžite videl, nehovoriac o tom, že by ste mali krv v stolici a pod. iné závažné príznaky, ktoré by Vám život tak skomplikovali, že by ste ani do práce nemohli chodiť bez adekvátnej liečby. Takže asi zápaly hrubého čreva ste ťažko mali
Ak bojujete so svojimi parazitmi Vy v poriadku bojujte ako chcete ale neraďte tu ľuďom čo majú robiť v rámci svojho zdravia rôznymi technikami, ktoré nie sú nijak overené. Pretože sa Vás opýtam akú zodpovednosť za svoje rady preberáte. Ak žiadnu, tak v prípade, že niekomu ublížite ste nepotrestatiteľný. Ja tu tiež neradím rôzne "alternatívy" na zdôvodnenie ktorých nemám žiadny vedecký dôkaz. A rovnako neradím ani v sekcii statika budov, keď na to nemám patričné vzdelanie. Ja osobne mám myslím dosť v úcte pacienta, ale neznášam tie reči typu "doktori sú blbí, nič nevedia, vyliečte sa takto ako som to urobil ja...veď na škole ich nič nenaučia"
korela
29.11.12,15:23
V zdravotných potrebách predávajú chirurgické rukavice balík za pár eur.
korela
29.11.12,15:44
Na infekčnom na Kramároch na samotke mesiac so salmonelou. 6 roč. chlapec, o krátky čas dg celiakia.
korela
29.11.12,15:45
Predpokladám, ak by našli pásomnicu, tak pacienta nepustia do domácej liečby.
korela
29.11.12,15:57
Ty sa očividne považuješ za vysoko nadpriemerne inteligentného, že takto popieraš sám seba! "Bajecne... co viac si moze penazenka farmaceuta priat, aby mali ludia parazitov a prd o nich vedeli, vratane lekarov... " Buď si istý, že taký parazitológ študuje oveľa dlhšie než jeden rok, a nie zo všelijakých , často pofidérnych internetových zdrojov.


Nielen lekári, medicína napreduje, ale ešte nevie všetko. Skúsenosť je neprenosná. To po prvé.
Po druhé, nedá sa pochybovať, že parazitológovia vedia určite dosť, ale ako sa to prenáša do života ľudí, pacientov, ako sa prejavuje hygiena v praxi, kde je osveta? Okrem zvyšovania migrácie ľudí a prinášania nových chorôb. Ľudia čo sa venujú tomuto odboru, n e v e d i a skutočne o nich všetko, nepoznajú všetky druhy, nevedia ako sa správa jeden organizmus v druhom. Nevedia akými látkami toxikujú človeka. Ešte majú stále čo bádať.Lekári nepočúvajú pacientov ako kedysi. V mojej mladosti medzi prvými otázkami pri kontakte s praktickým lekárom bola otázka: Akú máte stolicu? Nepočula som ju veľmi veľa rokov, skutočne si ani nepamätám, kedy to bolo naposledy.Čo sa týka osvety,mnohí ľudia ho nemajú radi, ale dr. Bukovský sa snaží.
O.i. pred niekoľkými rokmi bol pozvaný do SRo, kde témou relácie bola stolica. Dvojhodinový čas bol max. vyplnený informáciami. Táto téma je dnes tabuizovaná, rovnako ako konštrukčne sú anonymné novodobé WC misy(prepáčte, tzv. člupáky). Z môjho pohľadu sú najmenej hygienické.
My sme mali niekoľko dg v rodine, ktoré nevedeli lekári zdiagnostikovať na veľkú škodu pacienta. V podstate išlo o elementárne vedomosti.
Vďaka internetu je dostupnosť informácií väčšia, lekári nie sú nadšení. Logické. Ani ja by som nebola nadšená.
Mne osobne niekoľkokrát pomohli alternatívci, nebyť nich, už tu nie som asi dávno.

A čo robí farmapriemysel, to snáď dnes vie už každý.
(Toto som neodoslala v noci, iba uložila, lofr ma predbehol. Okrem toho som toho názoru, že lofr neradil, iba opísal svoje skúsenosti. Okrem toho má na Porade viac príspevkov v iných témach, kde písal, ako prešiel očistou. Vložil sem vzácne skúsenosti, pretože mám podobné.)

