Alexcore
27.11.12,14:38
Dobry den,

rad by som sa na Vas obratil so ziadostou o pomoc. Zamestnavatel rusi k 31.12.2012 prevadzku a ma zamestnanca so zmluvou na dobu neurcitu od 1.1.2012. Zamestnanec dostal vypoved s niekolkymi bodmi, ktore podla mojho laickeho nazoru nie su korektne a teda by som rad poznal nazor odbornika.


1. Zamestnavatel konci pracovny pomer v sulade s ust. §72 zakonnika prace ku dnu 31.12.2012.
-> (Skoncenie v skusobnej dobe? to trvala ta skusobna doba takmer rok?)


2. Zamestnanec vyhlasujem, ze netrva na uvedeni dovodovskoncenia PP
-> (ide o ukoncenie "z organizacnych dovodov" a to by tam malo byt, ma tento bod nejaky vplyv napriklad na odstupne ak sa dohoda podpise pred 1.12.2012?)


3.Zamestnanec svojim podpisom potvrdzuje, ze zo strany zamestnavatela ma vysporiadane vsetky zavazky/poziadavky, ktore vyplyvaju z pracovnej zmluvy podpisanej dna 1.1.2012.
-> (toto mi pride tiez nekoretkne, kedze k dnu napriklad 27.11. nema zamestanenc vyplatenu mzdu za 11/2012 a 12/2012 a mzda pokial viem je zavazok vyplyvajuci zo zmluvy, zaroven nema ani preplateny zvysok dovolenky, ktoru do konca roka 2012 urcite neminie)


Vopred dakujem velmi pekne za rady.
Tweety
27.11.12,13:42
Dobry den,

rad by som sa na Vas obratil so ziadostou o pomoc. Zamestnavatel rusi k 31.12.2012 prevadzku a ma zamestnanca so zmluvou na dobu neurcitu od 1.1.2012. Zamestnanec dostal vypoved s niekolkymi bodmi, ktore podla mojho laickeho nazoru nie su korektne a teda by som rad poznal nazor odbornika.


1. Zamestnavatel konci pracovny pomer v sulade s ust. §72 zakonnika prace ku dnu 31.12.2012.
-> (Skoncenie v skusobnej dobe? to trvala ta skusobna doba takmer rok?)


2. Zamestnanec vyhlasujem, ze netrva na uvedeni dovodovskoncenia PP
-> (ide o ukoncenie "z organizacnych dovodov" a to by tam malo byt, ma tento bod nejaky vplyv napriklad na odstupne ak sa dohoda podpise pred 1.12.2012?)


3.Zamestnanec svojim podpisom potvrdzuje, ze zo strany zamestnavatela ma vysporiadane vsetky zavazky/poziadavky, ktore vyplyvaju z pracovnej zmluvy podpisanej dna 1.1.2012.
-> (toto mi pride tiez nekoretkne, kedze k dnu napriklad 27.11. nema zamestanenc vyplatenu mzdu za 11/2012 a 12/2012 a mzda pokial viem je zavazok vyplyvajuci zo zmluvy, zaroven nema ani preplateny zvysok dovolenky, ktoru do konca roka 2012 urcite neminie)


Vopred dakujem velmi pekne za rady.


Už § výpovede nie je správny, a ostatné body rovnako.
Ak dáva skončenie PP z dôvodu rušenia prevádzky, je to výpoveď podľa §63 ZP
§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
Alexcore
27.11.12,15:46
Už § výpovede nie je správny, a ostatné body rovnako.
Ak dáva skončenie PP z dôvodu rušenia prevádzky, je to výpoveď podľa §63 ZP
§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,

A ako zmenit tie body aby to bolo korektne?
Dakujem.
Tweety
27.11.12,16:05
A ako zmenit tie body aby to bolo korektne?
Dakujem.
Ty si zamestnávateľ? AK áno, vo výpovedi sa žiadne body nedávajú. Dáš výpoveď z PP podľa §, ktorý som uviedla a nič viac.
Alexcore
27.11.12,16:42
Nie, ja som pribuzny zamestnanca, takze hajim jeho zaujmy a chcem aby ho nikto nepodviedol. A zaroven by som rad vytazil maximum z danej situacie.
ewita888
27.11.12,17:53
Nie, ja som pribuzny zamestnanca, takze hajim jeho zaujmy a chcem aby ho nikto nepodviedol. A zaroven by som rad vytazil maximum z danej situacie.
Celé je to zlé, treba im to vrátiť spolu s listom, kde uvedie fakty ako paragraf, nevyplatenú mzdu .....