Barcuska
01.12.12,16:43
Ahojte, keďže mám hlavu plnú otázok a nik mi nevie normálne odpovedať rozhodla som sa spýtať priamo Vás. Možno nájdem spriaznenú dušu s podobným problémom. Mám 30 rokov, manžel 60. Chceli by sme spolu dieťa. " Múdri" američania vymysleli, že starší otcovia plodia buď autistov, alebo schizofrenikov. Máte s tým niekto skúsenosti? Poznám rodičov autistických detí a ani jeden dieťa nemal v staršom veku ako 30 rokov, tak ako na to prišli? Budem rada ak mi napíšete. Ďakujem
bubkoch
01.12.12,15:52
ako by som ti ... otazka stoji: bud chces, alebo nechces ...
ked chces, neries blbych amikov, ale utekaj za manzelom :)
alaya1
01.12.12,15:54
Myslim si, ze na to,ze sa narodi "poskodene" dieta vek ma ten najmensi vplyv. Pre vasu spokojnost nech manzel poziada o geneticke vysetrenie.
buchač
01.12.12,16:20
Ahojte, keďže mám hlavu plnú otázok a nik mi nevie normálne odpovedať rozhodla som sa spýtať priamo Vás.
" Normálnu " odpoveď nečakaj .......či amík a či našinec...

Ak sa matka príroda rozhodne , nik nič nezmôže...
Nandrolon
01.12.12,16:31
minule práve dávali v telke nejakého MUDrCA, ktorý vysvetľoval že spermia oproti vajíčku nepodlieha starnutiu. Vysvetlím to ako to ten lekár hovoril.

Vajíčko u dvadsaťročnej a u štyridsaťročnej je "iné" - tam sa vraj prejavuje vek ženy, ale spermia je stále tá istá, teda ak berieme 1 ks zdravej spermie u 20 ročného a u 70 ročného, stále je rovnaká, proste sa na nej nepodpisuje vek muža.

Ovšem ak to berieme ako celok, tak v ejakuláte 20 ročného bude samozrejme iný počet zdravých a pohyblivých spermií ako u 60-70 ročného /ten ich bude už mať relatívne veľmi málo/. Ak to ale berieme už ako "kus" a nie celok, ževraj spermia nepodlieha veku muža....
Ice dive
01.12.12,16:46
nechápem prečo sa toto vôbec rieši... nakoľko koľko je 60 ročných "čerstvých" otcov??? no štatisticky ich bude ako šafránu oproti takým ktorí majú dieťa v 30tich... t.j. ak sa nedajbože narodí 60 ročnému nedaj boh, postihnuté dieťa tak prvé čo sa povie, no jasné... je to preto, že mal dieťa vo vysokom veku... avšak príčin môže byť neúrekom, ktoré s vekom ani nesúvisia...

ako píše Nandrolon... spermia vekom nestarne, čo ovplyvní jej kvalitu je strava a životospráva... ak ten 20 ročný napríklad fajčí trávu tak jeho spermia môže byť viac zdegenerovaná ako spermia 60 ročného čo berie povedzme už XY liekov z dôvodu vyššieho veku...

apropo keď sa pozrieme na tie americké filmové hviezdy, koľko z nich malo deti vo vysokom veku a sú postihnuté? vieme o nejakých???
zknihy
01.12.12,18:03
Ahojte, keďže mám hlavu plnú otázok a nik mi nevie normálne odpovedať rozhodla som sa spýtať priamo Vás. Možno nájdem spriaznenú dušu s podobným problémom. Mám 30 rokov, manžel 60. Chceli by sme spolu dieťa. " Múdri" američania vymysleli, že starší otcovia plodia buď autistov, alebo schizofrenikov. Máte s tým niekto skúsenosti? Poznám rodičov autistických detí a ani jeden dieťa nemal v staršom veku ako 30 rokov, tak ako na to prišli? Budem rada ak mi napíšete. Ďakujem

Nepočúvaj všetky blbosti.
Tweety
01.12.12,18:13
Ahojte, keďže mám hlavu plnú otázok a nik mi nevie normálne odpovedať rozhodla som sa spýtať priamo Vás. Možno nájdem spriaznenú dušu s podobným problémom. Mám 30 rokov, manžel 60. Chceli by sme spolu dieťa. " Múdri" američania vymysleli, že starší otcovia plodia buď autistov, alebo schizofrenikov. Máte s tým niekto skúsenosti? Poznám rodičov autistických detí a ani jeden dieťa nemal v staršom veku ako 30 rokov, tak ako na to prišli? Budem rada ak mi napíšete. Ďakujem
Všetko je to vôla Toho nad nami, my sme na to prikrátki. Nechaj to na Jeho rozhodnutí, na ničom inom nezáleží. Zrod života je jeden krásny zázrak.
zknihy
01.12.12,18:37
Všetko je to vôla Toho nad nami, my sme na to prikrátki. Nechaj to na Jeho rozhodnutí, na ničom inom nezáleží. Zrod života je jeden krásny zázrak.

A býva aj príjemný .
arizona
01.12.12,19:24
Ci sa dieta narodi zdrave, ci nie, ti nik nepovie, to je "na prirode"...
V dnesnych casoch predsa existuju vysetrenia, ktore dokazu vcas zistit vrodene, ci degeneracne choroby.

Aj ked ja osobne takemutu vasmu rozhodnutiu moc nefandim,skor ho povazujem za nezodpovedne.

Ked dieta rastie a dospieva,potrebuje oboch rodicov. Tvoj muz zial pomaly speje k veku,kedy potrebuje svoj kludik a nie v noci stavat k placucemu dietatu. Nedajboze,ked pride choroba a bude potrebovat tvoju pomoc. Zvladnes opateru o dieta aj o starsieho manzela sama? A co ked ti ho neskor staroba a choroba zoberie?
Deti vo vyskokom veku, to je skor vystrelok medialne znamych muzov,akoby si potrebovali nieco dokazat. Ale mnohi z nich toto svoje rozhodnutie po case olutovali...
Preto si svoje rozhodnutia dobre zvazte,nielen z pohladu vaseho,ale aj z pohladu dietata ...
buchač
01.12.12,20:06
Tak toto ma hneď napadlo ...ten nepomer veku , no nechcel som byť za toho , akože zlého neprajníka ...
lujza.j
01.12.12,20:15
Buchi nie si sám, aj o inom by sa dalo......ale nie je to moja vec..