Vidím že sa téma zasa uzatvára, Silvernola, Peterkos2.
peterkos2
29.11.12,17:32
Vidím že sa téma zasa uzatvára, Silvernola, Peterkos2.
Trochu nechápem.Chodím sem aj cez mobil,žeby som niečo nechtiac stlačil?!Samozrejme sa ospravedlňujem a prosím admina o vymazanie hlasu.Ďakujem
kukučka
29.11.12,17:37
niekedy sa stane
kukučka
29.11.12,17:54
Ďakujem moderátorovi za promptné znovuotvorenie témy, takže môžem znovu písať stratený príspevok.

Vďakabohu za alternatívnych lekárov aj liečiteľov a vďakabohu za stránku Upramene.cz
/Lekárov neznevažujem, aj som ich podporila v štrajku./
A neviem prečo je potrebné zatvárať túto tému a znevažovať lofra? Som presvedčená, že jeho príspevky sú veľmi osožné.
Ak vám na nete napíšem "skoč do studne!" a vy skočíte, vaši príbuzní ma budú žalovať?
Petrobras
29.11.12,22:21
Ludia ja som si z vás srandu nerobil..
Zistil som že to boli iba obyčajné biele takzv. Hlisty čo má skoro každý druhý na svete..
Každopádne dakujem za pomoc a poprosím admina o zrušenie témy ;) Dakujem
korela
30.11.12,00:28
Odporúčam každému, komu záleží na svojom zdraví, aby si prečítal Malachova - Totální detoxikacehttp://www.martinus.sk/?uItem=17045
Ja som sa vydala cestou TČM. Liečba účinná bez klasických liekov, na základe skladby stravy, veľmi zredukovanej počas 3/4 roka, iba zelenina+ metóda dr. Budwigovej. Bez proteínov, ovocia, cukrov, vajíčok. Pridávali sa na obed do zel. polievky riasy kemp, liečivé prípravky franc. íl, za sudena lis. olej. Mlganie olejom.MMS cez kúpeľ nôh, veľmi účinné. Plus akupunktúra. Pitie zel. štiav, pitný režim 2,5 l. Teraz som na troch litroch.
Úbytok svalovej hmoty sa prejavil po šiestich mesiacoch, už je to v poriadku. Očista a odkyslenie trvalo trochu viac ako rok. Potom pomalé pridávanie potravín.
Bez éčiek som dva roky. Žiadna šunka, tvrdé syry, milovaná niva, konzervy žiadne, tie ani predtým okrem sardiniek. Nie je to jednoduché, ale zatiaľ to ide. Stravujem sa iba doma, síce tak ako veľa rokov predtým, ale mám rada najmä indickú kuchyňu, tej som v meste nevedela odolať, či už v reštaurácii alebo fast foode. Žeby odtiaľ problémy?

Bonus: naučila som sa jesť zeleninu, prestala piť kávu úplne, bez cukrov, iba med,upravil sa tlak, znížil sa cholesterol už po 6 týždňoch, zbavila som sa dvoch liekov. A samozrejme odišlo, čo malo odísť. Tam proces nebol až tak jednoduchý. Lofr aj Malachov majú pravdu.
Návrat k dievčenským krivkám.

Čo sa týka toho prebytočného "materiálu" v črevnom trakte, tak niektoré kúsky dosahujú bežne desať metrov, ale aj 17m. Okrem vyciciavania živín svojím pohybom poškodzujú steny čriev.Sú prefíkané, hostiteľa si vážia, veď kam by sa presťahovali, tak sa správajú slušne, pokiaľ im nejde o život. U pásomnice pokiaľ žije hlavička, dovtedy žije. V prípade ohrozenia sa zbavuje článkov. Najživšie a najhlúpejšie na prezradenie sa sú asi mrle. To je ten lepší prípad.

Lofr pridal dobré linky v tejto téme, napr. ovocie a zelenina sa majú pár min. umývať až v 50 st. vode. To som doteraz nevedela. V závere studenou. Mäso dôkladne spracovať. je samozrejmé.
Do záhrady už bez chirurgických rukavíc nejdem.
Viac info je na stránkach v EN. Premorenie obyvateľstva je 85%. Veď koľko je iba tu založených tém, nafukovanie brucha, gastro problémy, únava....

