Genesis.SVK
30.11.12,12:47
Dobrý deň. Mám logiu ako súčasť kuchyne po predchádzajúcom majiteľovi a neustále s ňou mám problémy:

1. Je tam neustále zima v zime aj keď je podlaha zateplená aj panelák zateplený.
2. v zime sa tam extrémne zráža voda ak by som napr tam chcel napr variť polievku alebo sušiť prádlo a zabudol by som pootvoriť okno tak mi tam doslovne prší
3. keď silne prší tak mi tam zateká od suseda zhora ktorý nemá zasklennú logiu

Chcel by som sa spýtať či je nejaká možnosť čo by som s tým mohol robiť. Poradili mi aby som susedovi nadomnou ponúkol že mu urobím novú dlažbu na moje náklady pričom tam dám polystyrén a tekutú fóliu a hlavne to poriadne vydezinfikovať savom. Bohužiaľ toto nepripadá v úvahu keďže sused je problematický a nedá sa s ním jednať.

Existuje niečo čo by som mohol urobiť iné aby som zabránil hore uvedeným problémom ?
misoft
30.11.12,13:15
mimotemy
Bez odborného názoru!
Samotné vytvorenie prepojenia loggie a kuchyne bol od predchádzajúceho majiteľa nešťastný nápad. Hľadel len na zväčšenie plochy, no zabudol na izolácie a odvetrávanie. Samotná murovaná loggia je čosi ako výmenník - vyčnieva do priestoru, panelák je síce zateplený, ale je aj loggia zateplená? Vznik tepelných mostov ako vyšitý.
lapejko
30.11.12,20:45
podlaha aj strop loggie, takisto pôvodná bočná stena je čistý betón, ktorý bol od interiéru oddelený pórobetónovým panelom, pomôže iba kompletné vnútorné zateplenie vytvoreného priestoru.