jane72
04.12.12,11:29
Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu, dali sme si zasklit balkon, ktorý je z vnútra komplet zateplený polystyrén 8cm, zasklenie rámový systém termoplus. Mame ale problem zasklenie sa neuveritelne rosí, až tečie dolu skom, a dnes kedže v noci mrzlo, some ho mali dokonca zamrznuté. ked som sa informovala na firme, tak mi povedali, že to tak robí, ale mne sa to celkom nezda. SKuste poradit, kde je chyba, resp. co s tym
poznamka- 2 dni vobec nevetrám tuto izbu, aby som vylucila, že je to len z tepla, ktoré sa dostalo z miestosti- okna plastové-5komorový systém , dvojsklo
dakujem velmi pekne za akekolvek rady
lujza.j
04.12.12,10:39
Ja osobne by som vyvetrala....a uz si vobec neviem predstavit ze by som nevetrala izbu...2 dni
arizona
04.12.12,11:02
Mozno problem sposobuje aj zateplenie polystyrenom zvnutra.:rolleyes:
premiko
04.12.12,11:10
to su mi veci ... jasne ze sa bude rosit, ked je taky tepelny rozdiel... tiez mam zasklene a ziadny problem, vetram ...
jane72
04.12.12,11:18
Ja osobne by som vyvetrala....a uz si vobec neviem predstavit ze by som nevetrala izbu...2 dni

nevetrala som balkonom, vetrala som z izby oproti
jane72
04.12.12,11:19
Mozno problem sposobuje aj zateplenie polystyrenom zvnutra.:rolleyes:
ono je zateplenie celého domu 10cm a balkon je zatepleny tiež, ale len 8cm, ako inac zateplit balkon? teda murik je zvonku aele bočne a zadna stena su zvnutra.
jane72
04.12.12,11:21
to su mi veci ... jasne ze sa bude rosit, ked je taky tepelny rozdiel... tiez mam zasklene a ziadny problem, vetram ...
len rosenie tak výrazne, aby mi po tabiliach od hora dolu stekala voda mi pride vela a aby mi tie skla az zamrzli to mi pride chore. a to bolo len -10.co bude ak bude -28.
tak to tam bude mat na jar pliesen
alltracboy
04.12.12,12:46
ked bude -28 tak iba oskrabes lad.
alltracboy
04.12.12,12:49
zabran tomu aby isiel na balkon teply a vlhky vzduch-nebude sa rosit. Alebo ho dostatocne vetraj, lebo zateplit ho nedokazes.
draik
04.12.12,16:24
Máte dve možnosti - znížiť vlhkosť napríklad častým vetraním (v tomto prípade pomôže zrejme len čiastočne) alebo zvýšením teploty v balkónovej časti napríklad formou prenosného vykurovacieho telesa. (Nechcite však vidieť účet za elektrinu po zime). Zateplenie z vnútornej strany situáciu len zhorší. Na začiatok je poterbné zmerať teplotu a vlhkosť v balkónovej časti, porovnať s ostatnými priestormi a s tabuľkou rosného bodu.
jezo421
05.12.12,04:34
Otazne je, naco ste si vlastne balkon dali zasklit. Jednoduche sklo ma v podstate rovnaku povrchovu teplotu ako je vonku, takze je normalne, ze vlhkost na nom kondenzuje. Akekolvek zateplenie ci nezateplenie stien na to vplyv nema. Ak mate kvalitne okna, spravne nastavene aby naozaj tesnili a budete vetrat len cez inu miestnost (ako ste to skusali teraz), budu sa rosit menej. Nic viac s tym nespravite.

Ja som balkon (teda loggiu) zasklieval kvoli rastlinam. Ci sa rosi mi je ukradnute. Za tych 5 zim som nezaregistroval ziadnu plesen ani na stenach, ani na ramoch skiel. Pritom v novembri a od pol februara mam balkonove dvere do izby na par cm poodchylene, aby sa tam drzala teplota okolo 10st, takze vtedy sa rosia casto. Zbytok zimy je zatvorene a teplota na balkone je 0 az 7st (bud sa automaticky vetra, alebo fuka ventilatorom vzduch z kuchyne). Kuchynu vetram takisto len z inej miestnosti, ale problem to nie je, kedze tam aj tak nemam dvere :-)
220870
05.12.12,06:19
Musíte dať radiátor pod zasklenie ,alebo aspoň dokorán otvorené dvere do izby z ktorej sa ide na logiu.Inak to bude rosiť ,môžete mať aj najlepšie sklá na svete .Zateplenie s tým nemá nič spoločné.
marleau
05.12.12,06:49
Ak chcete dosiahnuť z loggie plnohodnotnú izbu čo sa tepla a rosenia týka,tak musíte zaskliť normálnymi oknami s izolačnými sklami,tepelne odizolovať parapetnú časť,podlahu aj strop loggie a samozrejme poriadne utesniť špáry.Nie je to jednoduché a lacné,ale ani nemožné.Loggia nebola projektovaná na to,čo z neho ľudia často chcú mať.Samozrejme vetrať.
alltracboy
05.12.12,10:30
Musíte dať radiátor pod zasklenie ,alebo aspoň dokorán otvorené dvere do izby z ktorej sa ide na logiu.Inak to bude rosiť ,môžete mať aj najlepšie sklá na svete .Zateplenie s tým nemá nič spoločné.
to je ako pustat teplo rovno von. Dnes som videl ze sa mi trojskla trosku rosia pri spodu v spalni, ked bolo vonku -1 ale to je novostavba 80 % vlhkost..v izbe je 22 stupnov a podlahovka je na dotyk studena toci len 25-30 stupnovu vodu. Ten balkon sa proste rosit bude. plesen tiez potrebuje nejake podmienky na zivot . len netreba robit z balkonu obyvacku ako pisal marleau
220870
05.12.12,13:42
to je ako pustat teplo rovno von. Dnes som videl ze sa mi trojskla trosku rosia pri spodu v spalni, ked bolo vonku -1 ale to je novostavba 80 % vlhkost..v izbe je 22 stupnov a podlahovka je na dotyk studena toci len 25-30 stupnovu vodu. Ten balkon sa proste rosit bude. plesen tiez potrebuje nejake podmienky na zivot . len netreba robit z balkonu obyvacku ako pisal marleau
Poriadne si prečítaj zadanie témy a problém ktorý trápi zadávateľa.V tomto mám 100% pravdu..len tak mimochodom 5 cm polystyrén = 600mm hrubý múr z plnej pálenej tehly.
alltracboy
05.12.12,18:27
vykurovat nezatepleny balkon je uz iny luxus
oondrejj
17.12.12,18:44
dať radiátor pod zasklenie? to ani náhodou ved v takom zaskelnom balkóne ten readiator bude ma ťtake straty ak to vôbec vykúri. Ved len to že balkón nie je pravdepodobne zateplený a ty tam budeš púšťať teplo? Všetko to teplo ti unikde preč a nakoniec tam bude aj tak zima. Jedine čo budeš mať sú vešeké tepelne straty a vyššie účty na koci roka.