Na základe skúsenosti odporúčam robiť kvalitnú očistu radšej pod dohľadom a pokynov lekára. Je jedno či ide o mladý alebo starší organizmus. Pomôže človeka podržať aj psychicky.
Silvernola
30.11.12,04:53
Neberme život príliš vážne.Aj tak z neho nevyviazneme živí.
Do záhrady už bez chirurgických rukavíc nejdem.
No, ďakujem pekne! Čo mám z takého života, keď paranoicky striehnem na každé možné riziko?! Kvalita sa netýka len telesného, ale aj duševného zdravia. Všetkého s mierou! Tisícky generácií našich predkov s parazitmi žili a ľudské telo je ne ne už prispôsobené. Ich totálne odstránenie je priam životu nebezpečné. V tráviacom trakte človeka je cca 1,5kg baktérií. Bez nich by sme neprežili.
Ako som už napísala inde, za bežných okolností stačí bežná, občianska hygiena.
Podľa môjho názoru (aj ja mám naň právo, aj keď sa od tvojho líši!), niektoré príspevky v téme prezrádzajú až istý druh fóbie.
Estetic
30.11.12,08:19
Až na to,že tá somarina je infekčná a nakazí cez kľučky deti v škole napriklad.
kukučka
30.11.12,09:17
Neberme život príliš vážne.Aj tak z neho nevyviazneme živí.
Do záhrady už bez chirurgických rukavíc nejdem.
No, ďakujem pekne! Čo mám z takého života, keď paranoicky striehnem na každé možné riziko?! Kvalita sa netýka len telesného, ale aj duševného zdravia. Všetkého s mierou! Tisícky generácií našich predkov s parazitmi žili a ľudské telo je ne ne už prispôsobené. Ich totálne odstránenie je priam životu nebezpečné. V tráviacom trakte človeka je cca 1,5kg baktérií. Bez nich by sme neprežili.
Ako som už napísala inde, za bežných okolností stačí bežná, občianska hygiena.
Podľa môjho názoru (aj ja mám naň právo, aj keď sa od tvojho líši!), niektoré príspevky v téme prezrádzajú až istý druh fóbie.

Naši predkovia žili aj bez ultrazvukov a mamografov a chemoterapie. Vraj až polovica onkologických pacientov nemá rakovinu, ale zapuzdrené parazity, ktoré lekári považujú za metastázy.

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1517
BXLmiami
30.11.12,09:34
Aj ja viem určite o čom píšem. Akú tortúru podstupujú? Že lekár vydá potvrdenie na základe jednej vzorky, keď podľa mojej priateľky lekárky sa môže nájsť nález až v 12 až 16-tej vzorke? Áno, môže ohrozovať min. rodinu. Ak si si všimla moje príspevky, tak som poukazovala na nedokonalé, takmer žiadne vyšetrenia. Lekári to musia vedieť.
Podľa Američanov, ktorí si začali viac všímať túto problematiku, tvrdia, že v západnej civilizácii má 85% obyvateľov parazity, vďaka výskumom chcú prehodnocovať štyri medicínske odbory - interné lekárstvo, psychiatriu, fyziológiu, teraz si nespomínam na štvrtý. A to je 21. st.
Tak koho až tak ohrozuje, ak sa ohrozujeme prakticky všetci navzájom?
Možno sa bojí zadávateľ kolonoskopie, keď sa vyhýba lekárom, je to zbytočné, lebo v jeho veku by to určite neriešili týmto spôsobom. Ak aj nie, tak toto je tak tabuizovaná téma,
že je vhodné podať okolo nej nejaké info.

Cesta preliečenia pilulkami je určite ľahšia cesta, ako sa ich zbaviť vyhladovaním.
Pritom spomínal svoje stravovanie, veľa sladkého. Nič lepšie im nemôže podávať. Dostane sa do začarovaného kruhu, ide o to, že parazit si určuje sám, čo bude konzumovať.
Tá príšerná chuť na sladké, čo sa zmocňuje človeka, je tiež jedna z alternatív, prečo sa človek nemôže zbaviť záchvatov na sladké.
Plus škroby, proteíny. Tie však vynechať svojvoľne najmä vo svojom veku nemôže, iba pod dohľadom lekára.

