saf
26.11.12,13:45
Ahojte poraďáci po dlhej dobe čo som tu nebol, som natrafil na problém, ktorého sa chce stavebník vzdať.V bytovom dobe kde funguje SVB sa začala nadstavba podkrovných bytov. A začali big problémy. Nakoľko stavebníkovi bytov podkrovných nechceli pripojiť na stare stúpačky tak sme sa pekne zložili na nové:O). Ja som na najvrchnejšom 3 poschodí a kúpil som byt už prerobený. Takže kúpelňa je ako nová a tak isto aj celé jadro v okolí stupačky. Predchádzajúci majitelia chceli využiť priestor stupačky a tak bola ukončená už u mna na najvrchnejšom poschodí, kde ale samozrejme dodržali odvetrávanie kanalizačnej rúry až nad strechu. Odvetrávanie ale napojili na 100 kanalizačnú a vyústili len rúrou 65. Samozrejme stavebník nechcel v strede izby rúru tak ju nevyviedol nad strechu a nám teraz cítiť smrad v bytoch. Po upozornení na SVB schôdzi sa vyhovoril na zle urobenú stupačku u mna. Neviem nikde nájsť nejaký zákon alebo normu ktorá by o tom hovorila. Našiel som len normy na kanalizačné a odpadové rúry ale nie odvetrávacie. Viet mi niekto pomôcť ako sa mám brániť? Nemienim si búrať kúpeľňu s dôvodu chyby niekoho iného.