shoty
02.12.12,11:58
Dobry den,
chcem sa poradit ohladne oplatenia pozemku. Byvam v centre obce, kde ani z jednej strany nemam suseda.
Chcem sa opytat ci ma obec povinnost oplotit cast, resp. jednu stranu pozemku? Z jednej strany mam parkovisko nakupneho centra a z druhej zastavku autobusu, kt. rekonstruvala obec.
Existuje nejake vseobecne tlacivo kde by som mohol ziadat obec o oplotenie pozemku?

Dakujem
arizona
02.12.12,11:17
Preco by obec mala oplocovat pozemok? :confused:
Ziaden zakon neprikazuje vlastnikovi opotit svoj pozemok.
Brani ti nieco aby si si svoj pozemok oplotil sam?
wagner
02.12.12,11:20
Dobry den,
chcem sa poradit ohladne oplatenia pozemku. Byvam v centre obce, kde ani z jednej strany nemam suseda.
Chcem sa opytat ci ma obec povinnost oplotit cast, resp. jednu stranu pozemku? Z jednej strany mam parkovisko nakupneho centra a z druhej zastavku autobusu, kt. rekonstruvala obec.
Existuje nejake vseobecne tlacivo kde by som mohol ziadat obec o oplotenie pozemku?

Dakujem
Nikto nemá povinnosť si oplotiť pozemok. Nečakaj, že si obec oplotí pozemok. Aj ja mám oplotený pozemok z troch strán - vtedy tu tiež na okolí nikto nebýval. Iná možnosť nebola. Keď chceš mať oplotený pozemok, tak si oploť. Všeobecné tlačivo neexistuje - vydáva to každý obecný, resp. mestský úrad, pretože každá obec a mesto je stavebným úradom. Navštív ich, alebo sa pozri na ich www stránku. Zvyknú to tam mať a môžeš si to stiahnuť.
shoty
02.12.12,12:16
Len som chcel vediet, ze ked plati vseobecne pravidlo pravej ruky pri oplocovani pozemku pri susedoch, tak ci nieco podobne neplati aj tu.
misoft
02.12.12,12:18
mimotemy a to si kde "narazil" na toto pravidlo?
Ice dive
02.12.12,12:21
mimotemy a to si kde "narazil" na toto pravidlo?

no na dedinách sa tradovalo, že plot z ulice a z pravej strany pozemku si robí každý majiteľ sám... proste zvyk... len neviem ako to má ten čo je na začiatku radovej zástavby...a ako je to s koncom parcely... čo momentálne riešim ja... tak samotný starosta mi minulý rok povedal, že koniec parcely je o dohode a oplocujú si ho majitelia susedných pozemkov spoločne, a tento rok, že je to moja povinnosť... takže v tom nemá sám jasno...
avalik
02.12.12,12:36
2weird2die
02.12.12,12:55
Obec nemá povinnosť, predstav si, že by si každý, kto susedí s obecným pozemkom vynucoval stavbu plotu!
vopred radím, oploťte si pozemok zo všetkých strán, neoplatí sa mať spory ešte kvôli plotu! a je tiež dobré mať dohodu, že v určitej vzdialenosti od plotu sa nebude nič sadiť, aby to neprerastalo a aby to bolo ľahko udržiavateľné pred burinou. Sused zasadil matu a maliny, nie a nie sa toho zbaviť!