Ľuďom pribúdajú dg, sú podvýživení, telo reaguje po svojom, ak nemá dostatok minerálov, vrátane železa, ako môže zdravo prosperovať? Chudokrvnosť, depresie, úzkosti, závrate, slabosť, chronická únava, poškodzovanie stien čriev, atď. Podľa mňa aj PP. Len stále nechápem, prečo ľudia končia u psychiatrov, namiesto na interne., gastre. Aj s hel. pylori. A celiakiou.
Darmo gastroenterológovia apelujú na praktických a detských lekárov. Hrach na stenu...
Koľko vzoriek spravia lekári pri vstupnej prehliadke?Neviem,asi jednu ak sú tak nastavené pravidlá.Za socíka sa bežne brávali vzorky 3 a bralo sa to u detí ako signifikantné.
Ono nie je problém pre lekára pred vydaním potravinárskeho preukazu spraviť aj 16 vzoriek,ale uvedomila si si,že potom bude vstupnú prehliadku zamestnanec robiť mesiac a o tom koľko tá vstupná prehliadka bude stáť ani nevravím?Ved tie vyšetrenia stolice niekto musí zaplatiť a poisťovna to nebude.
lofr
04.12.12,09:19
Tak nech sa povinne ucia ludia vysetrovat si tie vzorky sami, nech im to povedia ze testy su nespolahlive lebo niesu peniaze, a su v tom na vlastnu past, ale pustit zaparazitovaneho cloveka naspat medzi ludi kvoli odflaknutej diagnostike, je non-sense
lofr
04.12.12,10:19
" ....po neustalom priebeznom odchode stoviek takychto utvarov (a roznych inych)...od 1 cm az po 40-50cm..."
to naozaj myslíte vážne? veď každý kto ovláda minimálne základy anatómie gastrointestinálneho systému a tých ľudí je tu na porade viac čo čítajú príspevky, tak vie že to v žiadnom prípade nie je možné. Kde by sa Vám vôbec vošli?

No ok, uz som nechcel reagovat, ale Vy si tusim chcete v tejto teme vykopat vlastny hrob.

Tak ok... teraz nachvilu odlozit jedlo... pri pocitaci sa jest nema.

http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&tbo=d&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=614&tbm=isch&tbnid=MuWdh_bVJDp8jM:&imgrefurl=http://sites.google.com/site/drjoea/git&docid=gMqE1-B5Fm7zCM&imgurl=https://sites.google.com/site/drjoea/Ascariasis-post-surgical-1c.jpg&w=800&h=600&ei=08S9UJuVJIeYtQarkIDoCw&zoom=1&iact=rc&dur=427&sig=107842496752321632706&page=1&tbnh=135&tbnw=200&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:7,s:0,i:104&tx=69&ty=65 (http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&tbo=d&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=614&tbm=isch&tbnid=MuWdh_bVJDp8jM:&imgrefurl=http://sites.google.com/site/drjoea/git&docid=gMqE1-B5Fm7zCM&imgurl=https://sites.google.com/site/drjoea/Ascariasis-post-surgical-1c.jpg&w=800&h=600&ei=08S9UJuVJIeYtQarkIDoCw&zoom=1&iact=rc&dur=427&sig=107842496752321632706&page=1&tbnh=135&tbnw=200&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:7,s:0,i:104&tx=69&ty=65)

Je libo trosku spagiet s kecupom?
http://www.youtube.com/watch?v=TuU0uEY5ft0
(To je 3 rocne dieta. Pockat... zapnut mozog...Kolko sa potom moze vojst do dospeleho? )

Parazity maju velmi foremne slizke tela, nechcite vediet, do akeho maleho priestoru sa da narvat cele klbko cervikov. A tenucke vlasovce su este "uspornejsie" na objem. O ploskych cervoch ani nehovorim...
Von casto nevychadzaju v celosti, takze stovka utvarov moze pochadzat iba z niekolkych parazitov.



" 250g tvarohu na veceru, a nic... predtym boli z toho zapaly hrubeho creva" - ak by ste mali zápal hrubého čreva teda mali by ste tzv. Ulceróznu kolitídu, tak by to každý gastroenterológ na kolonoskopii okamžite videl, nehovoriac o tom, že by ste mali krv v stolici a pod. iné závažné príznaky, ktoré by Vám život tak skomplikovali, že by ste ani do práce nemohli chodiť bez adekvátnej liečby. Takže asi zápaly hrubého čreva ste ťažko mali"

Opat nemate pravdu, precitajte si co je to IBS. Zapaly sa delia na lahsie a tazsie formy. Zapal creva neznamena automaticky UC, ani Crohna, to su len specificke, dost vazne formy.
A ani s tou pracou nemate pravdu... este aj s Crohnom vela ludi studuje a pracuje.
Ja som si nieco v skole a praci vytrpel, a kvoli traviacim potiazom som to mal ovela tazsie nez vacsina kolegov. Kym sa ostatni natriasali po diskotekach, ja som tvrdo studoval vo volnom case, cele hodiny, kym sa mi to cele zacalo spajat do suvislosti.
Teraz to uz zacina byt balzam a zvladam 3x vacsie pracovne nasadenie nez roky dokazu, ale mam nieco za sebou, tak mi tu prosim nepriamo nenaznacujte, ze si vymyslam. Viem, co je to zapal creva, a viem ako "chuti" s nim studovat a pracovat.



