yoyo3333
26.11.12,21:55
Zdravim vas poradaci. mám problém zo vzduchom v byte. Keď zavesim susit pradlo v byte tak mi nevyschne nech tam visi akokolvek dlho. preschne sa len tak ze je este tak trochu vlhke a musim ho postupne dosusit na radiatoroch. V lete susim vonku, takze ma to vtedy az tak netrapi. preto som si myslel ze mam vlhky vzduch. Vytiahol som teda merac vlhkosti z teraria a ten mi ukazuje ze je len 30% vlhkost. To by vysvetlovalo manzelkyne suche kaslanie a škriabanie v hrdle kazde rano. ale zase na druhu stranu som bol presvedceny ze v suchom vzduchu sa musi pradlo vysusit rychlo a hlavne uplne do sucha. Dalsi problem je ze ked je spatne pocasie, ze vonku prsi alebo je pred, či po daždi, sa byt len ťažko dá vyvetrať. držia sa v nom pachy aj ked necham okno dokoran. to je zase priznak vlhkeho vzduchu, ako aj to pradlo. som s toho uz zufaly. chcel by som kupit bud zvlhcovac, alebo odvlhcovac vzduchu, pripadne cisticku vzduchu, len neviem co by mi pomohlo. nemate niekto podobnu skusenost? alebo nevie mi niekto kompetentny poradit?
dakujem vam za rady...
220870
26.11.12,21:08
Ak to nedáte na slnko ,alebo prievan tak to nevyschne.Ak byt páchne tak sú niekde plesne.Pod gumolínom ,pod kobercom ,pod maľovkou, za nábytkom .....
yoyo3333
26.11.12,21:16
v zime a na jesen ked je sychrave pocasie sa to na slnko dat neda. a pokial vonku nefuka vietor, tak prievan v byte nespravim nijako aj ked pootvaram vsetko vratane vchodovych dveri. co sa tyka tych pachov, tak sa nejedna ani o plesne ale vseobecne pachy, napr. po vareni alebo ked sa nieco pripali a tak podobne.tiez mam psa a toho je viac citit ked je vonku spatne sychrave pocasie. plesne nemame a vzduch je podla meradla suchy. len pokial viem by mal suchy vzduch tu vlhkost s pradla vytiahnut a nie ju tam drzat. a tiez pachy sa tazko vetraju z vlhkych priestorov, preto mi to nejako nesedi. myslite ze by mi pomohol zvlhcovac vzduchu? ale to by sa mi to pradlo uz asi vobec nevyschlo potom...
sito
26.11.12,22:15