tinuska1513
30.11.12,17:17
Pred 2 mesiacmi som absolvovala preventívnu prehliadku,na aký čas som zmluvne viazaná alebo môžem odísť ihneď k inému? Ďakujem
arizona
30.11.12,18:09
...vsetko je na webe,staci pohladat... ;)


Ako mám postupovať pri zmene zubára?


Oficiálny postup je nasledovný:
Zájdete za svojim bývalým stomatológom a požiadate ho o vyradenie z evidencie. Pokiaľ ste uňho podpisovali alebo predlžovali zmluvu o poskytovaní stomatologického ošetrenia pred menej ako šiestimi mesiacmi, až do uplynutia tejto časovej lehoty budete musieť byť u nového stomatológa ošetrovaná na priamu platbu bez spoluúčasti zdravotnej poisťovne. Ak ste zmluvu podpisovali dávnejšie, je Vám stomatológ povinný vydať vyradenku z evidencie spolu s potvrdením o absolvovaní preventívnej prehliadky počas uplynulých dvanástich mesiacov. Pokiaľ na tom trváte, musí Vám vydať odpis zubnej karty alebo jej kópiu, originál je jeho majetkom a dokladom o výkonoch. Je možné, že za tieto úkony budete platiť nejaký malý peniaz.
S týmito dokladmi zájdete za novým stomatológom, ktorý Vás zaradí do evidencie a môže Vás ošetrovať. Všetky informácie pre zdravotnú poisťovňu odošlú zúčastnení lekári, Vy tam osobne hlásiť nemusíte nič.
Pokiaľ by ste šla rovno k novému zubárovi bez týchto dokumentov, poisťovňa mu neuhradí žiaden výkon.
Ak ste si ako nového stomatológa vybrali lekára, ktorý nemá uzavrté dohody so zdravotnými poisťovňami, (pracuje na priamu platbu), tak nemusíte robiť nič z predošlého, len ho jednoducho požiadate o zaradenie medzi svojich pacientov.

http://www.dentonet.sk/verejnost/zubna-poradna/1538/ako-mam-postupovat-pri-zmene-zubara