Ak bojujete so svojimi parazitmi Vy v poriadku bojujte ako chcete ale neraďte tu ľuďom čo majú robiť v rámci svojho zdravia rôznymi technikami, ktoré nie sú nijak overené. Pretože sa Vás opýtam akú zodpovednosť za svoje rady preberáte. Ak žiadnu, tak v prípade, že niekomu ublížite ste nepotrestatiteľný. Ja tu tiež neradím rôzne "alternatívy" na zdôvodnenie ktorých nemám žiadny vedecký dôkaz. A rovnako neradím ani v sekcii statika budov, keď na to nemám patričné vzdelanie. Ja osobne mám myslím dosť v úcte pacienta, ale neznášam tie reči typu "doktori sú blbí, nič nevedia, vyliečte sa takto ako som to urobil ja...veď na škole ich nič nenaučia"

Toto forum sa vola Porada, nikoho nenutim to robit, pisem iba svoj nazor.
Moje skusenosti s lekarmi ste dokonale opisali v poslednom citate, nahlas tak priamo to vsak povedat nemozem, uz len z respektu pred niekolkymi vynimkami.
Co sa tyka zodpovednosti, tu na seba neberiem, samozrejme, davat antihelmetika naslepo je risk, kvoli cystam alebo parazitom v mozgu, ci prilisnom vyskyte parazitov v peceni. Ale aj toto sa da poriesit, staci chciet. A minimalne crevne odcervovace ako Vermox, a prevenciu, je rozumne dodrzovat vzdy (robi to kazde rozumne zviera... kazde jedno sa priebezne snazi parazitov zbavovat tak ako dokaze, a nepotrebuje nato ani vedecke dokazy, ani lekarov, ani diagnostiku...robi to preventivne... okrem jedneho "najmudrejsieho zvierata" - cloveka - a samozrejme nim vyskolenych domestifikovanych zvierat... ale este aj tie preventivne odcervuje bez diagnostiky... ironia zivota... napisane to znie mozno az vtipne, ale kvoli realnym dosledkom tecu kazdy den potoky slz)

No a nakoniec, radsej ani nechcite vediet o energetickych parazitoch, to by Vam sanka spadla az po zem.
petermikuláš
04.12.12,11:18
pre Lofr: teraz ste ale zaťali neskutočne mimo / celým svojim posledným príspevkom/. Na margo Vášho posledného príspevku odpoviem len toto: Na tému IBS /Irritable Bowel Syndrom/ u nás prekladaný ako syndróm dráždivého čreva som napr. pred štyrmi rokmi viedol doktorandskú prácu jednej moje doktorandky, ktorá písala svoju dizertačnú doktorskú prácu na tému IBS. Okrem iného materiál na ňu získavala aj trojmesačnou stážou v USA, konkrétne v Severnej Karolíne u profesora Drossmanna, čo je vo svete osoba čislo jedna, resp. sa považuje za najväčšieho odborníka na problematiku IBS vo svete. Následne išla táto moja doktorandka aj na troj týždňovú stáž ešte do Británie na kliniku k prof. Whiteheadovi, čo je osoba číslo dva vo svete na danú problematiku syndrómu dráždivého čreva. Následne u nás napísala prácu a len dodám, že táto práca bola bravúrne obhájená pred medzinárodnou doktorskou komisiou za čo získala právom doktorát. V súčasnosti pripravujeme ešte s jedným profesorom internistom a gastroenterológom vydanie odbornej knižky /vedeckej monografie/ o problematike IBS. Nechcel som to písať /nezvyknem tu písať o sebe/, ale pobavili ste ma Vašim odporúčaním o tom, že si mám prečítať čo je to IBS. Sám som publikoval viaceré texty o IBS v odborných lekárskych vedeckých časopisoch, tak prosím, keď sa idete za niečo biť /za nejakú problematiku, ktorú tu na verejnosti pertraktujete pred ľu´dmi/, tak si aspoň niečo naštudujte a nedávajte tu emocionálne videá absolútne nesúvisiace s problematikou IBS a nestrašte a nezavádzajte tu ľudí na porade.
korela
04.12.12,14:43
Počas môjho detstva bolo pomerne dosť často frekventované slovo mizerere. Hlavne pri úmrtnosti malých detí na dedinách.
Keď som si teraz prezrela pár videí (pretože ja som vyhľadávala doteraz texty bez obrázkov), tak si kladiem otázku, či nemá táto dg niečo spoločné s touto témou
Inak pred cca 10 rokmi bola na operácii čriev pani zo vzdialenejšej rodiny, akútny zákrok, otvorili, zašili, prepustili.
Vraj nič vážne.
Ako sa to na toto podobá. :-)

