Meichan
05.12.12,09:52
Dobrý deň.

Chcela by som sa spýtať....je normálne keď si 21 ročné dievča musí zapisovať stále všetko na papieriky? Či zoznam vecí do obchodu, či bežné činnosti dňa (očesať, umyť zuby,...), zamkne dvere ale vráti sa aby skontrolovala či sú zamknuté, alebo aj odomkne a skontroluje (aj dva krát) či sú lampy a iné veci zo zásuviek vypnuté (kanvica, atd.), nepamätá si čo jej kamaráti o sebe už povedali, pri vydávaní peňazí alebo počítaní skontroluje aj 3 krát, niekedy si nemôže spomenúť či 5 a 5 centov je naozaj 10 centov, niekedy sa stáva, že zabudne bežne používané slovíčko, alebo zamení slovíčka vo vete, čo v rozhovore robí trhliny, kratšiemu obyčajnému textu (aj po prečítaní 5x) nerozumie a nepamätá o čom bol...A dosť často pri dlhšej chôdzi sa tacká, rozpažuje ruky, aby vôbec udržala rovnováhu.

Je to normálne? Prípadne neviete aký lekár by pomohol? Či praktický nás odporučí?

Ďakujem za vaše odpovede
ivka70
05.12.12,09:07
Normalne to nevyzera.

To chce komplexne vysetrenie ..takze prakticky lekar by vas mal odporucit. Urcite neurologia ale ja ine.

Tie problemy trvaju uz od detstva alebo sa prejavili od nejakeho casu?
Meichan
05.12.12,09:11
Asi od strednej, ale bolo mi povedané, že v puberte je to normálne. A kedže je už dospelom veku, nezdá sa mi to normálne. A ďakujem za odpoveď. Takže neurológia...
danushka
05.12.12,10:13
Asi od strednej, ale bolo mi povedané, že v puberte je to normálne. A kedže je už dospelom veku, nezdá sa mi to normálne. A ďakujem za odpoveď. Takže neurológia...
V puberte je normálne aj nenormálne tuším všetko, ale ...

zapisovať stále všetko na papieriky? Či zoznam vecí do obchodu, či bežné činnosti dňa (očesať, umyť zuby,...)

A dosť často pri dlhšej chôdzi sa tacká, rozpažuje ruky, aby vôbec udržala rovnováhu.
... toto svedčí o probléme a okamžite vyhľadajte odbornú lekársku pomoc.
Nepíšeš o celkovom psychickom stave, o tom, či sa neopakujú často infekčné ochorenia.
Môže to byť čokoľvek od depresie, závislosť na opiátoch, cez neurologické ochorenie, až po sklerózu multiplex, respekttíve niekoľko diagnóz súčasne.

Pubertiaci sú síce trošku strelení, ale v 21. rokoch je už dávno po puberte a v takomto veku a už oveľa skôr je pre nich veľmi dôležitý vzhľad a sú opatrní na svoj zovňajšok, minimálne umývanie zubov im netreba pripomínať a to tackanie by ma ako matku už podstatne skôr vystrašilo.
osky
05.12.12,12:46
mala by si dat vysetrit aj ladviny a nadoblicky.
len ci lekari to dobre zistia....

ak chcete na SS poradim aj iny sposob,nemozem a ani nechcem robit reklamu.
ja teraz mam istu kuru a vidim ze zabera.treba trochu penazi ale ked neni ine vychodisko....
lekari stale vraveli vsetko ok,ok a napokon je to uplne inak.