michalst
28.11.12,14:55
Ahojte poradac. Mam taku otazku kpil som byt , v kupelni je keramicky obklad podla majitela ma asi 2 roky .Problem je ten ze obkladacky su nalepene dost na krivo niektore , troska vycnievaju oproti inym asi to robil sikovny majster ,,,,Chcel by som na to nalepit novy obklad da sa to spravit aj tak ze na stare nalepim novy ??? je nejake riesenie okrem toho zbyt ich dole ????
Tweety
28.11.12,14:00
Ahojte poradac. Mam taku otazku kpil som byt , v kupelni je keramicky obklad podla majitela ma asi 2 roky .Problem je ten ze obkladacky su nalepene dost na krivo niektore , troska vycnievaju oproti inym asi to robil sikovny majster ,,,,Chcel by som na to nalepit novy obklad da sa to spravit aj tak ze na stare nalepim novy ??? je nejake riesenie okrem toho zbyt ich dole ????
NO ak sú staré krivé, tak aj tie, čo na ne nalepíš budú krivé, nie?
Braňo
28.11.12,14:04
osekaj ich, pekne vyrovnaj steny a urob nananovo.
Halli
28.11.12,14:33
urob presne ako vraví Braňo , tamto ani dobre nevyzerá, zmenšíš si priestor, môžu ti opadávať...jednoducho nič neušetríš, len si v buducnosti narobíš problémy.

a ešte si počítaj...
http://www.porada.sk/t130732-lepenie-obkladu-na-obklad.html
Ferdosondo
29.11.12,04:23
Okrem toho, čo bolo písané hore nič neušetríš, lebo lepidlo obklad na obklad je drahé jak ďas.A ak je to lepené na umakarte, tak tam je niekedy zázrak to polepiť, aby to bolo rovné. Umakart síce na pohľad vyzerá rovno(lebo je hladký) ale v 90% prípadoch je krivý.
lapejko
29.11.12,18:06
ak dobre držia, stačí zbrúsiť drobné nerovnosti plochým diamantovým kotúčom a dá sa lepiť napr. Ceresitom CM 16, oplatí sa to iba za predpokladu, že celkove je plocha rovná vo všetkých smeroch.
michalst
30.11.12,12:45
Tak asi bude najlepsie ich dat poobijat a dat nove , A cim a ako je podla vas najvyhodnejsie vyrovnat dokryvenu stenu ??? Sadrokarton sa mi zda byt dost nakladny , nejako dorovnat skoky na tvarniciach stierkou ????
lapejko
30.11.12,20:20
ak to osekáš a máš porobeton, dá sa aj obrúsiť pílkovým brusákom...
lukasko.1234
02.12.12,13:11
mas možnost natriet to adheznim mostíkom a obkladať na to bezproblemov
marleau
02.12.12,14:38
Ja som tiež dával nové na staré,použilo sa lepidlo Ceresit CM ale číslo si nepamätám,ale určite bolo silnejšie ako len obyčajné.A ak použijete adhézny mostík (ja som ani nedával),tak sa nemusíte báť ničoho.Držia ako šľak.Strhávať staré je za trest.
220870
02.12.12,18:45
CM 12 a vyššie.
oondrejj
05.12.12,20:28
Ja by som asi tiež tie staré dal preč. Kto vie akou kvalitou tam držia? Pre istotu by som ich demontoval teraz ako dával rovno na ne nové. Čo potom keď po roku dvoch začnú odpadávať? podľa mňa tak predídeš zbytočným problémom. Ale ak veríš v kvalitu práce pôvodných majstrov tak len smelo do toho ....
marleau
06.12.12,06:47
Ja by som asi tiež tie staré dal preč. Kto vie akou kvalitou tam držia? Pre istotu by som ich demontoval teraz ako dával rovno na ne nové. Čo potom keď po roku dvoch začnú odpadávať? podľa mňa tak predídeš zbytočným problémom. Ale ak veríš v kvalitu práce pôvodných majstrov tak len smelo do toho ....
Skúsiť možné je,ak budú však dobre držať,tak je to zbytočné.
Laguna13
06.12.12,07:13
My akurát rekonštruujeme kúpelňu a musím povedať, že pôvodné obkladačky držia po 23 rokoch dobre, a pán majster využil možnosť lepiť nové na staré. Hoci je lepidlo drahšie, ale toho bordelu tam bolo (a celý dom mám ako mesačnú krajinu, ešte šťastie, že nábytok sa mi podarilo ako tak prikryť) až-až kvôli prerábke elektriky a vodovodných potrubí, a vynášala sa von i stará dlažba, lebo tá dobre nesedela a aj preto, že sme potrebovali znížiť podlahu. Teraz sa to tak bežne robí a nie je s tým problém, akurát priestor kúpelne sa o trošičku zmenší. Ale pri veľkej kúpelni to nevadí.