Viete niekto vysvetliť, čo je vlastne mizerere? Dostala som sa len ku skromným informáciám. Pokrútenie čriev, ale z akého dôvodu?
korela
04.12.12,14:46
Alebo zomreli rýchlejšie ako dnes ( a aj zdravotné náklady boli preto nižšie)
Myslíš tým, že zomreli rýchlo bez utrpenia, alebo v skoršom veku?
korela
04.12.12,14:50
100 súhlasov pre Lofra.
korela
04.12.12,15:29
Koľko vzoriek spravia lekári pri vstupnej prehliadke?Neviem,asi jednu ak sú tak nastavené pravidlá.Za socíka sa bežne brávali vzorky 3 a bralo sa to u detí ako signifikantné.
Ono nie je problém pre lekára pred vydaním potravinárskeho preukazu spraviť aj 16 vzoriek,ale uvedomila si si,že potom bude vstupnú prehliadku zamestnanec robiť mesiac a o tom koľko tá vstupná prehliadka bude stáť ani nevravím?Ved tie vyšetrenia stolice niekto musí zaplatiť a poisťovna to nebude.

No vidíte lekári, ako je to krásne zacyklené. Presne ako parazity. Komu to vyhovuje?
Ako si pekne protirečíte http://www.porada.sk/t204782-parazity-v-tele.html#post2190728
re: Parazity v tele (petermilukláš)
žiadne samoliečby v tomto prípade, musí s tým ísť k lekárovi, aby sa stanovilo o aké parazity sa jedná a následne aby sa 100% zlikvidovali, lebo v opačnom prípade to pekne roznesie na druhých



Ešte v bývalom režime sa dbalo viac na "občiansku" (inak hrozný výraz) hygienu a zdravie obyvateľov dôslednejšie ako dnes. Dnešný prístup k parazitom v ľudskom tele je veľmi nezodpovedný.
Aj na opravy zubov bolo, doteraz v Čechách sú na štátnu kasu. Rovnako ďalšia pliaga - baktérie.
Otázne je, čo je dôležitejšie, či vydávať peniaze na očkovanie, alebo protiparazitárnu liečbu a prevenciu.
Priateľka lekárka pracovala na detskom v nemocnici. Od nej mám, že niekedy sa objaví pozitívny výsledok zo vzoriek nad 10 ks. Uviedla prípad, že mali až v 16-tej! Ide o to, že vzorka musí zachytiť vajíčka, keď sú páve vylučované. Inak sa nezistia.

Význam slova pravidlo v zdravotníctve, má určite iný význam ako kdekoľvek inde.
"Nastavené pravidlo" mi pripomína kormidlo, teraz zaberieme v tomto odbore, potom v tamtom.
Viem, že lekári viete, prečo mlčíte?

Môj svokor, žiaľ ho tu spomínam v krátkom časovom úseku. Napriek tomu, že sa pohyboval medzi ľuďmi a šéfoval po celý život, tak snáď od narodenia neišiel spať bez troch strúčikov cesnaku. Áno, mal špecifickú vôňu, nie odpudzujúcu. To by si ani nemohol dovoliť. Inak žil striedmo,skromne a absolútne dodržiaval denný režim. Dožil sa v zdraví vysokého veku, nikdy nebol u lekára, bol potrebný až v závere života, odmietol pomoc. Bol by žil možno doteraz. Nebola to životne ohrozujúca dg.
BXLmiami
05.12.12,07:36
V čom si protirečíme?Kolega odpovedal zo svojej pozície človeka ktorý o danej problematike publikuje a ja zo svojej pozície,človeka ktorý robí v teréne.10-16 vzoriek-ano je to možné ale koľko tých prípadov tvoja kamarátka mala?Výnimky predsa existujú vždy a tým sa venuje starostlivosť.Ale predsa nebudeme všetkým robiť 10x vyšetrenie na daný problém.Pravidlá vždy a v každom odbore,nielen v zdravotníctve stanovuje ten kto platí.Má právo povedať koľko zaplatí,ked jedno tak jedno,ked tri tak tri,nič Ti nebráni dať si vyšetrovať 10 vzoriek stolice aj každého pol roka,ale za vlastné.Už vidím tie zástupy nadšených buducich zamestnancov,ktorí budú každý druhý den vyše mesiaca chodiť na vzorky stolice aby sme im dovolili nastúpiť do práce a zástupy ešte nadšenejších zamestnávateľov,ktorí to s nesmiernou radosťou všetko zaplatia.
buchač
05.12.12,08:55
Počas môjho detstva bolo pomerne dosť často frekventované slovo mizerere. Hlavne pri úmrtnosti malých detí na dedinách.
Keď som si teraz prezrela pár videí (pretože ja som vyhľadávala doteraz texty bez obrázkov), tak si kladiem otázku, či nemá táto dg niečo spoločné s touto témou
Inak pred cca 10 rokmi bola na operácii čriev pani zo vzdialenejšej rodiny, akútny zákrok, otvorili, zašili, prepustili.
Vraj nič vážne.
Ako sa to na toto podobá. :-)

