xclaymanx
03.12.12,15:56
Potreboval by som poradit ohladom komina. Po mesiaci som vysiel na povalu, a na komine som zbadal vlhke ciary vykreslujuce betonove tvarnice. V komine sa uz takmer mesiac nekurilo. Je to sposobene zatekanim komina, alebo neakou vyzrazanou vlhkostou? Komin je zvonku omietnuty, zvonku som nespozoroval ziadne zatekanie. Doteraz som s tym nemal ziadny problem.
TomasHC
03.12.12,19:01
Písalo sa tu o tom. Zateká okolo oplechovania. Treba pretesniť alebo jednotku fasádny EPS na vrch komína s presahom cez oplechovanie... Tiež ma to čaká :D
marleau
03.12.12,19:12
Toto nevyzerá ako zatečené okolo oplechovania,toto nasiakáva od spoja dvoch tvárnic.Je evidentné,že zdroj vlhkosti (skor vody) je vo vnútri.Asi je tam nejaká chyba s izoláciou a stekajúca voda vo vnútri sa zachytáva na tom mieste a tvárnicou sa dostane von z komína.
xclaymanx
03.12.12,19:51
Ak by to vlhlo z vnutra komina, tak by sa tam musela dostat voda len zvrchu okolo ciapky komina. Tam to vyzera v poriadku. Dole pod stropom mi na komine taketo mapy nevykresluje.
marleau
05.12.12,06:52
Smerodajné je to miesto,kde to vzniká,podľa mňa je to na 100 % vlhkosť zvnútra,ale či vonkajšia napršaná alebo iná,to z fotky neviem posúdiť.Keby bola z priestoru podkrovia,bola by vlhkosť aj inde,nie len na spojoch.