nickush3
27.11.12,08:57
Ahojte Poradaci...veiet mi prosim niekto OPAT poradit :) Zamestnancovi bol spatne priznany starobny dochodok..pracoval u nas do 30.9.2012 a dochodok mu priznali k 15.9.2012...viem, ze nemali ist odvody do SP- IP a PvN..chcem sa ale opytat ako cely proces vybavovania riesiť...niečo som si našla už k SP-ide o ziadost o vratenie poistenho bez pravneho dovodu...tu poslem...ale co Danovy rad??? Mam nejake povinnosti posielat opravny vykaz,a lebo ako mam postupovat???

Dakujem za kazdu cennu radu
JM1968
06.12.12,13:25
Zdravím, poraďáci prosím Vás, stále platí, že vrátené poistné zo SP pri spätne priznanom starob.dôchodku sa nezahŕňa do vymeriavacieho základu ZP, lebo hoci sa z neho odvádza daň, nejedná sa o príjem zamestnanca ale o vratku poistného, ktorú mu vypláca SP a zamestnávateľ je len "transformátor".??? Ďakujem
JM1968
10.12.12,09:01
Zdravím, poraďáci prosím Vás, stále platí, že vrátené poistné zo SP pri spätne priznanom starob.dôchodku sa nezahŕňa do vymeriavacieho základu ZP, lebo hoci sa z neho odvádza daň, nejedná sa o príjem zamestnanca ale o vratku poistného, ktorú mu vypláca SP a zamestnávateľ je len "transformátor".??? Ďakujem

posúvam, ďakujem
JM1968
12.12.12,06:57
prosím, naozaj nikomu nevracali poistné? totižto v ZP mi povedali, že zdravotné poistenie sa platí zo všetkého z čoho sa platí daň a tomu sa mi v tomto prípade nechce veriť. Ak by som predsa hneď k dátumu požiadania dôchodku prestala odvádzať poistné za inv.a nezam., tak ZP by dostala rovnaké poistné, ako keď som odvádzala do SP, to len takým sedliackym rozumom uvažujem....ďakujem