Viete niekto vysvetliť, čo je vlastne mizerere? Dostala som sa len ku skromným informáciám. Pokrútenie čriev, ale z akého dôvodu?
U novorozenců:
příznaky částečné nebo úplné distální obstrukce střeva (zvracení se žlučí, fekaloidní zápach), při rektálním vyšetření masivní odchod plynů a stolice;
na rozdíl od jiných obstrukcí střeva nebývá zácpa, ale naopak průjem z dysmikrobie;
může vyústit až v těžkou enterokolitidu (i život ohrožující průběh), Cl. difficile;
vede k velkým ztrátám vody a solí a může vyústit ve smrt i během 1 dne.
Výskyt
tvoří asi třetinu všech obstrukcí střeva u novorozenců;
u velké části se projeví až v prvním roce života nebo v batolecím věku (významná příčina dystrofie a malabsorpce).


Dôvod je na širšiu problematiku a nedá sa iba jednou , dvoma vetami vysvetliť ...na to sú odborníci ...
petermikuláš
05.12.12,09:18
presne takto to je, takto to funguje
lofr
11.12.12,09:48
pre Lofr: teraz ste ale zaťali neskutočne mimo / celým svojim posledným príspevkom/. Na margo Vášho posledného príspevku odpoviem len toto: Na tému IBS /Irritable Bowel Syndrom/ u nás prekladaný ako syndróm dráždivého čreva som napr. pred štyrmi rokmi viedol doktorandskú prácu jednej moje doktorandky, ktorá písala svoju dizertačnú doktorskú prácu na tému IBS. Okrem iného materiál na ňu získavala aj trojmesačnou stážou v USA, konkrétne v Severnej Karolíne u profesora Drossmanna, čo je vo svete osoba čislo jedna, resp. sa považuje za najväčšieho odborníka na problematiku IBS vo svete. Následne išla táto moja doktorandka aj na troj týždňovú stáž ešte do Británie na kliniku k prof. Whiteheadovi, čo je osoba číslo dva vo svete na danú problematiku syndrómu dráždivého čreva. Následne u nás napísala prácu a len dodám, že táto práca bola bravúrne obhájená pred medzinárodnou doktorskou komisiou za čo získala právom doktorát. V súčasnosti pripravujeme ešte s jedným profesorom internistom a gastroenterológom vydanie odbornej knižky /vedeckej monografie/ o problematike IBS. Nechcel som to písať /nezvyknem tu písať o sebe/, ale pobavili ste ma Vašim odporúčaním o tom, že si mám prečítať čo je to IBS. Sám som publikoval viaceré texty o IBS v odborných lekárskych vedeckých časopisoch, tak prosím, keď sa idete za niečo biť /za nejakú problematiku, ktorú tu na verejnosti pertraktujete pred ľu´dmi/, tak si aspoň niečo naštudujte a nedávajte tu emocionálne videá absolútne nesúvisiace s problematikou IBS a nestrašte a nezavádzajte tu ľudí na porade.

