monika.m.b
28.11.12,06:50
dúfam,že mi opäť raz dobre poradíte.ideme kupovať led tv a moja otázka znie,je veľký rozdiel medzi 50 hz a 100 hz spracovaním obrazu?a ešte jedna vec.je veľký rozdiel medzi HD a full HD?ideme nám o bežné sledovanie tv,žiadne pripájanie hier a pod.tak nech zbytočne veľa neplatíme,aj tak predpokladám,že v dnešnej dobe tv nevydržia ako kedy 15 rokov,možno pri dobrej vôli tak 5
Letko
28.11.12,06:26
Full HD nerieš.
laurin
28.11.12,06:50
Aky je rozdiel medzi HD a full HD? Volakedy bolo HD ready (to nebrat ale myslim ze taketo uz nie su, mozno vypredaj).
lubko6394
28.11.12,06:56
Aky je rozdiel medzi HD a full HD? Volakedy bolo HD ready (to nebrat ale myslim ze taketo uz nie su, mozno vypredaj).

Full HD je 1080 riadkov
To ready je okolo 768 riadkov
SD je okolo 560 riadkov
IvanPK
28.11.12,07:14
Ja osobne tiež uvažujem o led TV - čo som pozeral tak ja by som bral : LED TV, FULL HD..dobráa cena je elektro..w........ešte chcem počkať, ceny pôjdu podľa mňa ešte dole aj keď sú teraz celkom prijateľné a to hlavne uhlopriečky nad 102 cm...
laurin
28.11.12,08:53
Full HD je 1080 riadkov
To ready je okolo 768 riadkov
SD je okolo 560 riadkov

To viem, ale moja otazka bola na autora "rozdiel medzi HD a full HD" ?
lubko6394
28.11.12,09:02
To viem, ale moja otazka bola na autora "rozdiel medzi HD a full HD" ?

Aha, tak opravujem HD ready 720 riadkov. A čo ujo gúgl: http://sk.wikipedia.org/wiki/Video_s_vysok%C3%BDm_rozl%C3%AD%C5%A1en%C3%ADm_%28 v%C5%A1eobecne%29
ekopo
28.11.12,09:18
monika.m.b
28.11.12,09:49
ja teoriu ovladam,čo sa týka full hd a hd.išlo mi o to,či niekto má osobnú skúsenosť,či je ten rozdiel videiteľný,alebo si to vlastne ani neuvedomíte.rovnako mi ide o spracovanie obrazu,viem,čo to znamená,ale či je to badateľný rozdiel,alebo nie,ale dakujem zatiaľ za snahu
lubko6394
28.11.12,10:03
ja teoriu ovladam,čo sa týka full hd a hd.išlo mi o to,či niekto má osobnú skúsenosť,či je ten rozdiel videiteľný,alebo si to vlastne ani neuvedomíte.rovnako mi ide o spracovanie obrazu,viem,čo to znamená,ale či je to badateľný rozdiel,alebo nie,ale dakujem zatiaľ za snahu

No, niekto zbadá, niekto nie. Ja si všimnem, mojej žene je to jedno. Druhá vec u HD je to, či máš zdroj takéhoto signálu alebo nie. HD televízory však môžu dopočítavať SD na svoj počet riadkov a tam záleží zase na tom aký kvalitný je signál SD a ako rýchlo a správne dokáže TV dopočítať.
A na zamotanie ešte: Vysielanie HD na Slovensku je 1080i a podľa môjho názoru sa nedá porovnať s nemeckým HD 720 riadkovým, ktorý je omnoho lepší.
misomiso
28.11.12,10:04
No ono hlavne to LED je velky podvod. Oproti akoze obycajnym LCD to mala byt nova generacia s akoze polovicnou spotrebou prudu. Ved bola aj nalezite drahsia.

Kupte si merac spotreby, stoji par Eur a uvidite ten odrb. Ked som doniesom svoj LED domov, zapojim, cez merac, vravim si fajn, delkaruju 80W, realne je tam 86. No ked som pozrel na obraz, tak to bol zly vtip. Sive, tmave, ako keby si prekryl obrazovku tmavohnedym plagatom. Vsetko bolo ako v noci.

Uz som ho chel ist vratit, zena vravi - ale to sa musi dat nejako nastavit. Tak som sa zacal babrat v tych nastaveniach, veru ze sa aj dalo. Uplne normalny obraz sa z toho dal vykuzlit. Ibaze pohlad na displej meraca odhalil, ako to naozaj je. Spotreba 180 - 200W.

Je to presne ako s tymi potravinami, ktore dnes namisto zdrazovania robia v coraz mensich baleniach. Pripadne, ako naposledy, bonblniera Lindt, same vyprofilovane podlozky, prazdne poschodia, realne teda kupujete z 85% vzduch.

Pri LED LCD si mupujete iba to, ze to defaultne v nastaveniach priskrtili, inak je to normalne LCD.
laurin
28.11.12,10:30
Naspat k otazke - samozrejme ze zalezi na zdroji signalu. Ak by si nemala HD vysielanie a HD filmy nema vyznam kupovat HD (alebo ak chces full HD) televizor.

