Hertenzia
27.11.12,17:00
prerabam byt, mam tam bezfalcové dvere na dvoch pantoch. Teraz chcem vymenit dvere za nové, ale
bezfalcove sa nedaju zohnat. Otazka ma niekto skusenosti ako upavit falcove troj pantove dvere 70 ky
na bezfalcove dvoj pantove.
Zamyšlam sa nad možnostou odpílit falce a prehodit panty. Nechce sa mi prehadzovet, buret von zarubne, pre nove dvere aby mi to pasovalo.

Dakuje za akekolvek pripomienky
Hertenzia
27.11.12,16:05
Falcove alebo nefalcove ???? to je velky rozdiel
peterknazeje
27.11.12,16:26
- skusenost s prerobenim na bezfalcove nemam,
- ale pri dobrom dreve by to okruzna pila dokazala, len je skoda znicit nove dvere,
- mozno by pomohla renovacia.
Marína
27.11.12,17:32
Zrejme si nesprávne zadala do vyhľadávača, zadaj dvere bezfalcove, tiež dvere bez falcu.
Prerobiť dvere s falcom na bezfalcove je dosť veľký problém, neviem si predstaviť, kto by sa do takej "babračky" pustil a cena by tomu aj zodpovedala.
Odrezaním lišty z falc. dverí, ktorá zapadá do zárubne, sa ti zmení ich rozmer, tiež je otázne, aká veľká časť lišty ostane zapadnutá v dutine dverí. Výrobcovia šetria na materiáli a lišty dávajú len v nevyhnutne potrebnom rozmere. Ak by si dokonca potrebovala z falc. dverí odrezať viac, po celej dĺžke by vznikla dutina.
Hertenzia
01.12.12,14:27
Dakujem za vase pripomienky a navrhy mam falcove dvere ktore idem vyskusat orezat a tak
upravit na bezfelcove. O mojom pokuse a hlavne vysledku vas budem informovat,,,

Este raz Díky...
karol.benko
10.01.13,15:36
ako to dopadlo?
Hertenzia
14.01.13,17:25
po všetkých spravach som sa rozhodla že dvere si dám renovovat,budu ako nove.
lebo pokus o upravu falc.dverí na bez falc. mi nevyšiel,
stho
14.01.13,17:38
Ja v orezani dveri nevidim problem. Pokial ich netreba zuzit viac tak kludne sa polodrazky mozu orezat. Skor je problem v zamku. Do dveri bez polodrazky (falcu) sa zamok osadzuje na stred hrubky dveri. V dverach s polodrazkou je zamok mimo stred.
lubostoth
06.02.13,17:08
A čo tak renovácia dverí?Je veľa variant od dekoru dreva alebo farebné technikou variopaint s perleťovým efektom ktorý vyzerá veľmi vkusne.Pozri na:www.airbrush-toth.wbl.sk
12janci12
13.03.13,17:26
1. Upravovať falcové dvere na bezfalcové je nezmysel. Podstatná informácia je tá, že bezfalcové dvere majú veľa nevýhod oproti falcovým (polodrážkovým). Prečo, si aj s fotografiami môžete pozrieť na spodku tejto stránky (http://www.stavebna.sk/poradca.html).
2. Bezfalcové dvere sa bežne vyrábajú, len sa na ne treba spýtať.