zuzasula4
05.12.12,13:03
Dobrý deň,

prosím Vás o Váše názory, resp. rady.

v septembri sme vytopili všetkých susedov. Mali sme odmontované ale zablendované radiátory. V tom čase správca nášho domu začal tlakovať radiatory a to tie blendy nevydržali. Tlakovanie nebolo nikde oznámené. Všetci susedia pomáhali odstraňovať potopu.
Správca domu si uznal chybu a náhrady škôd susedom šli z ich poistky. Prišiel aj obhliadkar zhruba o týždeň, urobil fotky dvoch zablendovaných rúr, ešte stále bez radiátorov a bez slova odišiel.
Pred pár dňami nám prišiel papier z poisťovne Allianz, že vyplatili susedom náhradu škody a že 10 % im musíme uhradiť, pretože chyba vraj bola na našej strane, pretože tlakovanie bolo oznámené a radiatory nezablendované. Ani jedno z týchto dvoch tvrdení sa nezakladá na pravde. Manžel volal do Allianzu a likvidátorka mu oznámila, vraj bytový dôverníci urobili nejaký zápis s obhliadkarom v náš neprospech, čo sa mi zdá čudné. Žiadali sme preto od likvidátorky kópiu záznamu resp. akýchkoľvek dokumentov k celej poistnej udalosti, pretože nikto s nami o ničom nerozprával. Nič nemáme v ruke. Likvidátorka sa vyjadrila, že to sú ich interné dokumenty a že nám nič nedá.
Tak sa chcem spýtať, kam sa máme obratiť. So stanoviskom poisťovne nesúhlasíme. Prípadne má poivinnosť mi ukázať poisťovňa dokumenty? Neviem čo robiť.
tienik
05.12.12,12:12
podla mna ma dokazne bremeno na sebe poistovna - ked od vas chce peniaze, mala by byt povinna preukazat preco a za co.
Ale kedze sme v SR, nie som si na 100% isty ze je to v sulade z logikou.