Pozri si futbal vysielany v HD a porovnaj iny kanal kde nie je HD - rozdiel zbadas aj bez "briliii" :D
monika.m.b
28.11.12,11:49
dakujem,trošku mám v tom jasnejšie,už len vyriešiť tie nešťastné hz;)
laurin
28.11.12,13:04
800hz zober.
Fero11
28.11.12,17:05
Pri kupe novej TV si musis polozit niekolko zakladnych otazok.
1. max. investicia
2. pozorovacia vzdialenost
3. typ televizie
4. zdroj signalu (DVB-T/S2, DVD, BR ...)
Potom sa da ist dalej a ludia znaly veci ti ochotne poradia aj s konkretnym typom.
Tolko na zaciatok :)
Letko
28.11.12,20:36
S full HD nemám skúsenosť, doma máme HD Ready a obraz oproti SD je fantastický (opakujem, nemám skúsenosť s Full HD), keď napr. porovnám ČT v SD a ČT HD.
Fero11
29.11.12,07:36
rozdiel je len v pixeloch (bodoch na zobrazovaci) na SD PAL mas 720x576 a Full HD mas 1920x1080. Ak si to vynasobis, tak zistis kolko mas na obrazovke bodov a od toho sa potom odvija aj kvalita (samozrejme je potrebny vyssi bitovy tok resp. kvalitnejsia kompresia).
Samozrejme ak to budes zo zdroja prenasat scartom do TV, tak to nema ziadny vyznam, ci mas HD, alebo SD
pakesz33
13.03.13,19:40
http://led-televizory.heureka.sk/sencor-sle-39f52m4/
s týmto televízorom sa dá pozerať v hd kvalite volne dostupné programy ako napr.joj,markíza alebo nova?alebo má niekto skusenosti s týmto televízorom?
erik555
13.03.13,21:01
http://led-televizory.heureka.sk/sencor-sle-39f52m4/
s týmto televízorom sa dá pozerať v hd kvalite volne dostupné programy ako napr.joj,markíza alebo nova?alebo má niekto skusenosti s týmto televízorom?
Ako volne dostupne programy??? Myslis DVB-T? Tak JOJ, Markiza v DVB-T nevysiela v HD ;) A Nova, to neviem, nie som pri ceskych hraniciach :)
Musis aj upresnit, o co ti vlastne ide!
P.S. pri HD TV staniciach je aj jedno, ci je obrazovka fullHD, alebo HD ready. Uz ine je potom napr. prehravanie si HD film 1080p, pripojeny PC a podobne.
pakesz33
13.03.13,22:13
ano dvb-t si myslím.lebo čítal som že ked ide film na jojke v HD a nemám HD dbv-t tak hd tv je na nič.a vtomto sencore je zabudovaný.takže ten rozdiel len pri filmoch je.takže ked z internetu stiahnem film v HD kvalite tak si to aj môžem pozreť cez tu telku?trošku mám v tom zmätok:---
ináč dik za info:)
erik555
14.03.13,08:03
ano dvb-t si myslím.lebo čítal som že ked ide film na jojke v HD a nemám HD dbv-t tak hd tv je na nič.a vtomto sencore je zabudovaný.takže ten rozdiel len pri filmoch je.takže ked z internetu stiahnem film v HD kvalite tak si to aj môžem pozreť cez tu telku?trošku mám v tom zmätok:---
ináč dik za info:)
DVB-T je DVB-T, dolezite je, ci stanice tam vysielaju aj v HD, cize okrem SD a dalsia HD! No a HD stanice su v mpeg4! Ked TV s DVB-T tunerom podporuje iba mpeg2, tak sa HD stanica nenaladi. A preto staci HD ready, lebo HD stanica nie je v 1080p.
V slovenskom DVB-T su: Verejnopravny multiplex - STV1, STV2, STV1HD (mpeg4) + Slovensky rozhlas....Druhy multiplex - Markiza, Doma, JOJ, PLUS. Takze je iba jediny HD, a to STV1HD. Samozrejme, ze ked je HD stanica, to este neznamena, ze vsetky programy budu aj v skutocnom HD. Programy musia byt aj natocene, resp. vysielane (ako sport, atd.) v nativeHD, inak je to iba upscaling na HD, co nie je to iste ako NativeHD. Ale je jasne, ze aj SD programy upscalovane do HD vyzeraju lepsie, ako to iste na SD stanici. Taky vcerajsi futbal na STV1HD bol v NativeHD! Aj predosle zapasy...
Inak znak HD pri logu stanici este nic neznamena, pretoze ten znak mozes mat aj na SD stanici! Ako si spomenul napr. JOJ HD a to ani nema v DVBT HD stanicu! Ta JOJ HD je v nejakych kablovkach, mozno MAGIO tv atd....
HD stanice mas skor na satelite, v digitalnych kablovkach atd...Skor keby si sa orientoval na satelit, napr. na Skylink.
Co sa tyka filmov a PC: to je o pripojeni, idealne HDMI. Na HD filmy BD prehravac, resp. multimedialny + HDD a podobne...zalezi ako na to ides :) TV s USB tiez mozu prehravat filmy z USB kluca/HDD, ale zalezi, ake formaty to TV podporuje.