Odbornici v praxi :D

http://www.cas.sk/clanok/227711/jozef-z-dedinky-mal-v-oku-10-cm-cerva-ako-sa-tam-dostal.html

Lekárka mi po zákroku dokonca povedala, že ide domov a dá si dve deci vínka, lebo takéto niečo vo svojej praxi ešte nezažila,


zaujimave je, ze ja viem presne, ako sa tam ten cerv dostal, a vobec by ma to neprekvapilo, ze sa to stalo na Slovensku, aj ked ide o exotickeho cerva.
A takisto by som nepotreboval 2 deci vinka, aby som to vstrebal.
A to keby mila pani doktorka vedela, ze ich ma v tele pravdepodobne desiatky... a keby vedela, kolko ludi tiez... to by asi potrebovala celu flasku. :D
Indeed
11.12.12,09:57
Existuje na to prostriedok ,ktorý jednoznačne treba skusiť vola sa Para-protect a je distribuovaný sieťou Cali-Vita

treba googliť Calivita International ak link dole Vás nenasmeruje na stránku Cali Vita International

www.calivita.sk


(http://www.cali-vita.com)
lofr
12.12.12,07:57
Celym svojim prispevkom? Moj cely prispevok bol hlavne o parazitoch, o IBS bol len bocny komentar. Naopak, o tom hlavnom, pocte moznych parazitov ste sa sekli Vy
lofr
12.12.12,07:58
Co je trosku zarazajuce, nato, ze sa roky odborne venujete problematike IBS a teda creva a neviete nic o tom, kolko parazitov sa moze vojst do creva? Videli ste vobec nejake crevo? Odborne studium v praxi?
lofr
12.12.12,08:04
Ludske telo sa neda liecit tak, ze cele roky venujete studiu teorie len jednej casti... ludske telo sa neda rozdelit. Je to prepojeny celok. Na realne vysledky v praxi treba siroky rozhlad. IBS moze suvisiet aj s parazitmi.
motylik7
12.12.12,09:25
Zatiaľ najobsažnejší článok o parazitoch som našla tento rok a škoda, že som ho nenašla skôr, lebo by mi dal odpoveď na mnohé otázky. Pani doktorka mi potvrdzuje, že parazity a vírusy lekári nevedia len tak ľahko nájsť http://www.alternativni-medicina.eu/proc-o-parazitech-nevime-a-jake-jsou-nejzavaznejsi-nakazy.html
korela
15.12.12,03:02
lofr
20.12.12,08:22
Samozrejme, ze parazity nevedia tak lahko najst, lebo sa tam hore nechce, aby boli najdene
lofr
02.02.13,23:45
http://www.ustream.tv/recorded/28896037

Prednaska o parazitoch od H. Blahovej zacina na 1 h a 16 minute.

Urobte si nazor sami.
korela
03.02.13,01:16
http://www.ustream.tv/recorded/28896037

Prednaska o parazitoch od H. Blahovej zacina na 1 h a 16 minute.

Urobte si nazor sami.
Akonáhle som zistila ako sa prenášajú parazity v ľudskom tele, zaujímalo ma, akým všetkým vyšetreniam podstupuje krv pred transfúziami. Vie niekto odpoveď?

Koľko ľudí trpí bolesťami, diskomfortom, doživotnými autoimunitnými ochoreniami, potravinovými intoleranciami, vďaka čomu majú nedostatočnú výživu, telo trpí podvýživou, celkový vplyv na kvalitu života.
Výskum má teóriu, či ľudstvo zvládne parazity, alebo ho oni vyhladia.
kaivorus
05.02.13,20:49
ale slov. Min. zdravotníctva to zakázalo používať vnútorne!!! Farm. loby opäť zauradovala ??? Chudák človek v službách biznicu a byrokratov. Znovu TOTÁČ?
kaivorus
05.02.13,20:56
ľudstvo má zvládnuté parazity, len EÚ postavila do zákona, že príroda sa nesmie propagovať ako liečivo. Tak sa jedná aj o "orešák" a niele oň
kaivorus
05.02.13,21:09
tak sa dostávajú do tela ajleismanie bra..., leismanie don..., atď
kaivorus
05.02.13,21:10
súhlasím slofr. Sú však jednoduché metódy, na určenie parazitov, robím to, ....
lofr
06.02.13,09:09
kaivorus, prednasku si si pozrel? Jasne sa tam hovori, ze prirodne lieciva nestacia (co je aj moja prakticka skusenost). Dokonca ani antihelmetika samotne nestacia, je to zlozitejsie.
maryzabeth
01.06.15,19:21
Viem, ze je toto stara diskusia, ale velmi by som chcela kontakt na tohoto pana/chalana, co vystupuje pod prezyvkou Lofr. Potrebovala by som poradit. Dakujem
arizona
01.06.15,19:26
Viem, ze je toto stara diskusia, ale velmi by som chcela kontakt na tohoto pana/chalana, co vystupuje pod prezyvkou Lofr. Potrebovala by som poradit. Dakujem
Napis mu odkaz do profilu.
Alebo sa spytaj tu v teme,snad ti niekto bude vediet poradit.