slavonix
28.11.12,09:08
Ahoj. Nevie niekto (príp. nepozná nejaký fotonávod) ako zmontovať nádržku a WC kombi? Ide mi hlavne o to ako tam dať to gumene tesnenie pretože keď ho dám tak ako mi logika káže, čiže naadím na maticu splachovača a kužeľom do otvoru vo WC tak mám medzi WC a nádržkou veľkú medzeru. Skrutky ktoré ktomu dali sú plastové čiže to ani dotiahnuť moc nejde a nádržka sa kýve (pruží). Skúšal som to tesnenie aj preklopiť ..to sadlo trochu lepšie aj medzera uz je menšia..ale neviem či to mábyť tak..pretože v obchode nám k tomu dali aj dva penové krúžky http://www.eshop-rychlo.sk/tesnenia/eshop/10-1-TESNENA-PORETENOVE-WC-KOMBI/9-2-TESNENIA-PRE-WC-KOBI a tie vôbec neviem kam dať...tak prosím skúsťe poradiť..WC mam toto http://www.siko-kupelne.sk/wc-kombi-zadni-odpad-ii-akost/eur560z/tovar/
Indeed
28.11.12,08:12
Gumené tesnenie tam treba namontovať tak , aby sa v nádržke splachovača udržala voda.

Na druhu tesnenia a sposobe namontovania nezáleží.
slavonix
28.11.12,08:14
dobre, a nádržka má byť k WC priskrutkovaná napevno (keramika o keramiku) alebo má pružiť?
Indeed
28.11.12,08:25
samozrejme,že má pružiť ! tým pádom je tesnenie funkčne a nebude tiecť poza tesnenie
Indeed
28.11.12,08:27
Ak by si to prišruboval "na fest" tak nádržka može prasknuť. !!!!
lujza.j
28.11.12,09:03
Medzi vrchny a spodny diel ide este take penove velke tesnenie....neviem ti to prilepit som len cez monil....daj si do gugl obrazky nazov svojej temy a vyskoci ti to tesnenie
slavonix
28.11.12,09:33
no prave take dva kruzky som k tomu dostal... ale netusim ako to tam mam dat..len tak na blind okolo skrutiek, alebo to rozstrihnut a po obvobe nadrzky...som s toho jelen
lujza.j
28.11.12,09:50
Kukol si to na nete...ja viem,ze ked sme doma nieco s wc riesili...tak sa bolo kupovat tesnenie medzi tie dve keramiky a lepilo sa to....inak to bude tiect
misoft
28.11.12,12:42
Tiež som menil WC. V balení bolo okrem materiálu na spojovanie (skrutky zo silonu) aj niekoľko tesnení. Kruhové, ktoré sa položilo medzi misu a nádržku na výtoku (na spodnej časti nádržky) a dve malé, ktoré sa vložili pod širokú "hlavičku" silónovej skrutky zvnútra nádržky. Pritiahnutím skrutiek sa utesnily diery pre upevnenie a zároveň sa utesnil prechod nádržka-misa a zostalo to pružné. Nedoťahovať na doraz, pokiaľ palce stačia (pritiahnuť viac sa potom vždy dá).