enka81
01.12.12,12:14
Najskor sa ospravedlnujem, ak to sem nepatrí, ale nevedela som, kde to zaradiť. Chcem sa spytať, som zamestnaná na dobu neurčitú od roku 2003, teraz som ale na MD, ktorá mi v marci končí. Počas MD sme sa sťahovali kvoli kupe domu 60 km od pracoviska. Kedže manžel chodí na týždnovky, nemôžem z hladiska dialky a ani pracovneho casu nastupit po MD do prace /robila som na 3 zmeny/. Je mi jasné, že budem musiet podat vypoved, len nemam akosi jasno, co potom, dceru vezmu do skolky az od septembra /teda ak vobec ju vezmu/, takze do prace, ktoru by som si nasla mozem nastupit az od septembra. Premyslala som nad dvomi variantami a to ist dovtedy na urad prace ako nezamestnana /len tu neviem, ci mam narok na nejaku penaznu pomoc, kedze dam sama vypoved v praci/ alebo ist na predlzenu MD aspom na nejaky cas, kym mala pojde do skolky, ale potom neviem, ako to mam urobit s vypovedou. Este ma napadlo, ze ak by som isla na urad prace, mozem sa potom vratit na predlzenu MD /ak by dceru neprijali do skolky/. Som si vedoma, ze na predlzenej MD nebudem dostavat ziadne peniaze, len sa mi bude hradit zdravotne, alebo mam zle info?