Zoly1980
27.11.12,09:46
Ahojte všetci odborníci!

budem mať v novostavbe elektrické kurenie, teplovodné. Projektanta som mal "slabšieho" a bohužial po skusenostiach počas stavby nejak neverím, bojím sa veriť tomu čo on napísal do dokumentácie. Chcel by som sa vás spýtať, čo myslíte? vedel by elektrikar tiež vypočítať napr. že aký kotol kW potrebujem? Neviem, či mam osloviť nového projektanta, aby mit tuto čast dokumetov prešiel alebo stači alektrikár, kt. mi bude ťahať káble a inštalovať kurenie? Vykurovací priestor je cca 120m2 (bungalow), okres DS, steny 38 leier + 10 cm minerálna vata (či čo... :( )

Ďakujem každemu za odpoveď

Z.
Xanti
27.11.12,10:56
Aký veľký kotol Ti napísal projektant do projektu? Táto časť chýba, možno ten čo Ti napísal bude stačiť.
My máme v projekte napísaný 16kW kotol, kúpili sme 18 kW a podlahová plocha je cca 200 m2 poschodový dom akurát asi nepôjde na plný výkon, nakoľko v dome nebude sporák na plyn ale len na elektriku, takže v rozvádzači sú už umiestnené relátka na priority ( neviem to ináč opísať ). Teda ak sa bude variť, tak kotol pôjde na nižší výkon alebo vôbec, aby nevyhadzovalo hlavný istič v elektromerovej skrini ( väčší dať nechceme ).