moveka
30.11.12,16:36
Prajem Vám pekný večer. Do bytu mojej známej prichádza na návštevu občas bezdomovec, ktorý žije v útulku. On sám nevyzerá byť chorý. Do tohto bytu chodievajú aj malé detičky - nie v rovnakom čase. Chcela by som sa Vás opýtať či je jej konanie správne, či nemôže priniesť nejakú infekciu..... či nie je známa v ohrození prípadne malé detičky. Ďakujem.
buchač
30.11.12,16:16
Prajem Vám pekný večer. Do bytu mojej známej prichádza na návštevu občas bezdomovec, ktorý žije v útulku. On sám nevyzerá byť chorý. Do tohto bytu chodievajú aj malé detičky - nie v rovnakom čase. Chcela by som sa Vás opýtať či je jej konanie správne, či nemôže priniesť nejakú infekciu..... či nie je známa v ohrození prípadne malé detičky. Ďakujem.

Na zlom mieste sa pýtaš .

Bezdomovca neodsudzujem , je ich mnoho v dnešnej dobe a sú aj ( samozrejme ) všeliaký .
Dotyčný známy známej môže byť z tých lepších prípadov , ktorý o seba dbá po všetkých stránkach , no mal smolu , že skončil na ulici .

No v tých útulkoch sa predsa vždy môže objaviť aj ten horší prípad , ktorý tam zbehne len očistu urobiť a niečo nové a čisté na seba dať ...

Jeden nikdy nevie , čo sa na jedného nalepí a následne to pokračuje ďalej ...

....a detičky ???...na tie sa vždy všetko najrýchlejšie nalepí ....


Takže ???....v každom prípade je to na zamyslenie
moveka
30.11.12,16:27
ďakujem moc za odpoveď.... čo sa týka toho, že sa pýtam na zlom mieste - nevedela kam to mám zaradiť, ale moc ďakujem za odpoveď posuniem ďalej, lebo som tiež tohto názor, ale chcela som aby to počula aj od niekoho úplne nezainteresovaného
buchač
30.11.12,16:52
ďakujem moc za odpoveď.... čo sa týka toho, že sa pýtam na zlom mieste - nevedela kam to mám zaradiť, ale moc ďakujem za odpoveď posuniem ďalej, lebo som tiež tohto názor, ale chcela som aby to počula aj od niekoho úplne nezainteresovaného

...nemyslel som práve na zaradenie do tej príslušnej témy ...to je v podstate jedno ...

Ja som skôr myslel na to iné miesto ...
Lekár , útulok , rôzny známi a podobne ...ktorí viac vidia do oných skutočností .
Paula
30.11.12,17:10
Mnohý bezdomovec môže byť bezpečnejší než mnohý domovec. A pliaga sa "nalepí" na dieťa či dospeláka aj vo výťahu, u lekára, dotykom o zábradlie či inú plochu, na ihrisku, v MHD, v predajni, atď...... deti si rady otestujú vlastnými labkami čokoľvek...pliagu môže domov priniesť (hoci aj nechtiac) vlastný rodič.
sito
30.11.12,17:10
A sú taký,
ktorí aj vidia?

... do oných ...

... ozaj vidia?
veve24
04.12.12,11:12
Myslim, ze detom nic zle nehrozi. Pre deti je velmi zle, aby vyrastali v sterilnom prostredi. Detsky organizmus si musi zvykat na pritomnost bakterii a infekcii. Okrem toho predomnou tu uz niekto spravne podotkol- co vsetko dieta chyta vonku, v MHD, v skolke, na ulici, v kine, ked caka u doktora?
Chapem Vasu obavu z bezdomovca. Asi sa Vam nepaci, ze znama sa s nim stretava a pusta si ho do bytu, tak hladate zamienku, preco sa s nim nema stykat (prepacte, ale je to moj dojem z celkoveho tonu Vasej otazky). Radsej sa s nou porozpravajte o skutocnych pricanach Vasej nespokojnosti. Netvrdim, ze je neopravnena, mozno ten clovek naozaj je kriminalnik, ale mozno nie.
buchač
04.12.12,11:18
Prajem Vám pekný večer. Do bytu mojej známej prichádza na návštevu občas bezdomovec, ktorý žije v útulku. On sám nevyzerá byť chorý. Do tohto bytu chodievajú aj malé detičky - nie v rovnakom čase. Chcela by som sa Vás opýtať či je jej konanie správne, či nemôže priniesť nejakú infekciu..... či nie je známa v ohrození prípadne malé detičky. Ďakujem.

Myslim, ze detom nic zle nehrozi. Pre deti je velmi zle, aby vyrastali v sterilnom prostredi. Detsky organizmus si musi zvykat na pritomnost bakterii a infekcii. Okrem toho predomnou tu uz niekto spravne podotkol- co vsetko dieta chyta vonku, v MHD, v skolke, na ulici, v kine, ked caka u doktora?
Chapem Vasu obavu z bezdomovca. Asi sa Vam nepaci, ze znama sa s nim stretava a pusta si ho do bytu, tak hladate zamienku, preco sa s nim nema stykat (prepacte, ale je to moj dojem z celkoveho tonu Vasej otazky). Radsej sa s nou porozpravajte o skutocnych pricanach Vasej nespokojnosti. Netvrdim, ze je neopravnena, mozno ten clovek naozaj je kriminalnik, ale mozno nie.
Návšteva a " návšteva " je rozdiel ...
Kriminálnika nik nespomína , nie každý bezďák ním je...

Čo sa týka detského organizmu , nik netvrdí opak ... ale predsa je rozdiel chytiť infekciou chrípku a chytiť TBC alebo žltačku ...
Na také " zvyky " by sa asi každý pozeral s nevôľou ...